شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در مراسم استقبال از جدیدی‌ها صورت گرفت؛

بازدید خانواده دانشجویان از مرکز فناوری و نوآوری سینتک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین + تصاویر

شنبه 06 مهر 1398 ساعت 09:13
خانواده دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین از مرکز فناوری و نوآوری سینتک، مراکز تحقیقاتی، دانشکده‌ها و بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قزوین، عصر روز گذشته دانشجویان ورودی جدید به اتفاق خانواده خود میهمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین بودند و علاوه بر حضور در مراسم استقبال  و توجیهی از مرکز فناوری و نوآوری سینتک، مراکز تحقیقاتی، دانشکده‌ها و بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند.

مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه که با حضور خانواده‌ آنان برگزار شد با اشاره به تاریخچه‌ راه‌اندازی دانشگاه و دانشجویان نخبه و فارغ‌التحصیلان برتر در سال‌های گذشته، گفت:  با تلاش مرحوم آیت‌الله باریک‌بین و سایر بزرگان شهر و دوستان و همکاران، این دانشگاه توانست چهار سال پس از راه‌اندازی،‌ نخستین فارغ‌التحصیلان خود را راهی دانشگاه‌های بزرگ کشور و دنیا در مقطع کارشناسی ارشد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته‌ دفاع مقدس و رشادت‌های دلاورمردان جنگ تحمیلی افزود: رزمندگان اسلام از تمام دارایی خود، همسر و فرزندان گذشتند تا ایران اسلامی سربلند بماند و نام ایران بلندتر از همیشه باشد، امروز نیز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با همین اعتقاد و باور عهد کرده‌اند که راه شهدا را ادامه دهند و توانسته‌اند بهترین سیستم‌های مکاترونیکی پیشرفته دنیا را بسازند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با توجه به بازدید خانواده دانشجویان جدید از مرکز فناوری و نوآوری سینتک این دانشگاه تصریح کرد: امروز محور همه‌ صنایع بزرگ جهان بر هوش مصنوعی قرار گرفته و قطعاً حضور شما در مرکز فناوری و نوآوری سینتک، باعث آشنایی بیشتر با دستاوردهای دانشجویان این دانشگاه شد و مشاهده کردید که دانشجویان ما شعار «ما می‌توانیم» امام راحل را معنا کردند.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه الکامپ امسال، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام اول را کسب کرد و این حاصل نشد جز با تلاش‌های دانشجویان ما، مانند ساخت ربات‌های مختلف، ساخت خودروی خورشیدی که در مسابقات آمریکا خوش درخشید.

وی ادامه داد: آنچه که شما ملاحظه کردید، امروز به برکت تلاش دانشجویان حاصل شده تا به شهدا بگویند ما هستیم برای اینکه راه شما را ادامه دهیم و دیگر شاهد ظلم و جنگ هشت ساله نباشیم. اکنون قدرت ما به جایی رسیده که دیگر کشوری جرئت ظلم و مقابله با ما را ندارد تا مانند سابق مردم مناطق مرزی را آواره کند.

کارآفرین برتر کشور در سال‌های گذشته، خطاب به دانشجویان یادآور شد: شعاری داریم مبنی بر اینکه «یادگیری، آینده‌ درخشان» از شما خواهش می‌کنم هرچقدر می‌توانید بیشتر یاد بگیرید و از امکانات خوبی که در اختیار شماست، نهایت بهره را ببرید؛ زیرا این دوران عمر شما دیگر تکرار نخواهد شد.

وی با اشاره به درخشش تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی ربوکاپ گفت: این توفیقات با تلاش‌ دانشجویان و استادان حاصل شده و باید این راه را ادامه دهیم؛ از شما هم می‌خواهم که برای یادگیری از لحظه‌ای غافل نشوید؛ زیرا در دوران طلایی عمر خود قرار دارید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: از اولیای دانشجویان تشکر می‌کنم که دانشجویان را تا اینجا حمایت کرد‌ه‌اند و می‌خواهم که همچنان این حمایت را ادامه داده و تجربیات خود را در اختیار فرزندان قرار بدهند که این مهم یک ضرورت است.

موسی‌خانی اظهار کرد: دانشگاه دو جنبه‌ جدی دارد؛ «تعلیم و تربیت» ویژن دانشگاه سانفرانسیسکو خلق دنیایی انسانی‌تر و عادلانه‌تر است؛ از شما خواهش می‌کنم چشم‌اندازی برای خود ترسیم و برای رسیدن به آن تلاش کنید، علایق‌تان را شناسایی کرده و تمام توان خود را در آن راه صرف کنید؛ شک نکنید که جزو بهترین‌های جهان خواهید شد.

وی گفت: انسان‌های تأثیرگذار در تاریخ ماندگار می‌شوند و پیامبر فرمود بهترین مردم سودمندترین آنان هستند. از این دنیای فانی اگر قرار است برویم، می‌خواهیم پروفسور حسابی باشیم، پروفسور سمیعی باشیم، دکتر علی‌اکبر صالحی باشیم، دکتر جواد صالحی باشیم که از مفاخر این شهر و جزء دانشمندان بزرگ جهان هستند یا می‌خواهیم یک انسان معمولی باشیم؛ اگر مبتنی بر یک مقصود بنیادین عمر ارزشمند خود را سپری کنید، قطعاً در زمره‌ انسان‌هایی خواهید شد که همیشه از آنان یاد می‌شود.

موسی‌خانی با قدردانی از بنیان‌گذاران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: این دانشگاه تاکنون دانش آموختگان بزرگی تربیت کرده و جزء برترین دانشگاه‌های کشور است؛ در رده‌بندی یونیسف، رتبه‌ برتر کشور در کارآفرینی را به دست آورده و توفیقات فراوانی داشته است.

وی خطاب به دانشجویان اظهار کرد: وقت بگذارید که رشد کنید، برای موفق شدن باید تلاش کرد؛ ما به همه‌ شهدا وام‌دار هستیم و باید با تحصیل و پیشرفت، دین خود به کشور و شهدا را ادا کنیم.

نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان قزوین نیز در این مراسم با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت بالای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هم در این مراسم گفت: برای شکل‌گیری این دانشگاه موفق، تنها هزینه‌ای که شما برای تحصیل می‌پردازید کافی نیست؛ بلکه هزینه‌های خیلی زیادی از جمله خون پاک شهدا برای آن داده شده است.

حجت‌الاسلام محمد محبی ادامه داد: ما مخلوق خدای حکیم هستیم، یعنی خداوند متعال از آفریدن تک تک ما هدفی داشته، بهترین انتخاب آن هدفی است که خداوند ما را برای آن خلق کرده است؛ ‌باید آن را شناخت و در مسیر رضای الهی قدم برداشت، اگر کسی به آن معنا برسد، قطعاً در دنیا و آخرت رستگار خواهد شد.

وی افزود: انسان به واسطه‌ علم می‌تواند فاصله‌ خود را با خداوند کم می‌کند، یعنی بدون علم انسان نمی‌توان به کمال برسد؛ به همین دلیل پیامبر اعظم وقتی به مسجدی وارد شدند که دو گروه در حال عبادت و مباحثه‌ علمی بودند، پیامبر در جمع گروهی قرار گرفتند که به مباحثه‌ علمی مشغول بودند؛ زیرا بدون علم نمی‌شود آن معنای واقعی معرفت به خداوند متعال را به دست آورد.

محبی اظهار کرد:‌ اگر در کنار تحصیل دانش، ارتباط خود را با خداوند متعال تقویت کنیم، در همه‌ مراحل پیروز خواهیم بود و این حاصل نمی‌شود مگر با سبک زندگی اسلامی با سبک زندگی غیراسلامی و انسان با هوای نفس نمی‌تواند موفق باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: آینده از آن اسلام است، همان طور که توسط پیامبر اعظم هم آن را پیش‌بینی کردند و مقام معظم رهبری نیز بارها این مطلب را عنوان کرده‌اند، پس تلاش کنیم از این غافله عقب نمانیم و پاسدار خون شهدا در سنگر علم و دانش باشیم.

ادای احترام به شهدای گمنام، بازدید از مراکز تحقیقاتی و دانشکده‌ها و جلسه‌ توجیهی برای دانشجویان جدید از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

http://ana.ir/i/417771
جوانان به این باور رسیده‌اند که می‌توانند در تأمین نیازهای کشور گام‌های اساسی بردارند

جوانان به این باور رسیده‌اند که می‌توانند در تأمین نیازهای کشور گام‌های اساسی بردارند

راه‌اندازی مرکز نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه عامل شکوفایی علم و تولید

راه‌اندازی مرکز نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه عامل شکوفایی علم و تولید

کمک انجمن‌های علمی و بسیج دانشجویی به ایجاد محیطی شاد در دانشگاه‌

کمک انجمن‌های علمی و بسیج دانشجویی به ایجاد محیطی شاد در دانشگاه‌

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و اصیل ایرانی بین جوانان

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و اصیل ایرانی بین جوانان

توجه جدی به آموزش در دنیای در حال تغییرِ امروز، یک ضرورت است

توجه جدی به آموزش در دنیای در حال تغییرِ امروز، یک ضرورت است

آموزش‌های حین خدمت مدیران باید کاربردی باشد

آموزش‌های حین خدمت مدیران باید کاربردی باشد

5 هزار و 400 ساعت برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برای مدیران قزوینی

5 هزار و 400 ساعت برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برای مدیران قزوینی