شنبه  05  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان:

دانشجویان دارای مهارت از شانس استخدام بالاتری برخوردار هستند

پنجشنبه 10 مرداد 1398 ساعت 13:14
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان گفت:‌ دانشجویانی باید در محیط دانشگاه مهارت کسب کنند تا شانس بالاتری برای استخدام داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تاکستان، بهروز رحمانی در همایش انتخاب رشته که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان برگزار شد، با توجه به علاقه و سؤالات متعدد دانش‌آموزان درباره رشته‌های گروه پزشکی موجود در این واحد دانشگاهی اظهار کرد: اکنون بیش از ۲۰۰ دانشجوی پرستاری در این دانشگاه مشغول به علم‌آموزی هستند و داوطلبان ورود به رشته‌های پزشکی صرفاً با شرکت در کنکور سراسری می‌توانند در این رشته‌ها آغاز به تحصیل کنند.

وی افزود: آمارها حکایت از این دارد که سال‌های اخیر تعداد زیادی از داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها فقط علاقه‌مند به ورود به رشته‌های گروه پزشکی هستند و این در حالی است که در اکثر موارد، این نوع علاقه آگاهانه و به خاطر خود این رشته‌ها نیست؛ بلکه به این دلیل است که مثلاً رشته‌های فنی و مهندسی از بازار کار خوبی بهره‌مند نیستند و رشته‌های پزشکی به راحتی اشتغال را به همراه دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان تصریح کرد: هر چند داوطلبان حق دارند که این پارامتر را هم در انتخاب خود دخالت دهند؛ اما واقعیت این است که با توجه به آمار بسیار بالای شرکت‌کنندگان، درصد بالایی از داوطلبان ورود به رشته‌های پزشکی، پشت سد کنکور متوقف و یا سرگردان می‌شوند؛ اینکه داوطلبان بخواهند بدون شناخت، علاقه آگاهانه و فقط بر اساس یک پارامتر تضمین استخدام بعد از فارغ‌التحصیلی، انتخاب رشته کنند دیگر در هیچ جای دنیا طرز فکر درستی نیست.

رحمانی خاطرنشان کرد: امروز معنی ورود به دانشگاه‌ها در مقایسه با گذشته تغییر فاحشی کرده و بدین معنا نیست که مانند قبل به‌صورت تضمینی با فارغ‌التحصیل شدن از یک رشته بتوان استخدام دولتی شد؛ بلکه یک مفهوم نوین و واقعی به نام دانشگاه و دانشجوی کارآفرین ظهور کرده است.

وی گفت: دانشگاه‌ها باید با تکیه بر امکانات و ساختارهای پژوهشی و تحقیقاتی و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های متنوع اقدام به تربیت دانشجوی حرفه‌آموز و کارآفرین کنند؛ همان‌طور که تحقق این امر در دانشگاه‌های برتر و نسل چهارم دانشگاه مانند استنفورد و ام آی تی کاملاً مشهود است؛ دانشگاه‌های ایران هم باید به این سمت حرکت کنند و دانشگاه صرفاً یک مؤسسه، ساختمان آموزشی، آموزش غیرحضوری، مکاتبه‌ای و از راه دور نباشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان مطرح کرد: دانشجویان باید در محیط چنین دانشگاه‌هایی خود را مجهز به مهارت‌هایی کرده که بلافاصله یا حتی در حین تحصیل بتوانند کارآفرینی کنند و در این صورت از شانس استخدام دولتی و صنعت بالاتری برخوردارند؛ به‌عنوان مثال یک فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک که در مرکز تحقیقات انرژی این واحد دانشگاهی با علوم و مهارت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی باد و خورشیدی آشنا می‌شود و اقدام به پژوهش می‌کند، به‌راحتی می‌تواند برای خود و جامعه اقدام به کارآفرینی کند.

رحمانی از خانواده‌ها خواست به‌طور دقیق با رشته‌ها و آینده‌های شغلی آشنا شوند که برای این منظور، مشاوره لازم برای انتخاب رشته آگاهانه در دانشگاه آزاد تاکستان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی با توجه به مزیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان بیان کرد:  این واحد دانشگاهی ۶ دانشکده، سه مرکز تحقیقات و مرکز رشد و کلینیک تحقیقات انرژی ERC و واحدهای فناور و مجموعه کاملی از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و بخش‌های دیگر دارد و تاکنون نزدیک به ۴۰ هزار دانش‌آموخته و فرهیخته را برای میهن اسلامی تربیت کرده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی دارای بیش از ۱۴۰ رشته متنوع در مقاطع و گرایش‌های مختلف به‌ویژه در تحصیلات تکمیلی بوده که این موضوع جذابیتی کم‌نظیر در منطقه و حتی کشور برای انتخاب محل تحصیل به این دانشگاه بخشیده است.

رحمانی تصریح کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان در ۱۰۰ رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیز بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد و دارای تسهیلات و امتیازاتی شامل استادان هیئت علمی تمام‌وقت و مجرب، کیفیت برتر آموزشی موردنظر صاحبان صنایع و بازار کار، رتبه برتر دانشگاهی کشور و استان، دانشکده‌های مجزا، خوابگاه، سوله‌های ورزشی، زمین چمن و سالن آمفی‌تئاتر، کتابخانه مجهز و سایت‌های رایانه، مراکز رشد و فناوری و تیم‌های علمی دانشجویی بتن، روبوکاپ، انرژی و موارد دیگر است.

وی تخفیف، تقسیط شهریه، اعطای وام بلندمدت و سرویس رفت‌وآمد، اینترنت پرسرعت و رایگان، برگزاری کلاس‌ها در پایان هفته را از دیگر امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان دانست و از خانواده‌ها دعوت کرد با بازدید از این واحد دانشگاهی و بخش‌های مختلف آن گامی در شناخت محل تحصیل و توجه بیشتر به آینده فرزندان خود بردارند و دانشگاه را در رسیدن به هدف خود که پرورش دانشجویان برتر در کشور است، یاری کنند.

کامیاب تجاسب از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان نیز موضوعاتی مانند شناخت رشته‌های دانشگاهی، اولویت‌بندی انتخاب رشته، اهمیت شناخت دانشگاه‌های مختلف و اهمیت انتخاب رشته و دانشگاه در آینده داوطلبان از سوی کارشناسان مشاوره انتخاب رشته را تشریح کرد.

به گزارش آنا، در مراسم یک روز با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان توانستند یک روز را در این واحد دانشگاهی سپری کرده و با شرکت در همایش انتخاب رشته با آینده شغلی رشته‌های تحصیلی و رشته‌های موجود این دانشگاه آشنا شوند.

انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/408240
استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

گشایش دفتر همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و قوه قضائیه

گشایش دفتر همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و قوه قضائیه

نتایج اولیه آزمون سراسری 16 مردادماه اعلام می‌شود

نتایج اولیه آزمون سراسری 16 مردادماه اعلام می‌شود

برگزاری همایش هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

برگزاری همایش هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

انتشار فهرست رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

انتشار فهرست رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

پذیرش دانشجو در 37 رشته تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان

پذیرش دانشجو در 37 رشته تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان