جمعه  29  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شعبان‌نژاد:

راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی از برکات نظام و انقلاب بود

جمعه 19 بهمن 1397 ساعت 10:17
سرپرست دانشگاه‌های آزاد ناحیه غرب و جنوب استان قزوین، راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی را از برکات نظام و انقلاب دانست و گفت: این دانشگاه مولود انقلاب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تاکستان، مراسم سوگواری ایام فاطمیه و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تجلیل از مبارزان و مفاخر انقلابی شهرستان تاکستان با حضور سردار مهدی صباغ رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، رضا طاهری فرماندار تاکستان، رضا شعبان‌نژاد سرپرست دانشگاه‌های آزاد ناحیه غرب و جنوب استان قزوین، نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی استان قزوین، بخشداران، شهرداران، رؤسای ادارات، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مبارزین انقلاب، استادان،کارمندان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در محل آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار شد.

شعبان‌نژاد در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در چهلمین سالروز پیروزی خود به پختگی و عظمتی رسیده است که ما شاهد نشاط و رونق سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به معنای واقعی کلمه هستیم.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی، ایران در حوزه‌های مختلف به خودکفایی، رشد و بالندگی رسیده و در حوزه علمی هم جهش بسیار چشمگیری را شاهد هستیم.

سرپرست دانشگاه‌های آزاد ناحیه غرب و جنوب استان قزوین ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی به برکت انقلاب، نظام و عنایت ویژه امام خمینی(ره) تأسیس شد و خدمات شایانی نیز طی این سال‌ها ارائه کرده است.

شعبان‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی را از برکات نظام و انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است و امروز با گذشت 37 سال از تأسیس آن افتخار می‌کنیم که در بزرگترین دانشگاه حضوری جهان مشغول کار و تدریس هستیم.

وی به دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 370 هزار دانشجو در سطح کشور مشغول  تحصیل هستند که 35 درصد از سهم آموزش عالی کشور بر عهده این دانشگاه است که در صورت نادیده گرفته شدن این سهم، دولت باید متحمل هزینه‌های هنگفتی برای آموزش عالی کشور می‌شد.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس و از مبارزین انقلاب نیز در این مراسم با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن بیان خاطراتی از دوران انقلاب گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی یکدلی و یکرنگی بر جامعه حاکم شد و انقلاب اسلامی روح وحدت را بر دل‌ها دمید.

وی افزود: وحدت دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی و مهم‌تر از همه عامل ماندگاری آن است و ملت ایران به طور یکسان از برکات انقلاب بهره‌مند شده‌اند.

رضا طاهری فرماندار جدید شهرستان تاکستان نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: بدون تردید نقش دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش فضای علمی و آموزشی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: با تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در تاکستان جوانان این منطقه به سمت تحصیل و فراگیری علم سوق داده شدند و این امر موجب ارتقای سطح علمی شهرستان شد.

به گزارش آنا؛ در پایان این مراسم از بزرگان و شخصیت‌های انقلابی شهرستان تاکستان؛ آیت‌الله سیدحسن موسوی شالی امام جمعه فقید تاکستان و آیت‌الله علی اسلامی امام جمعه تاکستان و نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری از مبارزین برجسته و شاخص انقلاب در شهرستان تاکستان که نقش بسزایی در تحرکات و هدایت مردمی در مبارزه با رژیم پهلوی در این شهرستان داشتند، تجلیل شد.

انتهای پیام/4078/

http://ana.ir/i/359257
هویت و ماهیت انقلاب اسلامی متمایز با سایر انقلاب‌هاست

هویت و ماهیت انقلاب اسلامی متمایز با سایر انقلاب‌هاست

امکان راه‌اندازی برخی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد رودهن

امکان راه‌اندازی برخی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد رودهن

دومین مدرسه عالی مهارتی حقوق راه‌اندازی می‌شود

دومین مدرسه عالی مهارتی حقوق راه‌اندازی می‌شود

گسترش فعالیت‌های علمی بین دانشگاه آزاد اسلامی و عراق

گسترش فعالیت‌های علمی بین دانشگاه آزاد اسلامی و عراق

راه‌اندازی 5 کارخانه نوآوری در کشور از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

راه‌اندازی 5 کارخانه نوآوری در کشور از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

فعالیت دانشگاه آزاد نشان‌دهنده توجه بزرگان انقلاب به علم است

فعالیت دانشگاه آزاد نشان‌دهنده توجه بزرگان انقلاب به علم است