سه شنبه  02  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزیر بهداشت در جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز:

تسهیلات پوشش بیمه‌ای و دارویی برای بیماران نیازمند به عضو فراهم شود

سه شنبه 29 مرداد 1398 ساعت 22:22
وزیر بهداشت در جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز گفت: در تلاش هستیم بیماران نیازمند به عضو بتوانند از تسهیلات پوششی بیمه‌ای و دارویی استفاده کنند و از خدمات این مهم برخوردار شوند.

به گزارش گروه استان‌ها خبرگزاری آنا از فارس، سعید نمکی عصر امروز در مراسم جشن ده هزارمین پیوند عضو در فارس اظهار کرد: امروز شاهدیم تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانسته‌اند جشن ده هزارمین پیوند را برگزار کنند و شیراز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مرکز پیوند عضو دنیا شناخته شود.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه تسهیل زیرساخت‌های پیوند عضو از اهداف ما است، افزود: تلاش داریم بیماران نیازمند به عضو بتوانند از تسهیلات پوششی بیمه‌ای و دارویی استفاده کنند و از خدمات این مهم برخوردار شوند.

وی با اشاره به پیشینه پیوند عضو در شیراز، از تمامی دست‌اندرکاران، تیم پزشکی و پرستاری به‌پاس این موفقیت تقدیر کرد و افزود: همواره در تلاش هستیم زیرساخت‌های پیوند عضو را در کشور تسهیل کنیم؛ همچنین بیماران نیازمند به عضو بتوانند از تسهیلات پوششی بیمه‌ای و دارویی استفاده کنند و از این مهم برخوردار شوند.

سید علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران هم در این مراسم، گفت: امروز شاهد تلاقی دو رویای بزرگ هستیم که توانستیم با کمک و همت بلند نیکوکاران و پزشکان، مرکز پیوند اعضای بوعلی سینا را به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز پیوند معرفی کرده و همواره تلاش داریم بتوانیم این مرکز را به یک دانشگاه نسل سوم تبدیل کنیم.

وی افزود: نخستین پیوند کلیه، حدود ۳۴ سال پیش در شیراز، با حمایت‌های اساتید پزشکی انجام شد و با توجه به موفقیت‌های به دست آمده، کار پیوند کبد را نیز آغاز کردیم.

ملک حسینی با اشاره به روند پرفراز و نشیب جراحی‌های پیوند عضو، از ابتدا تاکنون، ادامه داد: در ابتدا جراحی‌های پیوند عضو، بیش از ۱۵ ساعت به طول می‌انجامید، اما هیچ‌چیز مانع حرکت تیم پیوند اعضای شیراز نشد و تنها هدف، انجام موفقیت‌آمیز جراحی و کمک به بیماران بود.

این چهره ماندگار کشور بیان کرد: در سال ۲۰۱۷ میلادی موفق شدیم با انجام ۶۳۸ پیوند کبد، رکورد بالاترین پیوند کبد در یک مرکز را برای ایران و شیراز، به ارمغان بیاوریم و با گذشت چند سال، اکنون بیش از ۱۰ هزار پیوند عضو در شیراز، به ثبت رسیده است که از این تعداد، پنج هزار و ۱۴۰ مورد، پیوند کبد بوده است.

وی افزود: اکنون مفتخریم که علاوه بر تربیت فلوشیپ جراحی پیوند در ایران، پزشکانی از دیگر کشورها نیز در شیراز آموزش می‌بینند و مراکز پیوند عضو را در کشورهای خود راه‌اندازی می‌کنند.

ملک حسینی در ادامه از همدلی و مشارکت نیکوکاران عرصه سلامت، در ثمربخشی این موفقیت بزرگ قدردانی کرد و گفت: تمامی اقشار جامعه با اهدای کمک، در این مسیر ما را یاری کرده‌اند.

ایرج فاضل، رئیس انجمن جراحان کشور نیز در این آئین با بیان اینکه کار پیوند عضو در ابتدا با سختی‌های فراوانی همراه بود، حضور و تلاش شبانه‌روزی افرادی چون دکتر ملک حسینی را موجب تسهیل این دشواری‌ها دانست و گفت: این تلاش‌ها موجب شد تا اکنون نام شیراز به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز پیوند اعضا در دنیا شناخته شود.

ایرج فاضل، هنر بارز دکتر ملک حسینی را بلندهمتی و قدرشناسی خواند و ابراز امیدواری کرد که همه بیماران بتوانند از هنر و علم او بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/411505
اطلاعات داروسازان به‌روزرسانی می‌شود/ معرفی جدیدترین دستاوردهای دارویی

اطلاعات داروسازان به‌روزرسانی می‌شود/ معرفی جدیدترین دستاوردهای دارویی

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک

دانشگاهیان در ترویج فرهنگ اهدای عضو تلاش کنند

دانشگاهیان در ترویج فرهنگ اهدای عضو تلاش کنند

نخستین کنگره ملی اهدای عضو برگزار می‌شود

نخستین کنگره ملی اهدای عضو برگزار می‌شود

سالانه 3 هزار بیمار به دلیل نرسیدن عضو اهدایی از دنیا می‌روند

سالانه 3 هزار بیمار به دلیل نرسیدن عضو اهدایی از دنیا می‌روند

ایران از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه پیوند عضو است

ایران از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه پیوند عضو است

پیوند عضو در جامعه امروزی شکل خوبی به خود گرفته است

پیوند عضو در جامعه امروزی شکل خوبی به خود گرفته است