چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
برای عضویت در شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان انجام شد؛

حکم وزیر راه و شهرسازی برای عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 10:30
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان عضو اصلی هشتمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور منصوب شد.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری آنا از شیراز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حکمی طاهره نصر عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس را به‌عنوان عضو اصلی هشتمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور منصوب کرد.

در تیرماه امسال انتخابات توسط اعضای هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌های کشور انجام شده که طاهره نصر با کسب بیشترین رأی منتخب اول رشته معماری بود و در مرحله دوم نیز توسط وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان تنها نماینده استان فارس، عضو اصلی هشتمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور شده است.

طاهره (سُها) نصر دارای دکتری شهرسازی و کارشناس ارشد معماری و از ۱۳۸۲ تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز بوده و به‌صورت ادواری در دانشگاه‌های دیگر نیز به تدریس پرداخته است. وی دارای سوابق مدیریتی و حرفه‌ای نیز هست.

به گزارش آنا، از دیگر افتخارات ملی طاهره نصر برنده دومین دوره جایزه ملی دادمان به‌عنوان چهره ماندگار و بانوی موفق حوزه معماری و شهرسازی کشور بوده که در سال 1396 از وزیر وقت راه و شهرسازی نشان دادمان را دریافت کرد. قبل از این نیز در 1395 از او به‌عنوان مؤلف کتاب برتر معماری و شهرسازی دانشگاه‌های آزاد استان فارس تجلیل شد و در پنجمین جشنواره ملی فرهیختگان در سال 1396 نیز عنوان مؤلف برتر معماری و شهرسازی به او تعلق گرفت.

انجمن مفاخر معماری ایران نیز در اردیبهشت ماه 98، رتبه ویژه پنجمین دوره جایزه کتاب معماری و شهرسازی را به پاس قدردانی از تلاش و اهتمام در ارتقای دانش معماری و شهرسازی کشور به طاهره نصر اهدا کرده است.

نصر در سال‌های متمادی به‌عنوان پژوهشگر برتر در سطح استان فارس و دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و در سال ۱۳۹۲ نیز به‌عنوان پژوهشگر برتر شهرسازی در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انتخاب شده است و همچنین عضو هیئت تحریریه و مشاور علمی چند نشریه تخصصی و عضو هیئت علمی همایش‌های متعدد و داور پروژه‌های پژوهشی دانشگاهی و شهرداری بوده و تاکنون بیش از 180 مقاله پژوهشی و تخصصی از وی در نشریات تخصصی و معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

از کتاب‌هایی که به قلم نصر تألیف شده است، می‌توان به هویت کالبدی شهر (1395)، تجلّی حکمت در باغ ایرانی (۱۳۸۹)، جُستاری در شهرسازی و معماری زندیه (۱۳۸۷)، از هنر و هنر اسلامی (۱۳۸۶)، معماری و شهرسازی شیراز در دوره پهلوی (۱۳۸۳) اشاره کرد.

طاهره نصر عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و از 1395 نیز رئیس گروه تخصصی معماری و نایب رئیس کمیسیون انرژی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/409710
رتبه ویژه جایزه کتاب معماری و شهرسازی به دانشگاه آزاد اسلامی شیراز رسید

رتبه ویژه جایزه کتاب معماری و شهرسازی به دانشگاه آزاد اسلامی شیراز رسید

چرا دانشگاه آزاد اسلامی شیراز سه عنوان برتر جشنواره فرهیختگان را کسب کرد

چرا دانشگاه آزاد اسلامی شیراز سه عنوان برتر جشنواره فرهیختگان را کسب کرد

عضو هیأت علمی واحد شیراز، رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان شد

عضو هیأت علمی واحد شیراز، رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان شد

تجلیل فرمانده ناحیه انتظامی فارس از  اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

تجلیل فرمانده ناحیه انتظامی فارس از اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

انتصاب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به عنوان عضو اصلی شورای نظام مهندسی کشور

انتصاب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به عنوان عضو اصلی شورای نظام مهندسی کشور