پنجشنبه  03  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام نیکخو:

مسئله‌محور بودن در فضاهای علمی اصل است

چهارشنبه 19 تیر 1398 ساعت 13:25
رئیس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی فارس گفت: در یک فضای علمی مانند دانشگاه مسئله‌محور بودن شرط و یک اصل است و نباید در رویکردهای دانشگاه برای مردم تصدی‌گری کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ممسنی، حجت‌الاسلام سجاد نیکخو رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به همراه عبدالعزیز فاضلی مدیر اجرایی دفتر نهاد رهبری در این دانشگاه صبح امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی از نزدیک با مسئولان و کارکنان دانشگاه دیدار و گفتگو کردند و شاهد فعالیت‌های علمی-فرهنگی مجموعه دانشگاه بودند.

وی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی اظهار کرد: وجود دانشگاه در هر منطقه‌ای موجب برکت است؛ چراکه یک رویکرد علمی را به تمام مسائل فرهنگی و علمی و مسائل دیگر می‌دهد و ما معتقدیم که دانشگاه به عنوان قوه عاقله کشور، جایگاه حل مسائل کشور به شکل علمی است.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: برتری‌های شهرستان ممسنی همواره بر تارک فارس می‌درخشند؛ زیرا شهری شهیدپرور و عالم‌پرور با پیشینه مذهبی قوی است.

نیکخو تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی از جمله دانشگاه‌های موفق و با سابقه خوب استان است و تعامل خوبی با مسئولان شهرستان از جمله امام جمعه، فرماندار و مسئولان اثرگذار دارد.

وی عنوان کرد: به روشنی رویدادهای فرهنگی-علمی و خبری این واحد دانشگاهی در مجلات، روزنامه‌ها و فضاهای مجازی شهرستان، استان و کشور پیدا و آشکار است و با وجود رئیس جدید دانشگاه که مدیری توانمند با رویکرد جدید فرهنگی بوده و سابقه فعالیت‌های فرهنگی و علمی را در وی سراغ داریم، افق بسیار روشنی را برای این دانشگاه می‌بینیم.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی فارس ابراز امیدواری کرد که با این جایگاه، این واحد بتواند نقش مؤثری را در حل مشکلات شهرستان و هم‌فکری با مسئولان تراز اول ایفا کند.

نیکخو با بیان رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی در کشور گفت: اکنون با وجود مسئولان جدید دانشگاه آزاد اسلامی و در رأس آن دکتر ولایتی، رویکرد بسیار خوب و موقعیت فرهنگی بسیار خوبی برای تداوم و اثربخشی امور مهم دانشگاه به وجود آمده است که مسئولان دانشگاه‌ها بتوانند از ظرفیت پیش‌آمده برای پیشبرد اهداف و مسائل علمی فرهنگی دانشگاه استفاده بهینه را ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در فضای علمی مانند دانشگاه مسئله‌محور بودن شرط و یک اصل است و مهم‌تر از هر چیز این است که در امور و رویکردهای دانشگاه نباید برای مردم تصدی‌گری کنیم و باید در حد امکان پیگیر و دنباله‌رو حل مشکلات مردم و دانشجویان خود باشیم.

سیروس حدادنیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی نیز با تبریک به مناسبت دهه کرامت درباره جایگاه این دانشگاه در ابعاد و زوایای فرهنگی در مقایسه با قبل و پیشرفت و علاقه روزافزون دانشگاه به بُعد مسائل فرهنگی مذهبی و تعامل با مسئولان شهرستان صحبت کرد.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/403646
دانشگاه‌های مسئله‌محور نیاز امروز جامعه است

دانشگاه‌های مسئله‌محور نیاز امروز جامعه است

فعالیت‌محوری رویکرد اصلی باشگاه پژوهشگران واحدهای دانشگاهی می‌شود

فعالیت‌محوری رویکرد اصلی باشگاه پژوهشگران واحدهای دانشگاهی می‌شود

باشگاه پژوهشگران جوان می‌تواند در راستای مسئله‌محوری نقش شتاب‌دهندگی ایفا کند

باشگاه پژوهشگران جوان می‌تواند در راستای مسئله‌محوری نقش شتاب‌دهندگی ایفا کند

7 تیم از دانشگاه آزاد اسلامی در کارگاه تخصصی مطالبه‌گری «1435» حضور می‌یابند

7 تیم از دانشگاه آزاد اسلامی در کارگاه تخصصی مطالبه‌گری «1435» حضور می‌یابند