شنبه  30  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در دانشگاه آزاد کازرون؛

«چرا مرگ بر آمریکا» در کرسی آزاداندیشی بررسی شد

شنبه 19 آبان 1397 ساعت 14:28
کرسی آزاداندیشی دو گروه مخالف و موافق دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون در مورد موضوع چرا مرگ بر آمریکا و تبعات مثبت و منفی آن در جامعه داخلی  و خارجی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون از برگزاری کرسی آزاداندیشی دانشجویی با عنوان شعار مرگ بر آمریکا آری یا نه در واحد کازرون خبر داد.

علی‌اکبر عارف گفت: کرسی آزاداندیشی با تلاش دو گروه مخالف و موافق دانشجویی در راستای ادامه شعار مرگ بر آمریکا آری یا نه و تبعات و یا نکات مثبت و منفی این شعار در جامعه داخلی  و نیز خارج از کشور را مورد بررسی قرار دادند.

دانشجوی موافق با تداوم  شعار مرگ بر آمریکا در جامعه با بیان اینکه این شعار اعلام تنفر از کفار و مستکبران است و دارای مبانی عقیدتی و دینی است، گفت: در فرهنگ و ادبیات اسلامی، موارد متعددی یافت می‌شود که خداوند و بزرگان دین، مشرکان، ظالمان و مستکبران و... را لعن و نفرین کرده‌اند و برای آنها آرزوی مرگ دارند.

دانشجوی دیگری به‌عنوان مخالف با تداوم شعار مرگ بر آمریکا، گفت: با حلواحلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود و اینکه کشور ژاپن و دیگر کشورهای پیشرفته، تبیین سیاست‌های خارجی آنها در برابر آمریکا توانسته با مدیریت صحیح موجب پیشرفت جامعه آنها شده است.

این دانشجو ادامه داد: کشور ما پس از گذشت 40 سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی با گفتن مرگ بر آمریکا چه چیزی تغییر کرده، آیا تأثیری در وضع اقتصادی و سیاسی کشور داشته است یا خیر، استدلال اساسی نظر مخالف و دیگر مسائلی مانند همکاری نکردن مسئولان کشور با نیروی جوان و علم‌زدایی در کشور که همگی موجب تأثیر فشارهای بیشتر آمریکا بر ملت و کشور ما شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی واحد کازرون با بیان اینکه یکی از وظایف و واجبات در دین اسلام، تبری و بیزاری از دشمنان اسلام است، گفت: بنابراین صحت و اصل شعار مرگ و برائت از دشمنان الهی روشن است و با در نظر گرفتن ابعاد توطئه و جنایت آمریکا بر ضد مردم ایران و سایر ملت‌های مظلوم جهان و خصومت و دشمنی آشکار آنها با دین اسلام، شکی نیست که آمریکا مصداق مسلم شرک، کفر، عصیان و استکبار در روی زمین است و مسلمانان نه تنها مؤظف به بیان این انزجار هستند، بلکه وظیفه دارند در عمل نیز با آن مبارزه کنند تا هر گونه سیطره و سلطه این استکبار بر مسلمانان برداشته شود.

عارف افزود: قرآن کریم می‌فر‌ماید: «و لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلاً» و اعلام شعار مرگ بر آمریکا، به‌معنای نپذیرفتن و زیر بار سلطه نامشروع آمریکای تمامیت‌طلب نرفتن و به‌معنای برائت از آن است همان‌گونه که خداوند و رسول خدا(ص) نیز از مشرکان برائت می‌جویند؛ «ان الله بریءمن المشرکین ورسوله » و از همین آیه می‌توان برداشت کرد که برای حفظ عزت و استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود و حفظ منافع و مصالح جامعه و انقلاب اسلامی، تا زمانی که آمریکا دست از این خوی سلطه‌طلبی و فساد در زمین برنداشته و مسئولان نظام مقدس اسلامی هم مصلحت بدانند، این شعار ادامه خواهد داشت.

معاون فرهنگی دانشجویی واحد کازرون با اشاره به  اثرات روان‌شناختی این شعار که موجب تنفر از ظالم و  ترحم بر مظلوم را در دل‌ها تقویت می‌کند، گفت: « ادامه این شعار انسان را از تمایل به ظلم و ظالم بازمی‌دارد و این امر، موجب صفا و صداقت و صمیمیت در جامعه است.

انتهای پیام/4101/4062

http://ana.ir/i/324458
شعار مرگ بر آمریکا 55 سال پیش در ایران سرداده شد

شعار مرگ بر آمریکا 55 سال پیش در ایران سرداده شد

بازگشت به ایران باستان برای احیای کرسی‌های آزاداندیشی

بازگشت به ایران باستان برای احیای کرسی‌های آزاداندیشی

یک دانشجو به‌راحتی می‌تواند کرسی آزاداندیشی برگزار کند

یک دانشجو به‌راحتی می‌تواند کرسی آزاداندیشی برگزار کند

01/10/1397 02:33:26 ب.ظ
سلام درود بر شما،