سه شنبه  02  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
توسط دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت؛

افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه و 4امین اتاق عمل بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) واحد شاهرود / راه‌اندازی مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک

دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 22:47
دو بخش بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) و یک مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود عصر امروز توسط دکتر طهرانچی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شاهرود، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز پس از حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و اهدای گل و عطرافشانی و ادای احترام به ساحت شهیدان، در بیمارستان 100 تخت‌خوابی خاتم‌الانبیاء(ص) این واحد دانشگاهی حضور یافت و بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) با ده تخت مجهز و اتاق عمل شماره ۴ این بیمارستان را افتتاح کرد و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این بیمارستان از جمله CCU بر توسعه بخش‌های این بیمارستان با کمک دانشگاه آزاد اسلامی و سایر نهادها در شهرستان شاهرود تأکید کرد.

دکتر طهرانچی همچنین مرکز تحقیقات «نانوذرات بیولوژیک در پزشکی» دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود را افتتاح کرد. وی در ادامه از مجموعه مهارت‌های بالینی دانشکده علوم پزشکی نیز بازدید به عمل آورد. لازم به ذکر است که تاکنون در این مرکز چهار دوره از آزمون سراسری صلاحیت بالینی برگزار شده است.

در این بازدید، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس امینی امام‌جمعه شاهرود، دکتر سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای محترم شورای شهر شاهرود، احمد خرم معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شاهرود، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و جمعی از مدیران این دانشگاه، دکتر طهرانچی را همراهی کردند و پس از پایان مراسم افتتاحیه پشت درهای بسته نشستی را در خصوص طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) برگزار کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش از حضور در واحد شاهرود، صبح امروز در جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان حضور یافت و با آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در این استان دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

لازم به ذکر است مرکز تحقیقات «نانوذرات بیولوژیک در پزشکی» دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تنها مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک در پزشکی در کشور است که برای تولید و استفاده از نانوذرات در درمان و مبارزه با سلول‌های سرطانی فعالیت می‌کند و همچنین در زمینه تولید نانوذرات زیستی، نانوفناوری پزشکی، دارورسانی هدفمند، تولید ترکیبات نانودارو، مطالعات اثرات زیست سازگاری نانوذرات، مطالعات خواص سمی و غیر سمی نانوذرات در بدن و مطالعاتی در حوزه خواص التیام بخشی و درمانی نانوذرات، و همچنین ارائه امور مشاوره و پذیرش طرح‌های تحقیقاتی در حوزه نانوفناوری پزشکی فعالیت می‌کند.

انتای پیام/4129/

http://ana.ir/i/411421
تحول و صیرورت در دانشگاه پایان‌پذیر نیست/لزوم توجه به ارتقای محیط شغلی اساتید

تحول و صیرورت در دانشگاه پایان‌پذیر نیست/لزوم توجه به ارتقای محیط شغلی اساتید

جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برگزار شد

جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برگزار شد

دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم خود مردم را امیدوار خواهد کرد

دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم خود مردم را امیدوار خواهد کرد

مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان راه‌اندازی شد

مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان راه‌اندازی شد