يكشنبه  06  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
ابوالقاسمی‌فر به آنا خبر داد:

آغاز مسابقات بدمینتون خواهران دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی شاهرود از فردا

چهارشنبه 19 تیر 1398 ساعت 20:14
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود اعلام کرد: مسابقات بدمینتون کشوری دانشجویان خواهر دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی شاهرود از فردا آغاز می‌شود.

سیداحمد ابوالقاسمی‌فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شاهرود از برگزاری مسابقات بدمینتون ویژه دانشجویان دختر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جام شهید مرتضی عبداللهیان به‌طور رسمی از فردا به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود خبر داد.

وی با بیان اینکه این مسابقات در دهه کرامت و از تاریخ 20 تا 23 تیرماه جاری برگزار می‌شود درباره زمان‌بندی اجرای مسابقات بیان کرد: پذیرش تیم‌ها از امروز 19 تیرماه آغاز شده و صبح پنج‌شنبه 20 تیرماه مراسم افتتاحیه با حضور مسئولان شهرستانی و ورزشکاران و سرپرستان تیم‌ها با سخنرانی پدر شهید مرتضی عبداللهی که این جام به نام نامی او نامگذاری شده است و اجرای نمایشی ورزشکاران باستانی‌کار برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان اینکه در مراسم افتتاحیه پس از رژه تیم‌های شرکت‌کننده، مسابقات رسماً آغاز خواهد شد، افزود: اختتامیه مسابقات هم بسته به قرعه و وضعیت نتایج تیم‌ها یکی از روزهای 22 یا 23 تیرماه و به احتمال قوی 22 تیرماه خواهد بود.

ابوالقاسمی‌فر درباره چگونگی و سطح برگزاری این مسابقات گفت: این دوره از مسابقات یکی از برنامه‌های کشوری مصوب سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است که با حضور تیم‌هایی از استان‌های تهران، خراسان رضوی، همدان، قزوین، اصفهان، البرز، خوزستان، سمنان، فارس، مرکزی و ...  و با رقابت ده‌ها ورزشکار خانم که نفرات تیم‌های برگزیده کشوری هستند در خانه بدمینتون شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقات ورزشی کشوری واحدهای دانشگاه‌ آزاد در رشته‌های مختلف همه ساله به میزبانی واحدهای دانشگاهی مختلف در سراسر کشور و با حضور دانشجویان قهرمان در رشته‌های ورزشی برگزار می‌شود، عنوان کرد: توانستیم با ارائه امکانات و توانایی‌های ورزشی خود و ابراز آمادگی، موافقت سازمان مرکزی دانشگاه را برای برگزاری این دوره از مسابقات اخذ کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود درباره امکانات این واحد دانشگاهی که موجب اخذ موافقت سازمان مرکزی برای برگزاری این دوره از مسابقات شده است به آنا گفت: امکانات حوزه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در شهرستان شاهرود و حتی در استان سمنان کم‌نظیر است به‌صورتی که این واحد دانشگاهی دارای مجموعه تربیت بدنی مجهز شامل دو زمین چمن و سالن‌های سرپوشیده فوتسال، کشتی، بدنسازی، والیبال، بسکتبال و بدمینتون با تجهیزات کامل است.

ابوالقاسمی‌فر یادآور شد: بهره‌مندی از سایر امکانات رفاهی خوب مانند خوابگاه مجهز و به‌روز با ظرفیت 350 نفر برای خواهران و سالن غذاخوری و تالار پذیرایی با ظرفیت هزار و 800 نفر در کسب موافقت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای سپردن میزبانی برگزاری این مسابقات به واحد شاهرود بی‌تأثیر نبوده است. 

وی اضافه کرد: البته این موضوع که واحد شاهرود در سال‌های گذشته بارها مجری مسابقات در سطح کشوری و شهرستانی بوده است، خود مؤید توانایی مجموعه دانشگاه شامل امکانات و از همه مهم‌تر مسئولان و پرسنل فعال و باتجربه این دانشگاه است. از این گذشته تیم بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود سال گذشته در همین مسابقات به مقام دوم دست یافت که اثر تعیین کننده‌ای برای اعطای مجوز میزبانی به واحد شاهرود داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مورد محل برگزاری مسابقات و امکان تماشای این بازی‌ها ابراز کرد: اگرچه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود دارای مجموعه ورزشی مجهز است؛ اما با مشورت مدیران مجموعه تصمیم بر آن شد که این دوره از مسابقات در محل خانه بدمینتون شهر شاهرود برگزار شود تا شاهد حضور تماشاگران بیشتری از بانوان شاهرودی از این دوره از مسابقات باشیم که باعث جذابیت بیشتر این دوره از مسابقات باشد و این هم برای شهر شاهرود و هم برای دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان میزبان ارزشمند و حائز اهمیت است.

ابوالقاسمی‌فر در مورد برنامه‌های جانبی در نظر گرفته شده برای تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات گفت: از جمله برنامه‌های جانبی برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات گردهمایی و تجدید میثاق تیم‌های شرکت‌کننده در محل یادمان شهدای گمنام این واحد دانشگاهی است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت در تور زیارتی امامزاده محمد بسطام، خرقان، شهدای گمنام شاهرود و سفر تفریحی و سیاحتی به مراکز خوش آب و هوای شاهرود مثل آبشار و برنامه‌های متنوع دیگر از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده فرهنگی و سیاحتی برای اثرگذاری معنوی و معرفی شهرستان شاهرود به شرکت‌کنندگان است.

رئیس واحد شاهرود در پاسخ به این سؤال که چقدر امید به مقام آوردن دانشجویان شاهرود در این دوره از مسابقات دارید، ابراز کرد: 6 نفر از دانشجویان ما در سال گذشته در رقابت‌های بدمینتون کشوری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در قوچان برگزار شد به مقام نائب قهرمانی دست یافتند و امسال با دارابودن همین تیم به‌عنوان تیم منتخب استان سمنان و بهره‌مندی از امتیاز میزبانی به‌دنبال کسب سکوی قهرمانی هستیم.

ابوالقاسمی‌فر از مساعدت‌های حسین رضوانی رئیس هیات بدمینتون شاهرود که در راستای پیشرفت شهرستان، ورزش آکادمی بدمینتون را به‌صورت رایگان در اختیار این مسابقات قرار داد تشکر و تصریح کرد که این همکاری موجب ارتقای سطح فنی مسابقات و سطح فنی ورزش بدمینتون شهرستان خواهد شد. 

به گزارش آنا، مسابقات کشوری بدمینتون برادران دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۴ تا ۱۸ تیرماه جاری به میزبانی واحد فیروزکوه این دانشگاه برگزار شد که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگارامام شهرری مقام اول، تیم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گلستان مقام دوم و تیم دانشجویان استان‌های کرمانشاه و قزوین مشترکاً مقام سوم را کسب کردند. کاپ اخلاق مسابقات بدمینتون دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی هم به استان مرکزی (اراک) تعلق گرفت.

 ورزشکاران شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌ها که از نظر کمیته مسابقات به‌عنوان بازیکن فنی و برتر انتخاب شوند برای شرکت در تیم‌های لیگ برتر دانشگاه و مسابقات برون مرزی اولویت دارند.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/403777
قدردانی از خدمات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

قدردانی از خدمات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

دانشجوی سما به مرحله کشوری مسابقات بدمینتون ساحلی راه یافت

دانشجوی سما به مرحله کشوری مسابقات بدمینتون ساحلی راه یافت

دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قهرمان و نایب‌قهرمان شدند

دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قهرمان و نایب‌قهرمان شدند

تیم شاهرود قهرمان مسابقات بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شد

تیم شاهرود قهرمان مسابقات بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شد

مسابقات بدمینتون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور  برگزار شد

مسابقات بدمینتون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد

مجموعه ورزشی آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی نگین سمنان

مجموعه ورزشی آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی نگین سمنان

اختتامیه مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر

اختتامیه مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر

نفرات برتر مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شدند

نفرات برتر مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شدند

آغاز رقابت‌های تنیس روی میز و بدمینتون فجر چهلم

آغاز رقابت‌های تنیس روی میز و بدمینتون فجر چهلم

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی همدان قهرمان رقابت‌های بدمینتون شد

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی همدان قهرمان رقابت‌های بدمینتون شد