يكشنبه  17  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس سازمان بسیج کارمندان سمنان:

تحلیل موضوعی بیانیه گام دوم انقلاب ضرورت ملی است

دوشنبه 17 تیر 1398 ساعت 09:16
رئیس سازمان بسیج کارمندان استان سمنان گفت: تحلیل موضوعی و تعیین راهکارهای اصولی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برای تحقق دولت جوان و حزب‌اللهی ضرورت ملی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، مرتضی دهرویه یکشنبه شب در جلسه شورای مرکزی پایگاه بسیج الغدیر کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: مراکز علمی و دانشگاه‌ها، جایگاه برجسته تفکر و فعالیت‌های پژوهشی در عرصه اجتماعی به‌منظور تبیین اهداف و تعیین راهکارها و راهبردهای اصولی هستند.

وی افزود: از این نهادهای دانش‌محور و تحقیقاتی انتظار است درباره بیانیه گام دوم انقلاب به‌طور جدی وارد عرصه تحقیق شوند و با تحلیل موضوعی بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر تحقق دولت جوان و حزب‌اللهی که ضرورتی ملی است؛ تلاش کنند و این در حالی است که اکنون بیش از 70 دستگاه اجرایی داریم که باید با تعیین نسبت کارگزاران به مردم در کارگشایی از امور مردم بیشتر تلاش شود.

رئیس سازمان بسیج کارمندان استان سمنان ادامه داد: همت بسیج ادارات باید در مسیر تحقق دولت اسلامی جوان صرف شود؛ زیرا بیش از 93 درصد مراجعات مردمی با دولتمردان است که بعضاً مشکلاتی وجود دارد و بسیج می‌تواند با نقش‌آفرینی مؤثر، گره‌گشایی کند.

دهرویه خاطرنشان کرد: بسیج را می‌توان به شکل عملکردی نقد کرد و به همین شکل باید راهکار ارائه شود و بدانیم که نرخ و ارزش برنامه‌هایی که ارائه می‌کنیم، چه میزان است و برنامه‌ها در چه حدی مفید و کاربردی است. به‌عنوان مثال در سال 98 که سال رونق تولید است، وظیفه کارمند بسیجی در دانشگاه آزاد اسلامی باید در قبال این عنوان و فرمان‌های رهبری مشخص شود و طبق سیاست‌گذاری‌ها باید تلاش شود تا با تأمین نیازمندی‌ها در عرصه ملی، بتوانیم قدرت اتکا به خود را تقویت کنیم.

وی تأکید کرد: با تعیین شاخص‌های یک کارمند در تراز انقلاب اسلامی، می‌توانیم با اقبال بیشتر در خدمت مردم باشیم و به این خدمت مباهات کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان نیز در این نشست از بسیج و خدمات بسیج در عرصه‌های متعدد به‌ویژه در بسیج دانشجویی، استادان و ادارات گفت و با بیان اینکه مجمع بسیج واحد دامغان از فعالان مطرح در استان است؛ خاطرنشان کرد: تلاش و پویایی بسیج موجب شده تا در عرصه سیاسی و امنیتی از استقلال مثال‌زدنی در جهان معاصر برخوردار باشیم و با افتخار از استقلال سیاسی و دفاعی صحبت کنیم.

نعمت‌الله نعمتی افزود: از وظایف بسیج آن است که از فریضه امر به معروف و نهی از منکر غافل نشود و وظیفه همگان است که با تذکر محترمانه، زمینه حضور حجاب و عفاف بیشتر را تأمین کنند تا جامعه به سمت سعادت تعیین مسیر کند.

وی بیان کرد: در مباحث اقتصادی، مستقل و خوداتکا نیستیم و وظیفه داریم تا با اقتصادی محکم در برابر تهدیدها، ایستادگی کنیم و همه باید کمک کنند تا با رونق تولید و رسیدن به مرز استقلال صنعتی و اقتصادی از محدوده تحریم‌ها خارج شویم و با توسعه عمران و آبادانی ایران عزیز در رونق تولید، نقش موثر داشته باشیم.

نعمتی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان با قابلیت‌های انحصاری در زمینه فضای آموزشی، تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد است که در فرصت مدیریت دکتر ولایتی شاهد تحولات چشمگیری در این دانشگاه بوده‌ایم و سعی دانشگاه به آن است تا با توسعه مهارت‌ها در ایجاد پایگاه مهارت‌اندوزی ملی نقش داشته باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان تصریح کرد: جوانان دانش‌آموخته با آسودگی خاطر وارد بازار کار شوند و مطابق تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، این جوانان کاربلد می‌توانند کارگزارن خوبی برای خدمت و تعالی کشور باشند.

عضو هیئت علمی واحد دامغان به کارکردهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه و ضرورت تحقیقات کاربردی برای حل مشکلات و تأمین نیازمندی‌ها در محیط بومی اشاره کرد و گفت: تعیین عنوان‌های کاربردی در رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی، فرصتی است تا بتوانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم و با تولیدات بومی و تفکر ملی به خودباوری و رشد خود و رسیدن به استقلال اقتصادی کشور افتخار کنیم.

در این جلسه فرمانده بسیج الغدیر واحد دامغان هم گزارش عملکرد یک‌سال اخیر را تشریح کرد و با تبریک دهه کرامت گفت: مهلت 60 روزه ایران به کشورهای اروپایی طرف برجام به پایان رسید و امیدوارم شورای امنیت ملی، کمیته نظارت بر برجام، سازمان انرژی اتمی و دولتمردان، تصمیم جدی و انقلابی در کاهش تعهدات برجامی در قالب گام دوم را بردارند؛ زیرا هیچ عقل و منطقی نمی‌پذیرد که ایران تعهدات برجامی خود را انجام دهد و طرف‌های مقابل هیچ‌یک از تعهدات خود را انجام ندهند.

محمد دهقان‌طزره افزود: فعالیت‌های بسیج، مقطعی و محدود نیست؛ بلکه دائمی و به‌روز و فاقد محدودیت مکانی و زمانی است و اساساً بسیج مستقل و بدون وابستگی‌هاست و بسیجی نباید خود را وابسته به محیط و شرایط خاص بداند و کار فرهنگی نباید منحصر به یک برنامه در یک موعد خاص باشد؛ بلکه باید در تمام روابط فردی و اجتماعی جاری شود و روحیه امید را تأمین کند.

وی افزود: باید با تکیه به نقاط قوت همکاران، روحیه بسیجی را قوت ببخشیم و مواردی مانند دستمرد و شرایط همکاری و ساختارهای سازمانی موجب کمرنگ شدن اهداف متعالی بسیج نشود.

در این جلسه اعضای شورای مرکزی بسیج کارکنان الغدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان حضور داشتند و احکام صادره از سوی حوزه مقاومت بسیج ادارات شهرستان را دریافت کردند.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/403020
بیانیه گام دوم انقلاب ریشه در قرآن و روایات دارد

بیانیه گام دوم انقلاب ریشه در قرآن و روایات دارد

راه‌اندازی مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

راه‌اندازی مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان حامی آموزش و پرورش در حوزه سما

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان حامی آموزش و پرورش در حوزه سما

تشکیل 6 کارگروه در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برای فعالیت‌های تخصصی

تشکیل 6 کارگروه در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برای فعالیت‌های تخصصی

جوانان، اصلی‌ترین مهره‌های انقلاب هستند

جوانان، اصلی‌ترین مهره‌های انقلاب هستند

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

بیانیه گام دوم انقلاب و وظایف ملی ملّت و مسئولان

بیانیه گام دوم انقلاب و وظایف ملی ملّت و مسئولان