پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وهاب‌زاده در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

پایان قرنطینه دانشجویان بازگشته از چین/ همه دانشجویان ایرانی سالم هستند

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 11:56
مشاور مطبوعاتی وزیر بهداشت از بازگشت دانشجویان حاضر در قرنطینه به آغوش خانواده‌هایشان خبر داد و گفت: دانشجویان ایرانی برگشته از چین سالم هستند.

علیرضا وهاب‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: صبح امروز 56 نفر دانشجویان ایرانی بازگشته از چین از قرنطینه به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند. برای تمامی این دانشجویان بلیت هواپیما تهیه شده و تا در منزل آن‌ها را بدرقه خواهیم کرد؛ هم‌چنین تا 10 روز آینده از سوی دانشگاه‌هایشان به این دانشجویان تماس گرفته می‌شود تا درصورت وجود مشکل یا درخواستی، دانشگاه آن را پیگیری خواهد کرد.

وی در خصوص بازگشت این دانشجویان گفت: این دانشجویان پس از خروج از قرنطینه همگی اعلام رضایت کردند. هم‌چنین در این مدت  20 نفر پرسنل اورژانس، 2 نفر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش و دو نفر پزشک به همراهی این دانشجویان پرداختند و تمامی کارهای خدماتی و رفاهی دانشجویان را برعهده داشتند. این افراد همراه با دانشجویان ایرانی بازگشته از چین در قرنطینه بودند که همگی سالم هستند.

مشاور مطبوعاتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای بازگشت دیگر دانشجویان ایرانی ساکن ووهان دارند، عنوان کرد: تاکنون درخواستی در این زمینه وجود ندارد؛ از همین رو برنامه‌ای نیز نداریم.

وهاب‌زاده در خصوص بازگشت این دانشجویان تصریح کرد: اکنون شهر ووهان قرنطینه است؛ زمانی که در این شهر وضعیت سفید اعلام شود؛ دانشجویان می‌توانند بازگردند.

انتهای پیام/4084/پ

http://ana.ir/i/472739
دانشجویان ایرانی برگشته از ووهان چین در سلامت کامل هستند

دانشجویان ایرانی برگشته از ووهان چین در سلامت کامل هستند

کنترل عوامل آلاینده برای کاهش بوی اطراف فرودگاه امام خمینی (ره)

کنترل عوامل آلاینده برای کاهش بوی اطراف فرودگاه امام خمینی (ره)

 اقتدار علمی اساس پیشرفت‌ جوامع است

اقتدار علمی اساس پیشرفت‌ جوامع است