پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
غلامی در اجلاس معاونان دانشجویی:

شعب سازمان امور دانشجویان در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود

يكشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 14:19
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امیدواریم دانشگاه‌هایی که آمادگی دارند، امسال بتوانند در بخش خدمات امور دانشجویی فعال شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، منصور غلامی صبح امروز در شصت و چهارمین نشست معاونین دانشجویی سراسر کشور در دانشگاه علامه اظهار کرد: شرایط اقتصادی در کشور محدودیت‌هایی را به وجود آورده، اما حتماً در شرایط محدودیت و سختی ابتکارات مدیریتی خود را بهتر نشان می‌دهد. ما منابع زیادی را در اختیار داریم، اما در نوع مصرف آن ممکن است مدیریت بهینه اعمال نشود.

وی افزود: تلاش همه ما این است که در حوزه‌های دیگر امکانات را تأمین و فراهم کنیم. برنامه زمان‌بندی‌ سال تحصیلی و خدمات آن از برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. با توجه به لطف و هم‌افزایی دولت و سازمان برنامه بودجه سعی می‌کنیم در سال تحصیلی پیش رو با مشکلی مواجه نشویم. مسئله‌ای که وجود دارد، این است که ما هیچ‌وقت نباید شرایط سخت مدیریتی را به گیرندگان خدمات منتقل کنیم.

غلامی با بیان اینکه اگر قرار است که تعداد بیشتری را خدمت‌رسانی کنیم، امکانات تأمین خواهد شد، گفت: مدیریت دانشگاه‌ها و سازمان امور دانشجویان نظرشان این است که بهترین و بیشترین خدمات را ارائه دهند. خدمات خوبی از سال آینده ارائه شده و این فضا بهتر خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد:  فلسفه تشکیل سازمان امور دانشجویان این بوده است که کل خدمات دانشجویی را برعهده‌ بگیرد. امیدواریم دانشگاه‌هایی که آمادگی دارند، امسال بتوانند در بخش خدمات دانشجویی فعال شوند که در این صورت حمایتی تشویقی از دانشگاه‌هایی که سازمان امور دانشجویان به‌صورت واحد در آن‌هاتشکیل می‌شود، خواهیم داشت.

وی با اشاره به تجارب موفق تنوع غذایی و افزایش کیفیت غذا در دانشگاه‌ها تصریح کرد: تجربیات خوبی در تغذیه دانشجویان به‌دست آمده است که توانسته تنوع غذایی را افزایش دهد و به سلایق غذایی دانشجویان توجه بیشتری شود.

غلامی درخصوص تسهیلاتی که به دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، گفت: شرایط استفاده از تسهیلات بانکی برای دانشگاه‌ها فراهم است و صندوق هم پرداخت سود تسهیلات را برعهده‌گرفته است. فراهم کردن شرایط تفریحی، ورزشی و تربیت‌بدنی می‌تواند در سلامت جسم و ذهنی دانشجویان کمک کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دانشگاه‌های دولتی با تمام سختی‌هایی که متحمل می‌شوند باید به بحث‌های مختلف ازجمله آموزش، سلامت و رفاه دانشجویان حساس باشند. برای بهره‌برداری جدی از این سرمایه‌ها و تربیت نیروی اسلامی تحصیل‌کرده و توانمند، برنامه‌های آموزشی و پژوهشی را باید جدی گرفت. همه این تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها برای این است که ما بتوانیم تحصیل‌کرده‌های توانمند تحویل جامعه بدهیم؛ لذا درواقع پشتیبانی بخش‌های آموزشی و پژوهشی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اهمیت مشاوره برای دانشجویان گفت: بخش‌های مربوط به مشاوره دانشجویی بسیار مهم است. دانشجویانی که وارد دانشگاه‌ها می‌شوند مسائل و نگرانی‌هایی دارند و گاهی تا چند ترم متوجه وجود مراکز مشاوره در دانشگاه نیستند؛ در این حوزه باید اطلاع‌رسانی گسترده‌ای برای دانشجویان صورت گیرد.

غلامی در خصوص اقدامات صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه خوابگاه‌ها، بهسازی آن‌ها و ارتقای سطح و کیفیت کارهای زیادی انجام‌شده است و تأثیرگذاری آن در بالا رفتن سطح آموزش دانشجویان قابل‌انکار نیست.

انتهای پیام/4107/4084/

http://ana.ir/i/413474
دانشجویان با صبر انقلابی مطالبات صنفی خود را با شرایط موجود تنظیم کنند!

دانشجویان با صبر انقلابی مطالبات صنفی خود را با شرایط موجود تنظیم کنند!

سهم 50 درصدی ویندوز 10جدید در بازار سیستم عامل‌ها

سهم 50 درصدی ویندوز 10جدید در بازار سیستم عامل‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درگذشت صفاری نطنزی را تسلیت گفت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درگذشت صفاری نطنزی را تسلیت گفت

غفاری به سمت دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی منصوب شد

غفاری به سمت دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی منصوب شد

جشنواره‌ای برای بایکوت دانشجویان نمونه!/ وعده‌هایی که توخالی شد

جشنواره‌ای برای بایکوت دانشجویان نمونه!/ وعده‌هایی که توخالی شد