سه شنبه  28  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فرمانده یگان حفاظت سازمان مراتع و آبخیزداری:

سیستم بی‌سیم دیجیتال راه‌اندازی می‌شود

يكشنبه 07 مهر 1398 ساعت 15:56
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از راه‌اندازی سیستم بی‌سیم دیجیتال در کشور خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، علی عباس‌نژاد در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری زنجان با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: با گذشت 14 سال از تشکیل یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، امروز بر آنیم تا با همه توان و نیرو از منابع ملی و انفال حفاظت کنیم.

وی با بیان اینکه 135 میلیون هکتار از گستره کشور ملی است، افزود: 14 و نیم میلیون هکتار از سطح کشور را جنگل، 85 میلیون هکتار مرتع و 25 میلیون هکتار نیز شامل بیابان می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی سازمان جنگل‌ها حفاظت و حراست از انفال و عرصه‌های ملی است، گفت: یکی از معضلاتی که یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها در برخی از استان‌ها از آغاز سال جدید تاکنون با آن درگیر بوده‌اند، بحث آتش‌سوزی است.

عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های کارشناسان در این حوزه با بارش‌های بهاری سال 98 و افزایش پوشش گیاهی در مراتع و جنگل‌ها شاهد افزایش آتش‌سوزی در این مناطق بودیم که خوشبختانه با ورود به هنگام نیروهای یگان در مناطق بحرانی حریق‌ها مهار شد.

وی با تأکید به ساماندهی نیروها و استفاده از اختیارات قانونی با بیان اینکه 30 هزار پرونده سال گذشته تشکیل شده است بر لزوم جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در کشور تأکید کرد و از راه‌اندازی بیسیم دیجیتال در روزهای آینده خبر داد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه سامانه 1504 در کشور به‌صورت استانی فعال است، اظهار کرد: سامانه 139 نیز به‌صورت کشوری و با قرارگیری اپراتور آن در تهران فعالیت خود را در روزهای آتی آغاز خواهد کرد و ساماندهی نیروها و مانیتورینگ کردن کنترل گشت‌های یگان در دستور کار سازمان قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز با بیان اهمیت حفاظت از عرصه‌های طبیعی گفت: اکنون به‌دنبال تثبیت مالکیت دولت هستیم و تاکنون ۹۸ درصد اراضی ملی استان سند مالکیت دولت صادر شده است.

خلیل آقاجانلو تصریح کرد: عوامل تخریب در استان شناسایی‌شده و لازم است که برنامه چند بعدی را برای پیشگیری و حفاظت داشته باشیم.

به گزارش آنا، در پایان مراسم سرهنگ منصور خسروی به علت بازنشستگی تکریم و سرگرد رضا مهدیون به‌عنوان فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان زنجان معرفی شد.

انتهای پیام /4121/4062/

http://ana.ir/i/418161
پلیس به‌دنبال عامل آتش‌سوزی 100 هکتاری سلطانیه

پلیس به‌دنبال عامل آتش‌سوزی 100 هکتاری سلطانیه

کشاورزان از آتش‌زدن باقیمانده محصولات زراعی خودداری کنند‎

کشاورزان از آتش‌زدن باقیمانده محصولات زراعی خودداری کنند‎

هشتمین حریق سلطانیه در شهریور 98 ثبت شد/ آتش‌سوزی در اراضی روستای نادر‌آباد

هشتمین حریق سلطانیه در شهریور 98 ثبت شد/ آتش‌سوزی در اراضی روستای نادر‌آباد

آتش‌سوزی 291 هکتار از اراضی ملی بادامستان شهرستان طارم را خاکستر کرد

آتش‌سوزی 291 هکتار از اراضی ملی بادامستان شهرستان طارم را خاکستر کرد