پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام حیاتی در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

چگونه به مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاة برسیم؟/ احوال امام کاظم(ع) در ماه محرم به روایت امام رضا(ع)

شنبه 16 شهریور 1398 ساعت 18:04
مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر گفت:بزرگداشت مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین علیهم‌السلام علامتی بر تقوای قلب‌هاست.

حجت‌الاسلام غلامحسن حیاتی مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ماهشهر با اشاره به ایام محرم اظهار کرد: بزرگداشت کسانی که جان خود را در راه خدا داده‌اند، به‌ویژه اینکه آن شهید یک امام باشد از وظایف دینی و حسب آیه «و من یعظم شعائرالله فانّها من تقوی القلوب» علامتی بر تقوای قلب‌هاست.

وی با توجه به برگزاری مراسم‌ عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) اضافه کرد: کسانی موفق به برگزاری این مراسم‌ می‌شوند که در قلبشان نور ایمان تابیده باشد، قلبی که اهل تقوا بوده و در آن ایمان به خدا موج بزند جایگاه گرمای عشق حسینی است که هرگز سرد نخواهد شد.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ادامه داد: رسیدن به مصباح هدی و سفینه نجات هم نیاز به ایمان قلبی و جهان‌بینی صحیح دارد و هم اینکه رفتار چنین افرادی همواره طبق موازین دینی و اخلاقی خواهد بود و این ایمان و عمل، قرارگرفتن و باقی ماندن در مسیر هدایت، همان هدف غایی سالار شهیدان است که با تمسک به مکتب اهل‌بیت (ع) قابل‌ دستیابی است.

حیاتی تصریح کرد: برگزاری عزاداری به شیوه فعلی که از روز نخست محرم مجلس عزا به پا می‌شود به تبعیت از ائمه‌ اطهار(ع) است، در حدیث صحیحی از امام رضا (علیه‌السلام) آمده است: هنگامی‌ که ماه محرم شروع می‌شد پدرم خندان دیده نمی‌شد و غم و غصه بر او غلبه می‌کرد تا اینکه 10 روز بگذرد، وقتی‌که روز دهم(روز عاشورا) می‌شد آن روز، روز مصیبت، اندوه و گریه او بود.

وی خاطرنشان کرد: برای همین شیعیان برای آمادگی روحی روز عاشورا و دریافت معارف ناب قرآنی و حدیثی از عالمان دین و اساساً به تبعیت از مراسم مرثیه‌خوانی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) از روز نخست ماه محرم عزاداری را شروع می‌کنند.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر مانند سال‌های گذشته به همت هیئت شهدای گمنام این واحد دانشگاهی و همه حوزه‌های کاری دانشگاه با شروع ماه محرم هرروز از ساعت 7:30 مراسم عزاداری را برپا کرده است.

وی افزود: اجرای برنامه‌های قرائت زیارت عاشورا، استفاده از کلام سخنوران با موضوع امام حسین(ع)، مهدویت، مرثیه‌خوانی در مسجد دانشگاه و در جوار مرقد دو شهید گمنام از جمله  جزئیات برنامه است.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر خاطرنشان کرد: سیاه‌پوشی مسجد دانشگاه و اهتزاز پرچم عزا در محیط دانشگاه، برگزاری مراسم زیارت عاشورا، مرثیه‌سرایی و سخنرانی با حضور حجت‌الاسلام شیخ ابراهیم حمید و مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام، اجرای برنامه تاریخ به افق کربلا(ارسال مجازی حوادث روزانه سال 61 هجری)، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی ویژه کارکنان با موضوع پرتویی از امربه‌معروف و نهی از منکر و اهدا دو کمک‌هزینه سفر کربلا در ایام اربعین، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی حماسه حسینی جلد اول ویژه اعضای هیئت‌علمی و برگزاری مسابقه مداحی نو گلان حسینی در سطح شهرستان در گروه سنی هفت تا 11 سال از اهم فعالیت‌های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی و هیئت شهدای گمنام در محرم امسال بوده و هست.

انتهای پیام/4078/4117/

http://ana.ir/i/414548
رئیس حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر معرفی شد

رئیس حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر معرفی شد

چگونه کلیسای پورتلند حسینیه شد؟+فیلم

چگونه کلیسای پورتلند حسینیه شد؟+فیلم

مهم‌ترین پیام عاشورا زنده‌نگه‌داشتن دین اسلام و شعائر دینی است

مهم‌ترین پیام عاشورا زنده‌نگه‌داشتن دین اسلام و شعائر دینی است

پیام‌ مهم قیام عاشورا برای نخبگان جامعه چیست؟

پیام‌ مهم قیام عاشورا برای نخبگان جامعه چیست؟

امام حسین(ع) الگوی صالح جهانی است

امام حسین(ع) الگوی صالح جهانی است

انقلاب اسلامی ایران تداوم منطقی قیام عاشوراست

انقلاب اسلامی ایران تداوم منطقی قیام عاشوراست

نتایج قیام امام حسین(ع) تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود

نتایج قیام امام حسین(ع) تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود