دوشنبه  30  دی  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جان‌بابایی:

مرکز جامع قلب و عروق به‌زودی در خراسان‌شمالی افتتاح می‌شود

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 15:55
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرکز جامع قلب و عروق با خدمات آنژیوگرافی و جراحی‌های قلب باز با تجهیزات کامل تهیه شده که به‌زودی در استان خراسان شمالی افتتاح می‌‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان خراسان‌شمالی، قاسم جان‌بابایی در حاشیه افتتاح دانشکده دندانپزشکی بجنورد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی امروز صاحب ساختمان مستقل دندانپزشکی شده که از مراکز پیشرفته کشور است.

وی با بیان اینکه 90 دستگاه یونیت دندانپزشکی با همه رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در این دانشکده پیش‌بینی شده است، ادامه داد: بالغ بر 30 متخصص رشته‌های مختلف دندانپزشکی به‌صورت جداگانه به مردم در این واحد خدمات می‌دهند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: بنای این دانشکده بالغ بر 4 هزار متر مربع با هزینه 130 میلیارد ریال ساخت و تجهیز شده است.

جان‌بابایی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی از زمان جدایی از خراسان سیر تکامل خوبی را طی کرده است، یادآور شد: امروز بسیاری از خدمات پیشرفته درمان برای بیماران مبتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی در داخل استان ارائه می‌شود.

وی متذکر شد: مرکز جامع قلب و عروق با خدمات آنژیوگرافی و جراحی‌های قلب باز با تجهیزات کامل تهیه شده است که به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این مرکز را نقطه‌ای امن برای مردم دانست که برای دریافت خدمات پیشرفته نیازی به سفر به استان‌های مجاور ندارند.

جان‌بابایی با بیان اینکه هریک از شهرستان‌های استان خراسان‌شمالی به فراخور نیازمند توجه ویژه هستند، اضافه کرد: شهر آشخانه یک بیمارستان 32 تختی دارد که در سفر دوم هیئت‌دولت به خراسان شمالی یکی از مصوبات حوزه سلامت توسعه فاز دو بیمارستان پورسینای آشخانه است.

وی تأکید کرد: خراسان‌شمالی نیازمند تهیه یکسری تجهیزات پزشکی است که با تفاهم‌نامه منعقد شده از سوی وزارتخانه با دانشگاه به‌زودی این اقلام ارسال می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتقای خدمات بهداشت و درمان در راز و جرگلان را از دیگر برنامه‌های هیئت دولت دانست و گفت: براساس مصوبات این دور از سفر مقرر شد، خدمات جامعی از جمله تصویر‌برداری و تجهیزات آزمایشگاهی در این منطقه از کشورمان  ارائه شود.

جان‌بابایی با بیان اینکه در کنار توسعه فیزیکی از نیازهای دیگر این استان تأمین نیروی پزشک متخصص است، تبیین کرد: وزارت بهداشت امسال در زمینه جذب متخصص کمک ویژه‌تری به استان خراسان‌شمالی می‌کند تا مشکل کمبود در  شهرستان‌های اطراف رفع شود.

انتهای پیام/4078/4062/

http://ana.ir/i/404707
ورود "مفتول برق" در بسته‌بندی "استنت قلب" به کشور

ورود "مفتول برق" در بسته‌بندی "استنت قلب" به کشور

نمی‌توانیم از مرگ و میرهای ناشی از حوادث و سوانح غفلت کنیم

نمی‌توانیم از مرگ و میرهای ناشی از حوادث و سوانح غفلت کنیم

انجام هزار و 800 عمل جراحی قلب باز در مرکز قلب جرجانی بندرعباس

انجام هزار و 800 عمل جراحی قلب باز در مرکز قلب جرجانی بندرعباس

مرحوم محمدنبی حبیبی ارادت زیادی به علماء و روحانیت داشت

مرحوم محمدنبی حبیبی ارادت زیادی به علماء و روحانیت داشت

انجام 66 مورد پیوند قلب در 6 ماهه اول سال

انجام 66 مورد پیوند قلب در 6 ماهه اول سال

انجام ۵ عمل موفق پیوند قلب اطفال

انجام ۵ عمل موفق پیوند قلب اطفال

60 درصد مردم ایران دارای اضافه وزن و چاقی هستند

60 درصد مردم ایران دارای اضافه وزن و چاقی هستند

افتتاح پروژه‌های عمرانی واحد علوم و پزشکی تهران با حضور دکتر میرزاده

افتتاح پروژه‌های عمرانی واحد علوم و پزشکی تهران با حضور دکتر میرزاده

تمامی احتمالات سقوط بوئینگ 737 موید عملیات CCD است/ چرا سازمان هوانوردی فدرال آمریکا درباره ورود پروازها به «منطقه‌ تهران» در روز حادثه هشدار داد؟
بیانیه شماره 2 آزمایشگاه پژوهشی فضای سایبر تا ساعاتی دیگر منتشر می‌شود
چرا ترامپ بر گفتگو با ایران زیر سایه تهدید اصرار دارد؟ / توهم «هنر معامله» و مذاکره از موضع قدرت
شاهی: کارهای بعدیم با مجوز منتشر خواهند شد/ ویدا جوان: صرفا برای همرنگ جماعت شدن در اینستاگرام پست‌ نمی‌گذارم/ اظهارات بهادر مالکی درباره غیبت کلاه قرمزی در نوروز
سردار حجازی به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه منصوب شد
سردار حجازی، جانشین جدید نیروی قدس سپاه کیست+ سوابق
پیشرفت‌های پزشکی ایران در حوزه درمان ناباروری/ ایران مقصد کشورهای منطقه برای درمان ناباروری
بدقولی اوکراینی‌ها مانع از پیشرفت صنعت هواپیماسازی ایران شد
مروری بر فعالیت‌های عملیاتی نیروی قدس سپاه؛ از سارایوو تا حلب/ رزمندگانی که مرزی برای جهاد ندارند
واکنش رئیس مجلس به ردصلاحیت ها / شناسنامه مقاومت/ وقت پاسخ به پادوهای آمریکا