دوشنبه  07  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام‌ يوسفی‌فر مطرح کرد:

پرورش اقتصاد دانش‌بنیان مؤلفه‌‌ای اثرگذار در توسعه پایدار

شنبه 15 تیر 1398 ساعت 11:49
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌شمالی گفت: پرورش اقتصاد دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اثرگذار در توسعه پایدار اقتصادی است.

حجت‌الاسلام‌ حسین یوسفی‌فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بجنورد  با تشریح عوامل مؤثر پیشرفت سازمانی اظهار كرد: نیروی انسانی كارآمد از سرمایه‌های اصلی موفقیت‌های سازمانی است و اگر سازمان به هر کارمند خود به‌عنوان یک سرمایه و دارایی توجه كند، همین عامل موجب پیشرفت آن سازمان خواهد شد.

وی با برشماری عوامل مؤثر پیشرفت سازمانی تصریح كرد: شناسایی دقیق موفقیت‌های سازمانی و تقویت آنها در درون سازمان، از بین‌بردن عوامل نارضایتی شغلی کارکنان، برقراری ارتباطات معقول و منطقی بین مسئولان و کارکنان زیرمجموعه، ارزش دادن به تلاش‌ها و فعالیت‌های مثبت کارکنان، تقویت روحیه کارکنان با برطرف کردن مشکلات شخصی یا سازمانی آنان، تشویق كاركنان پرتلاش و باانگیزه بالا به‌منظور تأثیرگذاری بر دیگر افراد، تأمین امنیت شغلی کارکنان از عوامل مؤثر پیشرفت سازمانی است كه باید مسئولان و مدیران رده‌بالا به آن توجه كنند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌شمالی با تأکید بر تربیت دانشجویان به‌عنوان نیروی تحصیل‌کرده و كارآمد جامعه اضافه کرد: از دیدگاه امام خمینی(ره) دانشگاه به‌عنوان یک کارخانه انسان‌سازی نقش مهمی در تربیت نیروی جوان خلاق، متخصص، متعدد و كارآمد دارد.

یوسفی‌فر ادامه داد: دانشجویان قشر پیشرو، كارآمد، زبده و بانشاط پیکره جامعه هستند كه در سازندگی آینده، توسعه و پیشرفت كشور نقش ارزنده‌ای دارند و در محیط‌های اسلامی و دانشجویی باید مسئولان برای تربیت این قشر در زمینه‌های مختلفی از جمله علمی، پژوهشی، تربیتی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی و ... اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند جوانانی متخصص و در تراز انقلاب تربیت كنند.

وی مطرح کرد: نیروی انسانی متخصص و ماهر مهم‌ترین عنصر توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورها محسوب می‌شود و توجه به نقش سرمایه انسانی یک کشور در میزان رشد و توسعه اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌شمالی یادآور شد: افزایش روحیه تحقیق و پژوهش، تعلیم و تربیت اسلامی و تربیت نیروهای انسانی متعهد و متخصص برای اداره کشور در همه عرصه‌ها از وظایف خطیر دانشگاه‌هاست.

یوسفی‌فر با اشاره به تأسیس هسته‌های فناور و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان یكی از مؤلفه‌های مهم اقتصادی خاطرنشان كرد: با پرورش اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اثرگذار در توسعه پایدار اقتصادی می‌توان گامی مؤثر در دستیابی به این مهم برداشت.

وی یادآور شد: با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، استفاده از دانش نیروی انسانی و مهارت در تجاری‌سازی ایده‌ها در فرآیندی دانشی و با بهره‌وری بالا می‌توان به ارائه محصولات تجاری و رقابت‌پذیر پرداخت و اقتصادی دانش‌بنیان که مزیت رقابتی هر اقتصاد ‌باشد را پایه‌ریزی کرد.

انتهای پیام/4078/4062/

http://ana.ir/i/402560
درمان قطعی بیش از 60 بیمار دیابتی با استفاده از داروی نوروکور

درمان قطعی بیش از 60 بیمار دیابتی با استفاده از داروی نوروکور

اوقاف از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند

اوقاف از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند

روسیه میزبان نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی می‌شود

روسیه میزبان نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی می‌شود

فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف

فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف

فعالیت شرکت‌های فناوری نوین در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی

فعالیت شرکت‌های فناوری نوین در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی

40 محصول آزمایشگاهی تولید و صادر می‌شود

40 محصول آزمایشگاهی تولید و صادر می‌شود