شنبه  02  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام‌جمعه بجنورد:

مسئولان مراقب فریب جدید اروپایی‌ها باشند

جمعه 14 تیر 1398 ساعت 16:33
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه مسئولان نباید دلخوش به وعده‌های غرب و کشورهای اروپایی باشند، تصریح کرد: مراقب فریب جدید اروپایی‌ها باشید.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بجنورد با اشاره به پایان ضرب‌الاجل ایران به کشورهای اروپایی برای برقراری اینستکس گفت: مسئولان وزارت امور خارجه مراقب باشند در این موضوع مانند برجام کلاه سرشان نرود.

وی، با توجه به تقابل بین ایران و غرب، اظهار کرد: مسئولان ما نباید دلخوش به وعده‌های غرب و کشورهای اروپایی باشند.

خطیب نماز جمعه بجنورد افزود: واقعیت این است که به روزهای پایانی ضرب‌الاجل ایران به کشورهای اروپایی برای راه‌اندازی کانال مالی ویژه نزدیک می‌شویم و این کشورها به دست و پا افتاده‌اند که به‌گونه‌ای از این مخصمه رهایی یابند و در این راستا قصد دارند ایران را سرگرم کنند تا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

یعقوبی اضافه کرد: باید مسئولان کشور به‌ویژه مسئولان وزارت امور خارجه مراقب باشند این بار مانند موضوع برجام کلاه بر سرشان نرود و بار دیگر فریب غرب را نخورند.

وی ادامه داد: غرب و کشورهای اروپایی در توافق برجام به تعهدات خود وفا نکرده و در این تعهد مالی هم به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: باید مسئولان ما مقابل انجام‌ندادن وعده‌های مالی اروپا در کانال مالی اینستکس، ضرب‌الاجل دوم را تعیین کرده و اقدامات متناسب خود را در این راستا آغاز کنند.

 یعقوبی افزود: بر اساس برنامه قرار بود کشورهای اروپایی روزانه 700 هزار بشکه نفت از ما خریده و پول آن را از طریق کانال مالی انتقال دهند؛ اما اکنون از خرید نفت سرباز می‌زنند و در نتیجه حساب مزبور به‌صورت تشریفاتی و بدون پول خواهد بود که به درد ما نمی‌خورد.

وی تصریح کرد: مسئولان ما باید مراقب باشند اگر بار دیگر موضوعی مانند برجام تکرار شده و فریب بخورند، خسارات جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌شود.

خطیب نماز جمعه بجنورد افزود: البته انرژی هسته‌ای و توان موشکی که آنها مطرح می‌کنند، بهانه است و آنها با این نظام متعالی مخالف‌اند؛ چراکه هراس دارند تمدن اسلامی جای تمدن شرق و غرب را بگیرد؛ بنابراین مسئولان امور خارجه محکم در مقابل خواسته های نابجا آنها بایستند و اگر مهلت ۶۰ روزه به پایان رسید و آنها به تعهدات خود عمل نکردند، بلافاصله ضرب‌الاجل دوم را اعلام کنید و بدانید مردم پشت شما هستند.

یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار کارگزاران حج با مقام معظم رهبری هم اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار به مسئله انتخابات اشاره کرده و فرمودند: قطعاً مردم ما در صحنه انتخابات حاضر می‌شوند و این شیادانی که برای حضور مردم شرط‌گذاری می‌کنند بدانند ملت ما با خدا شرط بسته‌اند و نیازی به شرط و پیمان با دیگری ندارند.

امام‌جمعه بجنورد با بیان اینکه انصاف در انتخابات حرف اول را می‌زند، نامزدها را به پرهیز از تخریب و تهدید توصیه و اظهار کرد: انتخابات مجلس مسابقه در نام‌نویسی و نامزدشدن نیست؛ بلکه باید انسان‌هایی وارد مجلس شوند که مطمئن هستند می‌توانند برای مردم کاری انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی به مسئله یکی شدن گروه حشدالشعبی با ارتش هم اشاره کرد و گفت: اگر چه آمریکا برای حذف گروه حشدالشعبی فشار می‌آورد؛ ولی مسئولان عراقی مراقب باشند با این ترکیب این گروه در ارتش هضم نشود و معجون بی‌خاصیتی از کار درنیاید.

وی با تبریک دهه کرامت بر استفاده معنوی مردم از برنامه‌های ویژه این ایام تأکید کرد و گفت: حضور خادمان حرم رضوی در شهرها و روستاها و برپایی نمایشگاه رضوی و دیگر برنامه‌هایی که تدارک دیده شده بهترین فرصت کسب معرفت از ائمه اطهار علیهم السلام است.

یعقوبی با بیان اینکه روز ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها به نام روز دختر نام گرفته، بانوان را به الگوگیری از این بانوی باحیا، باحجاب و پیرو امام زمان خود سفارش کرد و افزود: دختران مسلمان باید به خود ببالند که چنین روزی به نام آنها نام گرفته است.

امام جمعه بجنورد ۱۴ تیر که به نام روز قلم نام گرفته را گرامی داشت و گفت: قلم مانند شمشیر است که اگر به دست اهل خود بیفتد می‌تواند مانند سلاح رزمندگان با باطل مبارزه کند.

وی ضمن اینکه به افرادی که رسانه در اختیار دارند توصیه کرد مراقب قلم و نوشته خود باشند که مبادا ذهنی به گمراهی نرود؛ چراکه در مقابل آن مسئول هستند به مسئولان هم سفارش کرد اگر نقد منصفانه‌ای توسط رسانه‌ها انجام می‌شود سعه صدر داشته باشند و به جای قطع سهمیه کاغذ و غیره از آنها حمایت کنند؛ چراکه رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در توسعه و پیشرفت داشته باشند.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/402475
الله‌اکبرهای نماز پرده‌های غفلت را کنار می‌زند

الله‌اکبرهای نماز پرده‌های غفلت را کنار می‌زند

گور متروکی به نام اینستکس

گور متروکی به نام اینستکس

 سلایق سیاسی نباید کشور را از هدف اصلی دور کند

سلایق سیاسی نباید کشور را از هدف اصلی دور کند

رسالت رسانه‌ها ارتقای مردم در فهم و تحلیل سیاسی است

رسالت رسانه‌ها ارتقای مردم در فهم و تحلیل سیاسی است

گلزار شهدا مراکز ثبت اسناد انقلاب است

گلزار شهدا مراکز ثبت اسناد انقلاب است

دانشگاه آزاد در راستای مدیریت دینی و اصلاح امور فرهنگی گام بردارد

دانشگاه آزاد در راستای مدیریت دینی و اصلاح امور فرهنگی گام بردارد

هدف اصلی جنگ نرم تغییر در باور‌ها، نگرش‌ها و سبک زندگی است

هدف اصلی جنگ نرم تغییر در باور‌ها، نگرش‌ها و سبک زندگی است