پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
استاندار خراسان رضوی:

رمز موفقیت مثلث توسعه اقتصادی‌فرهنگی در وحدت اهداف مشترک است

يكشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 17:54
استاندار خراسان‌رضوی گفت: رمز موفقیت مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی این است که در اهداف مشترک و اجرا وحدت داریم.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اداره کل استانداری خراسان‌رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در استان در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: همبستگی شکل گرفته در بین ارکان مختلف حاکمیت برای اهداف مقدس پیش رو کم سابقه است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم پایه بوده و شرط بقای حکومت رضایت مردم است، این نظام مبتنی بر دین مبین اسلام و اصل ولایت فقیه ستون جمهوری اسلامی بوده که در قانون اساسی هم به صراحت گفته شده است.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اگر بخواهیم استمرار این نظام را شاهد باشیم باید مردم و جامعه قوی و توانمند داشته باشیم؛ بنابراین باید در حوزه اقتصاد و فرهنگ قوی باشیم، اگر بخواهیم در حوزه اقتصاد قوی باشیم باید نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و نیاز است تا آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند و فرهنگ کار، تلاش، تعهد مسئولیت شناسی، وظیفه شناسی، اخلاق مداری، گذشت و تعاون در سطح جامعه از مسیر فرهنگ گسترش یابد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه امنیت پایدار امروز تضمین کننده فعالیت‌های ماست، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ و اقتصاد باید آنچنان قوی باشیم که در داخل و خارج کسی نتواند موجبات نارضایتی مردم را فراهم کند.

وی با بیان اینکه مسئولان بر پایه رأی مردم بر روی کار آمده‌اند و این امانتی در اختیار مسئولان است، تصریح کرد: هر کلامی که موجب تقویت وحدت شود حتماً ثواب دارد؛ اما هر کلامی که باعث تضعیف این حرکت باشد حتماً ناثواب بوده و مورد رضایت خداوند متعادل نیست.

استاندار خراسان‌رضوی تاکید کرد: رمز موفقیت مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان‌رضوی این است که در اهداف مشترک و اجرا وحدت داریم.

رزم‌حسینی با بیان اینکه ما خواهان این هستیم تا مردم را درگیر فعالیت‌های اقتصادی کنیم، بیان کرد: خوشحالم که در خراسان‌رضوی این مهم به خوبی در حال اجرا است، روز گذشته هم وزیر کشور از اقدام ما متحیر شده بود که چگونه بخش خصوصی در راستای توانمندسازی مردم کار می‌کند و این میزان اشتغال را به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه 92 هزار میلیارد تومان موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی خراسان‌رضوی اقدامی قابل توجه و مهم است، اظهار کرد: این حرکت آغاز شده در این استان کم‌نظیر است، متقاضیانی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که حاضر هستند تا 25، 30 و حتی 50 درصد سرمایه اولیه را تأمین کنند، یعنی اینکه استان قابلیت سرمایه‌گذاری دارد.

انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/415668
بیش از ۲۲ هزار واحد مسکونی در خراسان‌رضوی ساخته می‌شود

بیش از ۲۲ هزار واحد مسکونی در خراسان‌رضوی ساخته می‌شود

برنامه‌های حوزه خانواده باید متناسب با تنوع تهدیدها طراحی شود

برنامه‌های حوزه خانواده باید متناسب با تنوع تهدیدها طراحی شود

پروژه‌های سرمایه‌گذاری خراسان‌رضوی به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد

پروژه‌های سرمایه‌گذاری خراسان‌رضوی به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد

۶ مدیر ستادی و 3 مشاور استاندار خراسان‌رضوی منصوب شدند

۶ مدیر ستادی و 3 مشاور استاندار خراسان‌رضوی منصوب شدند