دوشنبه  12  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام طاهری:

آماده‌سازی جامعه برای ظهور امام عصر(عج) آرمان اصلی انقلاب اسلامی است 

يكشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 14:43
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: امروز نظام اسلامی، مدل نظام اسلام ولایی است که آرمان اصلی آن ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و آمادگی طلوع خورشید ولایت حضرت امام عصر(عج) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی‌آباد کتول، حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان ظهر امروز در مراسم عزاداری هشتمین روز از ماه محرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول تصریح کرد: امروز نظام اسلامی، مدل نظام اسلام ولایی است که آرمان اصلی آن ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و آمادگی طلوع خورشید ولایت حضرت امام عصر(ع) است. 

وی با بیان این مطلب که واقعه عاشورا نتیجه جداشدن مردم از ولایت بود، گفت: واقعه عاشورا علاوه بر درس صبر و جهاد در راه خدا، آینه عبرتی برای ماست تا با حفظ جایگاه ولایت فقیه از وقوع حوادثی که بعد از رحلت نبی مکرم اسلام (ص) رخ داد،  پیشگیری کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با بیان این مطلب که باید از عاشورا درس تقویت ولایت را بیاموزیم، خاطرنشان کرد:  امروز نظام اسلامی، مدل نظام اسلام ولایی است و این به‌ آن معناست که فرق ما با سایر کشورها در ولایتی است که عمل به قرآن و اهل بیت نخستین اصل آن است.

طاهری با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: شکل‌گیری نظام اسلامی ما به معنای پایان انقلاب نیست؛ چراکه آرمان اولیه آن که ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و آمادگی برای ظهور ولی عصر(عج) است، همچنان ادامه دارد و تحت هیچ شرایطی تجدیدپذیر و انفعالی نخواهد بود.

وی از خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی به عنوان سه رکن اصلی برای ورود به دهه پنجم انقلاب یاد کرد و افزود: رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی نیازمند خودسازی فردی و اجتماعی است که به‌دنبال این خودسازی، جامعه‌سازی صورت گرفته و مقدمات تمدن اسلامی شکل می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان تأکید بر سه واژه اسلام، انقلاب و جوان را مثلث تحقق آرمان بزرگ انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: رهبر فرزانه انقلاب صراحتاً در بیانیه اعلام کرده‌اند که دهه‌های آینده دهه‌های جوانان است که باید با حراست از انقلاب، زمینه ایجاد تمدن بزرگ اسلامی را فراهم کنند.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/414697
ضرورت حفظ آرمان‌های انقلاب و نشر ارزش‌های آن در دانشگاه آزاد اسلامی

ضرورت حفظ آرمان‌های انقلاب و نشر ارزش‌های آن در دانشگاه آزاد اسلامی

واحدهای دانشگاهی با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای جذب دانشجو تلاش کنند

واحدهای دانشگاهی با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای جذب دانشجو تلاش کنند

همسری پیامبر(ص) و مادری حضرت زهرا(س)؛ 2 ویژگی بارز حضرت خدیجه(س)

همسری پیامبر(ص) و مادری حضرت زهرا(س)؛ 2 ویژگی بارز حضرت خدیجه(س)

همراه با محرم و صفر در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

همراه با محرم و صفر در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان