دوشنبه  25  شهریور  1398
سه شنبه , 29 مرداد 1398 ساعت 16:31

سروری مجد در گفتگو با آنا:

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی سال تحصیلی جدید هزار دانشجوی خارجی جذب می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی گفت:‌ با برنامه‌ریزی انجام‌شده این دانشگاه می‌تواند هزار دانشجوی غیرایرانی در سال آینده تحصیلی جذب کند.

علی سروری‌مجد در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره مصوبات بیستمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی اظهار کرد: برنامه‌وبودجه 99-98 این دانشگاه در جلسه هیئت امنا مطرح شد و با توضیحات و پاسخ‌های داده‌شده به سؤالات اعضا، برنامه‌وبودجه 98 این دانشگاه به تصویب رسید.

وی افزود: بخش مهمی از درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی مانند دیگر واحدهای دانشگاهی از شهریه‌ها تأمین شده و بخشی دیگر  از فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان فراهم می‌شود و قسمتی دیگر را از تبدیل دارایی‌ها به درآمدها تأمین می‌کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی گفت:‌ برنامه دیگر که در این جلسه مطرح شد بازسازی دو بیمارستان فرسوده و قدیمی این دانشگاه بود که پیش‌بینی می‌کنیم با کمک سازمان مرکزی این امر محقق شود.

سروری‌مجد با بیان اینکه بودجه امسال این دانشگاه 400 میلیارد تومان است، تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی برای سال جدید تحصیلی، جذب دانشجوی غیرایرانی است که با برنامه‌ریزی انجام‌شده این دانشگاه می‌تواند هزار دانشجوی غیرایرانی در سال آینده جذب کند.

وی درباره فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه در زمینه پروژه‌های پایه گوگرد است که در دانشکده علوم واحد مشهد در حال پیگیری بوده و گروه شیمی بر روی آن کار می‌کنند. بخشی دیگر از این فعالیت‌ها نیز در زمینه کشاورزی است که در گل‌بهار، تربت‌حیدریه و کاشمر با تولید گیاهان گلخانه‌ای بر روی آنها تحقیقاتی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی درباره فعالیت علمی پژوهشی دانشگاه آزاد واحد مشهد در راستای کاهش حاشیه‌نشینی این شهر اظهار کرد:  سال‌های قبل مصوب شده که دانشگاه آزاد اسلامی این پروژه را انجام دهد و سفارش‌دهنده آن هم استانداری خراسان رضوی بوده و ان‌شاءالله با تأمین بودجه پروژه از سوی استانداری، این دانشگاه آن را اجرایی خواهد کرد.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/410816
دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم کارآمدسازی دانشگاه و نظام آموزش عالی را در دستور کار خود قرار داده است

دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم کارآمدسازی دانشگاه و نظام آموزش عالی را در دستور کار خود قرار داده است

جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در ایستگاه هفدهم

جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در ایستگاه هفدهم

کلنگ زنی مجتمع ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان

کلنگ زنی مجتمع ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان