پنجشنبه  02  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آیت‌الله علم‌الهدی:

مقاومت فعال الگوی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است

جمعه 31 خرداد 1398 ساعت 15:03
امام جمعه مشهد گفت:‌ مسئله مقاومت فعال، الگوی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس اظهار کرد: وعده‌های خدا بر دو قسم است، سلسله وعده‌های خدا به بشر در عرصه زندگانی مادی و اجتماعی انسان‌هاست و  بخشی از وعده‌های خدا به انسان، مربوط به آخرت است.

وی افزود:‌ خدا در قرآن می‌فرماید جریان‌های بی‌بندوبار و ولنگار را از بین ببریم، آدم‌هایی که می‌خواهند آزاد زندگی کنند و عبد خدا نیستند، بنا گذاشتیم این‌ها را هلاک کنیم و هلاک کردیم. این عناصر ناپاک و جریان‌های آلوده شیطانی که امروز در کشور و جامعه به‌عنوان شادی و نشاط جوان مروج بی‌عفتی شدند، بدانند، همان مسیر را طی می‌کنند.

امام جمعه مشهد گفت:‌ آنانی که امروز شادی و نشاط جوان را بهانه کرده و می‌خواهند جوان معصوم را  ابزار ترویج عیاشی و هرزگی‌های خودشان قرار بدهند، در حالی که جوان  از نظر اقتصادی دستش خالی است، بدانند جزء جریان‌هایی هستند که نابود و هلاک خواهند شد.

علم‌الهدی با یادآور شدن اینکه امروز سالروز شهادت سردار دلاور و رشید اسلام، شهید چمران است، بیان کرد: شهید چمران شخصیتی دوبعدی داشت، نخستین شخصیت معنوی و دینی این شهید، مظهر کاملی از دلدادگی حق، عبودیت پروردگار و دلدادگی به امام زمان بود.

وی افزود:‌ بعد دیگر شخصیت شهید چمران نماد انقلابی بودن وی در نمایش دادن «مقاومت فعال» است، این نبود که فقط در مقابل دشمن مقاومت کند بلکه در سرکوب و براندازی دشمن فعالیت می‌کرد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مسئله مقاومت فعال، الگوی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است، تصریح کرد: خط حرکتی ما در عرصه‌های فکری، سیاست بین‌المللی و اقتصادی باید مقاومت فعال باشد، یعنی در حالی که فشار دشمن را تحمل می‌کنیم، در خط مقتدرسازی خودمان و نابودی توطئه‌های دشمن فعالیت کنیم و آنچه ارائه شد، ثابت‌کننده این بود که ما و مردم ایران مقاومت فعال داریم.

علم‌الهدی اظهار کرد: در مورد دیدار اخیر رهبری با نخست‌وزیر ژاپن دو مسئله قابل‌توجه است، نخست اینکه بعد از این ملاقات واشنگتن‌پست نوشت این جمله رهبر ایران که گفت من ترامپ را فردی که شایسته پیام باشد، نمی‌دانم و ما با آمریکا مذاکره نخواهیم داشت، در صدای رهبر ایران بازتاب این پیام آیت‌الله خمینی(ره) بود که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

وی مطرح کرد: دومین مسئله قابل توجه این است که بعد از ملاقات، یکی از نخبگان سیاسی ژاپن گفت «ایران غروری دارد که ما در ژاپن باخته‌ایم، رهبر قدرتمند ایران حسرت برانگیز است»، این نخبه سیاسی می‌گوید ژاپن با این پول، قدرت و توان فناوری، رهبری پیدا نکرده تا آنان را از اسارت 70 ساله آمریکا نجات دهد.

امام جمعه مشهد افزود: ناپاک‌هایی می‌گویند نظام جمهوری اسلامی کارآمدی نداشته، خوب ببینید ژاپنی که کشور ایده‌آل شماست و آنان را مثال می‌زنید، حسرت رهبر شما را می‌خورند. این اقتدار رهبری، مردم ما را مقتدر و قوی بار آورده است.

علم‌الهدی بیان کرد: رزمندگان عزیز و توانمند ما پهپاد آمریکایی را در آب‌های ایران هدف قرار دادند و وقتی پهپاد آمریکایی را هدف قرار دادند، رئیس‌جمهوری آمریکا شاخ‌وشانه کشید که «ایران وارد جنگ شد» ولی بلافاصله حرفش را عوض کرد و گفت شاید ایرانی‌ها اشتباهی این کار را کردند!

وی با بیان اینکه موضع انفعالی ترامپ ناشی از اقتدار جمهوری اسلامی است، گفت:‌ وقتی می‌گوید ایرانی‌ها وارد جنگ شدند، یعنی باید این برخورد را جواب بدهد، چطور می‌خواهد عکس‌العمل مقابل انجام بدهد؟ وقتی دید جرئت این کار را ندارد، گفت شاید ایرانی‌ها پهپاد را اشتباهی زدند.

انتهای پیام/4121/پ

http://ana.ir/i/399652
ضرورت حفظ فرهنگ ایثار با الهام از سیره شهید والامقام چمران

ضرورت حفظ فرهنگ ایثار با الهام از سیره شهید والامقام چمران

شهید چمران نمونه کامل هجرت، جهاد و مرد عمل بود

شهید چمران نمونه کامل هجرت، جهاد و مرد عمل بود

بصیرت و امیدبخشی به جوانان نقش مهم استادان در تحقق گام دوم انقلاب

بصیرت و امیدبخشی به جوانان نقش مهم استادان در تحقق گام دوم انقلاب

طرح «معامله قرن» برای حذف همیشگی مسئله قدس است

طرح «معامله قرن» برای حذف همیشگی مسئله قدس است

آقایان مسئول؛ افزایش قیمت خرما که دیگر به آمریکا مربوط نیست

آقایان مسئول؛ افزایش قیمت خرما که دیگر به آمریکا مربوط نیست

ماه مبارک رمضان ماه آرایش جنگی در برابر دشمن است

ماه مبارک رمضان ماه آرایش جنگی در برابر دشمن است

عمل به اقتصاد مقاومتی اتکا به نفت را کاهش می‌دهد

عمل به اقتصاد مقاومتی اتکا به نفت را کاهش می‌دهد

مناطق سیل‌زده به نمایشگاه وحدت و همدلی تبدیل شد

مناطق سیل‌زده به نمایشگاه وحدت و همدلی تبدیل شد