چهارشنبه  22  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با تأکید معاون استاندار خراسان جنوبی؛

رانندگان خواب‌آلود نقره‌داغ می‌شوند

دوشنبه 11 شهریور 1398 ساعت 15:36
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با كسانی كه در حفظ جان و مال مردم كوتاهی كنند و رانندگان اتوبوس كه خواب‌آلود هستند، برخورد قاطع و قانونی می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری خراسان جنوبی، سیدکمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در چهارمین نشست کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان خراسان جنوبی اظهار کرد: با كسانی كه در حفظ جان و مال مردم كوتاهی كنند و رانندگان اتوبوس كه خواب‌آلود هستند، برخورد قاطع قانونی می‌شود.

وی به افزایش تصادفات اتوبوس‌ها از ابتدای امسال در استان اشاره و اظهار کرد: هر کجا راننده‌ای کوتاهی می‌کند، اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید رسیدگی، راننده را جابه‌جا و دفترچه وی را باطل كند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با شرکت‌های حمل و نقل که مقصر هستند نیز با هماهنگی پلیس راه برخورد جدی انجام شود.

میرجعفریان توقف اجباری برای کاهش تصادفات در ترددهای شبانه اتوبوس‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: اجرای شیارهای لرزاننده در مسیرهای طولانی استان برای کاهش تصادفات ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی مؤثر است.

وی تصریح کرد: باید براساس اولویت، دو مسیر طبس به یزد و بیرجند به نهبندان برای رانندگان هوشیارسازی شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: تحلیل تصادفات استان باید دقیق باشد و از طرفی در محورهای کویری و فاقد مراکز خدماتی برای انتقال مصدومان سوانح رانندگی باید سریع‌تر به‌صورت اضطراری اکیپ‌های امدادی مستقر شوند.

میرجعفریان با تأکید بر استقرار پلیس در نقاط آشکار برای جلوگیری از تخلف رانندگی تصریح کرد: به هیچ وجه با کمین و استقرار پلیس راه در نقاط كور جاده‌ای برای اعمال قانون پس از تخلف رانندگان موافق نیستیم.

وی بیان کرد: درباره مسائل جاده‌ای اگر دستگاهی وظیفه خود را به‌درستی انجام ندهد، هیچ ملاحظه‌ای نخواهیم داشت و برخورد جدی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: نیروهای نظارتی استانداری به‌صورت محسوس و نامحسوس عملکرد دستگاه‌های مرتبط با کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی را باید ارزیابی کرده و اگر از فرصت اجرای یك مصوبه گذشته اما اقدامی نشده است، سهم جریمه برای آن دستگاه مربوط اعمال شود.

میرجعفریان بر مدیریت و اثربخشی رفتار رانندگان تأکید کرد و افزود: طرح جامع ساماندهی ورودی‌های شهری که تلفیقی از مقررات درون‌شهری و برون‌شهری داشته باشد با همكاری دفتر فنی استانداری و اداره كل راهدای و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تدوین شود.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/413741
عملیات اجرایی پروژه ۳۲ کیلومتری راه‌آهن بیرجند - قاین به‌زودی آغاز می‌شود

عملیات اجرایی پروژه ۳۲ کیلومتری راه‌آهن بیرجند - قاین به‌زودی آغاز می‌شود

لزوم جایگزینی روش‌های مدرن با منسوخ در مدیریت آب خراسان جنوبی

لزوم جایگزینی روش‌های مدرن با منسوخ در مدیریت آب خراسان جنوبی

توسعه خدمات به جامعه عشايری باید تجديدنظر شود

توسعه خدمات به جامعه عشايری باید تجديدنظر شود

ارتقای فرهنگ در کاهش تصادفات تأثیرگذار است

ارتقای فرهنگ در کاهش تصادفات تأثیرگذار است