سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛

افزایش 30 درصدی کشف و ضبط مواد مخدر در خراسان جنوبی

دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 18:02
استاندار خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۱۸ تن انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل قدیم و جدید دادگستری خراسان جنوبی اظهار کرد: این استان دارای ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با كشور افغانستان است و با وجود اینكه مناطق مقابل با استان مناطق ناامنی است؛ اما مرزهای خراسان جنوبی از امن‌ترین مرزهای كشور محسوب می‌شوند كه مرهون همكاری تمام نیروهای نظامی و امنیتی است.

وی حمایت‌های قاطعانه دستگاه قضائی را نیز در تأمین امنیت مهم دانست و افزود: در برابر تهدیداتی که در مرز وجود دارد؛ اما آمادگی خوبی در مرزهای ما وجود دارد که سبب به‌وجودآمدن شرایط مطلوبی در استان شده و یکی از زمینه‌های مناسب برای توسعه استان است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه شاهد کمترین شرارت در این استان هستیم، ادامه داد: مقابله جدی با قاچاق مواد مخدر در دستور کار جدی این استان است كه در این راستا سال گذشته ۴۰ تن انواع مواد مخدر در استان كشف و ضبط شده است.

معتمدیان از جمله نقاط قوت استان را همدلی و هم‌افزایی بین نیروهای مسلح، امنیتی و نظامی دانست و گفت: این استان در تأمین امنیت مثال‌زدنی است که در این راستا مردم و مرزنشینان استان نیز نقش عمده‌ای دارند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال نیز ۱۸ تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف و ضبط شده است، بیان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه کمتر از سه درصد مواد كشف‌شده موادی است كه از مرزهای مشترک استان با افغانستان وارد می‌‌شود، بیان كرد: عمده كشفیات از مناطق جنوب و جنوب غرب و به‌صورت عبوری و ترانزیتی می‌آید و نگرانی در این زمینه نداریم چون در راستای كشف مواد مخدر اقدامات مطلوبی انجام می‌شود.

معتمدیان حجم پرونده‌هایی که توسط ضابطان ثبت می‌شود را بسیار زیاد عنوان و اظهار کرد: سال گذشته ۵ هزار پرونده در زمینه مواد مخدر در استان تشکیل شده که به سرعت به آن رسیدگی و احكام لازم برای آنها صادر شده است.

وی از راه‌اندازی شعبه ویژه‌ای برای تجدیدنظر به صورت تخصصی در سال ۹۶ خبر داد و گفت: در این راستا شاهد روان‌سازی سریع‌تر و سهل‌تر به پرونده‌ها در حوزه مواد مخدر بودیم.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در زمینه قاچاق کالا نیز کمترین قاچاق را در استان داریم که این مهم در راستای استقرار تمام نمایندگی نیروهای مسلح در استان است.

وی از ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با مدیر ستاد اجرایی فرمان امام مبنی برای ایجاد ۱۲ هزار شغل در استان خبر داد و گفت: در این تفاهم‌نامه که در زمینه واردات دام به ویژه شتر است، قرار شده در دو سال ۱۲ هزار شغل در استان ایجاد و این استان تبدیل به منطقه هاب شتر در کشور شود که تحول خوبی برای بازگشت روستائیان خواهد بود.

معتمدیان به صادرات ۳۰ میلیون لیتر سوخت در سال گذشته از استان اشاره کرد و گفت: اسفند ماه سال گذشته معادل هفت سال برای مرزنشینان استان درآمد حاصل شد.

وی بیان کرد: ماهانه ۷۱۴ هزار تومان یارانه سوخت به مرزنشینان پرداخت می‌شود و امید است بتوانیم بخشی از درآمدهای حاصل از فروش سوخت را برای تکمیل زیرساخت‌های روستایی هزینه کنیم.

استاندار خراسان جنوبی از تلاش‌های رئیس کل سابق دادگستری استان قدردانی کرد و افزود: با کمك‌های ایشان یكی از پرونده‌های بسیار مهم اقتصادی روی ریل پیگیری مجدد افتاد.

معتمدیان از افتتاح فاز نخست فولاد قاین تا پایان امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: با افتتاح این فاز برای بیش از هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/411399
کشف 39 کیلوگرم تریاک از قاچاقچی حرفه‌ای/ زن هروئین‌فروش در منطقه خاک سفید تهران دستگیر شد

کشف 39 کیلوگرم تریاک از قاچاقچی حرفه‌ای/ زن هروئین‌فروش در منطقه خاک سفید تهران دستگیر شد

کشف محموله 201 کیلوگرمی تریاک در شهرستان رابر کرمان

کشف محموله 201 کیلوگرمی تریاک در شهرستان رابر کرمان

بیش از ۳۶ تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

بیش از ۳۶ تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

برخورد قاطع با هرگونه سوداگری و قاچاق

برخورد قاطع با هرگونه سوداگری و قاچاق

کشف 191 کیلوگرم تریاک در قاین

کشف 191 کیلوگرم تریاک در قاین

شیشه دامی برای جوانان

شیشه دامی برای جوانان

آری به «نه» رمز آسودگی خاطر

آری به «نه» رمز آسودگی خاطر