سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
استاندار خراسان جنوبی:

خراسان جنوبی به عسلویه معدنی تبدیل می‌شود

يكشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 15:29
استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از اولویت‌های این استان تمرکز بر معادن است که با بسیج امكانات و هدف‌گذاری چشم‌انداز بلندمدت به عسلویه معدنی كشور تبدیل می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در ادامه سفر به شهرستان خوسف در جمع مردم روستا و کارگران معدن قلعه‌زری اظهار کرد: خراسان جنوبی در حوزه معادن نقش اساسی و مهمی را ایفا می‌کند.

وی افزود: خام‌فروشی مواد معدنی یکی از مشکلات استان است؛ بنابراین باید درباره فرآوری مواد معدنی ورود پیدا كنیم.

استاندار خراسان جنوبی به میزان و تنوع مواد معدنی در نقاط مختلف استان اشاره و بیان کرد: از بیش از ۶۰ نوع ماده معدنی موجود در کشور ۴۰ نوع آن در استان ما وجود دارد که خود نشان از اهمیت ویژه‌ای است كه خراسان جنوبی در حوزه معدن دارد.

معتمدیان ادامه داد: در همه نقاط استان از نعمت معادن برخوردار هستیم؛ ولی شهرستان خوسف دارای ظرفیت‌های معدنی فراوانی است.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های استان تمرکز بر معادن است که با پیگیری‌هایی كه انجام شده است، از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی با بسیج امكانات و هدف‌گذاری چشم‌انداز بلندمدت، این استان به عسلویه معدنی كشور تبدیل می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی تعداد شاغلان در معادن استان را بیش از ۱۰ هزار نفر برشمرد و افزود: ولی این استان در بحث مطالعات و اکتشاف به صورت سیستماتیک و فنی ورود جدی نداشته که با مطالعات ژئوفیزیكی در حوزه معادن تحول جدی در این حوزه خواهیم داشت.

معتمدیان خاطرنشان کرد: شرکت ایمیدرو یکی از بزرگ‌ترین شركت‌های معدنی كشور است كه ۳۵۰ میلیارد ریال برای اكتشافات معادن سرمایه‌گذاری می‌كند.

وی گفت: با خام‌فروشی محصولات معدنی عواید آن به استان‌های دیگر می‌رود؛ لذا اگر به دنبال توسعه استان هستیم باید درباره فرآوری معادن ورود پیدا کنیم تا توسعه و پشرفت استان را به دنبال داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کار معدن، کاری سخت و زیان‌آور است كه نیازمند توجه ویژه به كارگران و خانواده‌های آنان است.

معتمدیان به نهضت گازرسانی دولت اشاره و اظهار کرد: تمام شهرهای استان خراسان جنوبی از نعمت گاز برخوردار شده‌اند و در روستاهای استان بیش از ۶۰ درصد عملیات گازرسانی انجام شده که تا پایان دولت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار هم از این نعمت برخوردار می‌شوند و امیدواریم تا پایان سال دهستان و معدن قلعه‌زری نیز از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی افزود: راه و مسیرهای اصلی دهستان قلعه‌زری با توجه به اعتبارات فرمانداری و استان اصلاح و پروژه به پایان خواهد رسید.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها توسط دهیاری این روستا، جدول‌گذاری خیابان‌ها و آسفالت آن از سوی بنیاد مسکن تا پایان سال انجام خواهد شد.

معتمدیان به دوری دهستان قلعه‌زری از مرکز شهرستان خوسف اشاره و عنوان کرد: این دهستان نیاز به اورژانس دارد که در وزارت بهداشت این موضوع مطرح شده که در اسرع وقت این اورژانس خدماتی را ارائه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: در نوسازی امکانات و تجهیزات ماشین‌آلات معدن قلعه‌زری، موضوع با صنعت و معدن استان مطرح می‌شود تا در این خصوص ورود جدی داشته باشد تا شاهد رونق این منطقه مهم تاریخی و معدنی باشیم.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/411129
برنده مزایده‌های اکتشاف،‌ تحت پوشش بیمه معدنی قرار می‌گیرد/بانک اطلاعاتی جامعی از «اکتشاف» ایجاد می‌شود

برنده مزایده‌های اکتشاف،‌ تحت پوشش بیمه معدنی قرار می‌گیرد/بانک اطلاعاتی جامعی از «اکتشاف» ایجاد می‌شود

استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی برای اکتشافات معدنی

استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی برای اکتشافات معدنی

نقش اصناف در ایجاد اشتغال و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی

نقش اصناف در ایجاد اشتغال و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی

معادن نقش بسزایی در رونق تولید و ایجاد اشتغال دارند

معادن نقش بسزایی در رونق تولید و ایجاد اشتغال دارند

اجرای طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در خراسان‌جنوبی از 14 اردیبهشت

اجرای طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در خراسان‌جنوبی از 14 اردیبهشت