شنبه  30  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خراسان‌جنوبی

سه شنبه 08 مرداد 1398 ساعت 15:35
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی این نهاد در استان خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری خراسان‌جنوبی، محمد مخبر صبح امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین استانداری خراسان‌جنوبی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) مهم‌ترین تصمیم در سفر به خراسان‌جنوبی را سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیاردی در طرح‌های اشتغالزا، ایجاد ۱۲ هزار شغل و تبدیل این استان به هاب منطقه‌ای شتر از تولید تا زنجیره محصولات در قالب تفاهم‌نامه با استانداری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با فعالیت در ۶ هزار روستا، ۴۰۰ هزار فرصت شغلی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸۱ هزار شغل ایجاد شد و در سال جاری ۱۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد که پس از چهار ماه از برنامه جلوتر هستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: امروز با امضای تفاهم‌نامه و قبول دیگر تعهدات، سرمایه‌گذاری این نهاد در استان خراسان جنوبی به ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و تعداد مشاغل ایجادشده تا دو سال آینده به ۳۰ هزار شغل می‌رسد.

مخبر مهم‌ترین تصمیم در این سفر را تبدیل خراسان‌جنوبی به هاب منطقه‌ای شتر از تولید تا زنجیره محصولات در قالب تفاهم‌نامه با استانداری عنوان کرد و گفت: محصولات شتر با دیگر حیوانات قابل قیاس نیست؛ بنابراین این تفاهم‌نامه موضوع مهمی است که در ابعاد مختلف در این استان تأثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد:‌ علاوه بر امضای تفاهم‌نامه، تعهداتی را به‌صورت مشارکتی با استانداری و دیگر دستگاه‌ها از جمله ساخت ۳۲ کلاس درس، ۱۴ واحد بهداشتی و درمانی، حل مشکل آبرسانی ۲۳ روستا، حل مشکل آبرسانی سیار، احیای قنوات، اجرای پروژه‌های اقتصادی متوسط، ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی و کمک به راه‌اندازی آنتن‌های صداوسیما پذیرفته‌ایم.

به گزارش آنا، در این جلسه مدیران کل دستگاه‌های مختلف در خراسان‌جنوبی دغدغه‌ها و مشکلات حوزه‌های فعالیت‌های خود در را مطرح کردند و نمایندگان مردم خراسان‌جنوبی در مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات پرداختند.

انتهای پیام/4121/4103/

http://ana.ir/i/407845
استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی برای اکتشافات معدنی

استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی برای اکتشافات معدنی

۶۶۳ شغل در شهرستان زیرکوه ایجاد شد

۶۶۳ شغل در شهرستان زیرکوه ایجاد شد

تولید تراشه تشخیص سلول‌های سرطانی در شرکت دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی قوچان

تولید تراشه تشخیص سلول‌های سرطانی در شرکت دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی قوچان