سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون دانشگاه آزاد اسلامی:

دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال شناسایی چالش‌های ملی و منطقه‌ای است

دوشنبه 14 مرداد 1398 ساعت 09:40
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه اکنون به‌دنبال شناسایی چالش‌های ملی و منطقه‌ای و ارائه راه‌حل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرکرد، جواد علمائی در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اکنون به‌دنبال شناسایی چالش‌های ملی و منطقه‌ای و ارائه راه‌حل برای آنهاست و هر دانشگاه در هر شهر موظف است مشکلات صنعت را در آن شهر شناسایی و حل کند.

وی افزود: باید موضوعات پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به‌سوی صنعت سوق داده شود. در همین راستا ساختار معاونت‌های دانشگاه در سازمان مرکزی تغییر یافته و موضوع محور شده‌اند.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: معاونت آموزشی سازمان به دو بخش معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی و معاونت علوم انسانی و هنر تقسیم شده و هر یک برای امور آموزشی و پژوهشی رشته‌های حوزه خود، برنامه‌ریزی کرده و نظارت دارند تا بتوانند اهداف را بهتر پیگیری کرده و به نتیجه برسانند.

علمائی گفت: بودجه امسال بودجه واقعی است و با هدف ارتقای آموزش و پژوهش، با نظارت دقیق و بر اساس سال تحصیلی و به‌صورت کارشناسی تنظیم می‌شود.

وی تصریح کرد: از استان چهارمحال و بختیاری انتظار می‌رود ملاحظه آمایش کشوری در توزیع ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها را داشته باشد و با توجه به وضعیت و توانایی استان در بخش کشاورزی، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی بتواند سهمی مؤثر و جدی در کشور داشته باشد.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید درباره آزمایشگاه‌های همکار و گسترش آنها برای نیل به استانداردهای مطلوب گام بردارد و خود را در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، اقتصادی، صنعت و سرمایه‌گذاری به دانشگاه‌های تراز اول دنیا نزدیک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت دانشگاه‌های استان ارائه داد و گفت: بودجه امسال با توصیه و نظارت سازمان مرکزی به‌طور واقعی نوشته شده و این بودجه در قالب موافقت‌نامه‌های اجرایی برنامه عملیاتی با معاونت‌های مختلف تدوین شده است و استان موظف است به این اهداف دست یابد.

مظاهر نیکخواه افزود: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری دارای 106 رشته فعال در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای و تخصصی با حدود 10 هزار دانشجو است.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/408836
کاهش 10 درصدی شهریه سال 96 در پیش‌بینی بودجه، از سوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

کاهش 10 درصدی شهریه سال 96 در پیش‌بینی بودجه، از سوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

رویدادهای دانشگاهی؛ از نشست آشنایی با ایدز تا سمینار آموزشی چالش‌های فراروی جوانان

رویدادهای دانشگاهی؛ از نشست آشنایی با ایدز تا سمینار آموزشی چالش‌های فراروی جوانان

مهم‌ترین چالش آمریکا مربوط به از بین رفتن اقتدار جهانی گذشته است

مهم‌ترین چالش آمریکا مربوط به از بین رفتن اقتدار جهانی گذشته است