يكشنبه  26  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجن:

میزان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر رضایت‌بخش نیست

چهارشنبه 09 مرداد 1398 ساعت 00:20
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن گفت: میزان افزایش حقوق استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر رضایت‌بخش نیست.

سیدمحمد نوربخش‌رضایی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، درباره افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور با حفظ شأن و جایگاه آنان اظهار کرد: طبیعتاً باید در افزایش حقوق کارکنان دانشگاه، محدودیت‌های دانشگاه نیز درنظر گرفته شود، اگر بر اساس شرایط اقتصادی جامعه محاسبه کنیم، انتظار اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها این است که افزایش بیشتری شامل حقوق‌ها شود تا بتوانند بخشی از هزینه‌هایی که به آنان تحمیل می‌شود را پوشش بدهند.

وی افزود: اما از طرفی دوستانی که دست‌اندرکار هستند، می‌دانند برخی محدودیت‌ها اجازه اعمال افزایش حقوق بیشتر را نمی‌دهد، یعنی اساس تصمیم‌گیری‌ها باید بر اساس نگاه کلان به قضیه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن ادامه داد: اکنون یک دیدگاه و نظر در این خصوص این است که افزایش حقوق اعمال‌شده جوابگوی افزایش هزینه‌ها در مقایسه با سال 97 نیست، یعنی حجم فعالیت و کاری که مجموعه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها انجام می‌دهند در مقایسه با سال 97 افزایش نداشته است.

نوربخش‌رضایی بیان کرد: هرچند انتظار دانشگاه این است که اعضای هیئت علمی مشارکت بیشتری به‌ویژه در بحث اقتصاد دانش‌بنیان داشته باشند؛ ولی اینکه حرکت محسوسی از جانب اعضای هیئت علمی در این راستا فراهم شده باشد، باید گفت که زیرساخت آن فراهم نیست و شکل نگرفته است. مسئله این است که افزایش هزینه‌های معیشتی استادان و اعضای هیئت علمی در مقایسه با سال 97 بیشتر از میزان افزایش حقوق‌شان است.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاهی که اعضای هیئت علمی دارند، بر سر این است که در مقایسه با افرادی که با مدرک کارشناسی وارد بازار کار می‌شوند، حداقل هفت تا هشت سال بیشتر تلاش کرده‌اند تا مدرک دکتری خود را با مشقت فراوان اخذ کنند و خیلی از این همکاران حدود هفت تا هشت سال دیرتر از بقیه کارکنانی که در دانشگاه یا ارگان‌های دیگر با مدرک لیسانس استخدام شده‌اند، وارد بازار کار می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن اذعان کرد: اصل صحبت بیشتر کارکنان دانشگاه‌ها این است که عددی که برای افزایش حقوق درنظر گرفته شده است، جوابگوی افزایش هزینه‌های معیشتی‌شان نیست؛ اما صحبت اعضای هیئت علمی این است که اختلاف درصدی افزایش حقوق کارکنان در مقایسه با اعضای هیئت علمی و استادان در سال‌های اخیر بیشتر بوده است.

نوربخش‌رضایی گفت: اگر مقایسه‌ای از سال 88 تا 98 انجام دهیم و درصد افزایش حقوق‌ها را درنظر بگیریم، درصد افزایش حقوق اعضای هیئت علمی به اندازه کارکنان نبوده است؛ البته یک دلیل آن این می‌تواند باشد که حقوق کارکنان قبلاً خیلی کم بوده است؛ اما یک دلیل هم این است که افزایش حقوقی که اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها انتظار داشتند در سال‌های اخیر اعمال نشده است.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/407849
اعضای هیئت‌علمی باید از بند حداکثر سقف حقوق مستثنی شوند

اعضای هیئت‌علمی باید از بند حداکثر سقف حقوق مستثنی شوند

تأکید بر افزایش حقوق استادان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها به‌دور از شعارزدگی/ دستمزد فعلی راضی‌کننده نیست

تأکید بر افزایش حقوق استادان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها به‌دور از شعارزدگی/ دستمزد فعلی راضی‌کننده نیست

روال افزایش حقوق اعضای‌ هیئت‌علمی دانشگاه‌ها باید منطقی و با حفظ جایگاه باشد

روال افزایش حقوق اعضای‌ هیئت‌علمی دانشگاه‌ها باید منطقی و با حفظ جایگاه باشد

لاریجانی: افزایش حقوق‌ اساتید و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها متناسب با روح قانون باشد

لاریجانی: افزایش حقوق‌ اساتید و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها متناسب با روح قانون باشد

10/05/1398 04:48:28 ب.ظ
باعث تاسفه که همه نظر ات رو نمیذارید جز این هم انتظار نبود
10/05/1398 04:24:49 ب.ظ
پس من باید چی بگم که با مدرک دکترا 3 میلیون حقوق دارم برو خدا را شکر کن
10/05/1398 02:37:44 ب.ظ
معلم بیچاره را حالا بگید یه چیزی..با حقوق پایین و سروکله زدن..جواب دانش آموز..واولیا..اما استاد کی جرات داره بهش بگه بالا چشمت ابرو...پولی که میدن به سرش زیاده...
09/05/1398 07:57:29 ب.ظ
موضوع این است که کسانی که این بخشنامه های کیلویی را می نویسند یا خودشان کارمند هستند یا به منابع لایزال وصلند
09/05/1398 11:08:25 ق.ظ
باسلام، وضعیت حقوق و مزایای هیات علمی در حد فاجعه است. لطفا به گوش متولیان و روسا رسانده شود.باتشکر