چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فرجی:

«اسکی‌باز» بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم زنگبار تانزانیا شد

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 17:20
فیلم «اسکی‌باز» اثر هنرمند چهارمحال و بختیاری، بهترین فیلم بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم زنگبار تانزانیا شد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، معاون هنری و سینمایی این اداره کل اظهار کرد: فیلم سینمایی «اسکی‌باز» اثر هنرمند چهارمحال و بختیاری، بهترین فیلم بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم زنگبار تانزانیا شد.

شهرام فرجی افزود: «اسکی‌باز» نخستین فیلم بلند سینمایی فریدون نجفی است که در سال ١٣٩٦ در ارتفاعات زردکوه بختیاری ساخته شد. این فیلم نگاهی انسانی و عاطفی به زندگی کودکان و نوجوانان دارد و به نقد چالش‌های اجتماعی و تربیتی در این زمینه می‌پردازد.

وی ادامه داد: فیلم «اسکی‌باز» همچنین با دریافت هفت پروانه زرین، پرافتخارترین و بهترین فیلم سینمایی سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران شد.

فرجی درباره داستان این فیلم گفت: بز کوهی که به روستاه پناه آورده، قرار است قربانی یک رسم محلی شود، جولی پسر بچه‌ای است که تا عصر، قبل از مسابقه اسکی فرصت دارد او را نجات دهد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با قدردانی از عوامل این فیلم بیان کرد: امیررضا فرامرزی، آوا دارویت، رضا موری، حبییب تاجمیری، سیدشهاب‌الدین طباطبایی، غلامشاه قنبری، مژگان محمودیان، منور رشیدی، حدیث نجفی، علی امانی، آهو حبیبی، الهه صالحی، مژگان امیدی و راضیه و مرضیه محمدحسینی به‌عنوان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

به گزارش آنا، فستیوال بین‌المللی فیلم زنگبار بزرگ‌ترین رویداد سینمایی شرق آفریقاست که در کشور تانزانیا با حضور فیلم‌هایی از ٦٠ کشور جهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/405298
اعتبار مورد نیاز برنامه‌های فرهنگی و هنری چهارمحال و بختیاری جذب می‌شود

اعتبار مورد نیاز برنامه‌های فرهنگی و هنری چهارمحال و بختیاری جذب می‌شود

تخصیص کاغذ به مطبوعات سلیقه‌ای نیست

تخصیص کاغذ به مطبوعات سلیقه‌ای نیست

استقبال 8 هزار نفری از نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در شهرکرد

استقبال 8 هزار نفری از نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در شهرکرد

روابط‌عمومی‌ها در  پیشبرد اهداف سازمانی نقش مؤثری ایفا می‌کنند

روابط‌عمومی‌ها در پیشبرد اهداف سازمانی نقش مؤثری ایفا می‌کنند