شنبه  05  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با حضور مسئولان؛

سرپرست معاونت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر معرفی شد

چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 19:01
حجت‌الاسلام رحیم نوروزی به‌عنوان سرپرست معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اسلامشهر، محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در مراسم معرفی سرپرست معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این واحد دانشگاهی که عصر امروز برگزار شد با بیان اینکه روحانیت مشاوری امین و پناهگاهی مطمئن است، اظهار کرد: «این قشر همواره کارکردی هدایتگر و ارشادی داشته و منشأ اثر در تقویت روحیه همدلی و حرکت جهادی در مسیر رشد فرهنگی و مذهبی بوده است.»

به گفته اسفندیار، این واحد دانشگاهی با توجه به گستره وسیع رشته‌ و تعداد دانشجو،  یکی از پرتنوع‌ترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است.

وی با بیان اینکه هجمه‌های زیادی اخیراً به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، اظهار کرد: «استادان حوزوی و دانشگاهی در ارتقای بصیرت و هوشیاری جوانان نقش ویژه‌ای دارند.»

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر، تحقق برنامه‌های هر دانشگاه بدون هماهنگی  بخش‌های مختلف و به ویژه نهاد نمایندگی رهبری محقق نخواهد شد و از نگاه جامع نهاد در پیشبرد برنامه‌های دانشگاه همواره استفاده باید کرد.

نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها برای فعالیت‌های دینی رویکرد مثبتی دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا رجالی تهرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نیز در این نشست با قدردانی از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برای تسریع در مهیاکردن شرایط راه‌اندازی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این واحد دانشگاهی از رویکرد مثبت نهاد در فعالیت‌ها و پیشبرد اهداف دینی و دانشگاهی سخن گفت.

وی ایجاد وفاق، تحکیم وحدت و همدلی، همفکری در حل مسائل و مشکلات پیش رو با مدیریت عاطفی و معنوی و نگاهی پدرانه، ارتباط صمیمی با دانشگاهیان و به‌ویژه دانشجویان را از جمله دستاوردهای دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها دانست و با یادآوری منویات مقام معظم رهبری بر مدیریت جهادی و حضور در صحنه نمایندگان نهاد تأکید کرد.

رجالی تهرانی با تأکید بر نگاه راهبردیِ فرهنگیِ نهاد مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت مسئولان نهاد در حوزه اندیشه و تصمیم‌سازی و در حوزه فرهنگی و تعامل و همدلی با تمام حوزه‌ها به‌ویژه در حوزه استادان و دانشجویان تأکید مضاعف کرد.

رویکرد نهاد رهبری در دانشگاه‌ها خدمت است

حجت‌الاسلام‌ محمدابراهیم سراج که به نمایندگی از مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست حضور یافته بود با قدردانی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر، این واحد دانشگاهی را از واحدهای بزرگ، خوشنام، موفق و پویا معرفی کرد که ظرفیت بالای آن، حضور نماینده نهاد رهبری را در این دانشگاه ایجاب می‌کرد.

وی رویکرد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را رویکردی خدمتی و حمایتی دانست که وظیفه بسط و گسترش اسلام ناب محمدی و رشد و ترویج آرمان‌های امام(ره) و انقلاب اسلامی را در دانشگاه‌ها عهده‌دار هستند.

سراج با تأکید بر گفتمان اصولی و منطقی در کنار رعایت تمام اصول دینی و مذهبی، خلوص در کار فرهنگی را شرط لازم دانسته و عقیده، علاقه و سلیقه را از دیگر ملزومات افراد فعال در حوزه فرهنگی برشمرد.

وی دانش‌افزایی استادان در قالب طرح‌های ضیافت و هم‌اندیشی استادان(در بخش استادان)، برگزاری و حمایت از کرسی‌های آزاد‌اندیشی و تشویق کانون‌های دانشجویی (در بخش دانشجویی) و ارتباط با گروه معارف در راستای هم‌افزایی و هم‌اندیشی در موضوعات دینی را از جمله مهم‌ترین وظایف مورد انتظار مسئول نهاد رهبری در دانشگاه برشمرد و بر پرهیز از موازی‌کاری در این زمینه تأکید کرد.

نهاد رهبری خودش را دور از دانشگاه نمی‌داند

حجت‌الاسلام رحیم نوروزی سرپرست معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز در این نشست با توجه به آیات قرآن کریم، بهره‌گیری از علم و ایمان در کنار هم را مؤثر دانسته و گفت: «نهاد رهبری هیچ وقت خودش را دور از دانشگاه و مسائل آن ندانسته و همواره در کنار سایر بخش‌ها با بهره‌گیری از علم و ایمان در تلاش برای ارتقا و کاهش مشکلات دانشگاه کوشا بوده است.»

به گزارش آنا، این نشست با راه‌اندازی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در طبقه نخست دانشکده فنی و مهندسی این واحد دانشگاهی به پایان رسید.

انتهای پایان/4117/4062/
    

http://ana.ir/i/430000
معرفی امام حسین(ع) به جهانیان از مسیر اربعین می‌گذرد

معرفی امام حسین(ع) به جهانیان از مسیر اربعین می‌گذرد

دانشجویان تحصیل را مانند نماز واجب بدانند

دانشجویان تحصیل را مانند نماز واجب بدانند

ضرورت بصیرت‌افزایی دانشگاهیان در ماه‌های منتهی به انتخابات

ضرورت بصیرت‌افزایی دانشگاهیان در ماه‌های منتهی به انتخابات

دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب پیشگام باشد

دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب پیشگام باشد

پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین تعقل معنوی جهان است 

پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین تعقل معنوی جهان است