دوشنبه  28  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات:

ستاد استقبال از دانشجویان جدید راه‌اندازی می‌شود

يكشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 10:13
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات از راه‌اندازی ستاد استقبال از نودانشجویان این واحد دانشگاهی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از  دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، سعید رشیدی معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: ستاد استقبال از نودانشجویان برای تکریم دانشجویان ورودی جدید و خانواده‌های گرامی‌شان تشکیل می‌شود.

وی افزود: در این ستاد معاونت‌های آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پژوهشی و فناوری، توسعه و مدیریت منابع، اداره کل حراست، اداره کل روابط عمومی و همه دانشکده‌های واحد علوم و تحقیقات همکاری دارند. 

به گفته معاون فرهنگی، آیین معارفه نودانشجویان نیز مطابق سال‌های گذشته در دو سطح واحد و دانشکده‌ها به‌منظور آشنایی دانشجویان با مسئولان دانشگاه و دانشکده‌ها و قوانین آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و نیز قوانین عمومی دانشگاه در مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

رشیدی  با اشاره به تقارن سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی ادامه داد: باهدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سرافراز و رشادت‌های رزمندگان و جوانان غیور وطن در دوران هشت سال دفاع مقدس، برنامه‌هایی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی با همکاری بسیج کارکنان واحد علوم و تحقیقات پیش‌بینی و اجرا می‌شود. 

اجرای طرح پایش فرهنگی و سلامت جسم و روان

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات از اجرای طرح پایش فرهنگی و پایش سلامت جسم و روان خبر داد و گفت: این طرح در فاز نخست برای دانشجویان مقطع کارشناسی به‌صورت یکپارچه و الکترونیکی از طریق مراجعه به سایت واحد و پروفایل دانشجویی توسط هر یک از دانشجویان بعد از پایان ثبت‌نام و انتخاب واحد اجرا می‌شود.

رشیدی هدف از اجرای این طرح را شناسایی توانمندی و ظرفیت دانشجویان برای برنامه‌ریزی بهینه و دقیق در طول سال تحصیلی برای این عزیزان دانست که همه دانشجویان باید در این طرح شرکت کنند، صدور کارت دانشجویی نیز منوط به شرکت در طرح پایش است.

وی خاطرنشان کرد: حفظ کرامت و ارتقای امکانات رفاهی دانشجویان از رسالت‌های واحد علوم و تحقیقات است، ازاین‌رو برای فراهم کردن محیط مناسب برای اسکان دانشجویان این واحد دانشگاهی، نسبت به تدارک خوابگاه دانشجویی برای خواهران دانشجو اقداماتی صورت گرفته و در دست نهایی شدن است و به‌محض آماده شدن زیرساخت‌های فنی و فرهنگی، اطلاع‌رسانی به دانشجویان انجام خواهد شد.

تشکیل کمیته نظارت بر حمل‌ونقل دانشجویی 

به گفته رشیدی، نظارت کامل بر روی ناوگان حمل‌ونقل اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی محوطه دانشگاه صورت می‌گیرد و ویژگی‌های فنی سلامت خودرو، روزانه توسط اعضای این کمیته بررسی و گزارش می‌شود.

وی تصریح کرد: کدهای رانندگان و شماره‌های تماس واحد رسیدگی به مطالبات دانشجویی در داخل کابین اتوبوس‌ها نصب‌شده تا دانشجویان بتوانند موارد احتمالی را گزارش دهند تا پیگیری لازم به عمل آید.

رشیدی افزود: ایجاد رستوران‌های مکمل بوفه‌های دانشجویی یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت برای رفاه حال دانشجویان است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات افزود: در حال بررسی برای ایجاد یک بازار خوراک و نوشیدنی باهدف تنوع‌بخشی به غذاهای دانشجویی برای پاسخ به ذائقه‌های مختلف هستیم.

رشیدی گفت: برای افزایش مهارت ارتقای کیفیت زندگی دانشجویان اداره راهنمایی و مشاوره این معاونت در حال طراحی کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های روانشناسی و مشاوره مجازی است تا بتواند در فضایی امن مشاور امینی برای دانشجویان باشد.

 راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به اهم برنامه‌های مجموعه ورزشی فتح واقع در این واحد دانشگاهی را یادآور شد و افزود: تشکیل تیم‌های ورزشی متنوع و برگزاری دوره‌های آموزشی ورزشی در قالب دوره‌های آموزش آزاد از جمله برنامه‌ها است.

رشیدی یادآور شد: این اقدامات برای بالا بردن سطح دانش ورزشی دانشجویان با جدیدترین شیوه روز دنیا و ارائه گواهینامه معتبر و بین‌المللی از فدراسیون مربوطه از قبیل: کلاس‌های مربیگری بدن‌سازی، کارگاه ماساژ،.... از برنامه‌های در دست اقدام در مجموعه یادشده باهدف ارتقاء هرچه بهتر روحیه ورزشی و نشاط زندگی در بین دانشجویان است.

تشکیل تیم‌های ورزشی واحد علوم و تحقیقات در رشته‌های ورزشی مختلف و آماده‌سازی این تیم‌ها برای اعزام به مسابقات قهرمانی کشوری و توسعه رشته‌های مختلف ورزشی در این مجموعه ورزشی از دیگر مواردی بود که معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آن را یادآور شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: ارائه مشاوره ورزشی به دانشجویان در مجموعه ورزشی توسط مربیان مجرب برای استفاده بهتر و اخذ نتایج بهتر از انجام حرکات ورزشی و سلامتی هرچه بهتر دانشجویان صورت می‌گیرد.

رشیدی افزود: راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان و دعوت به عضویت آنان در تیم‌های ورزشی واحد و طرح مرکز تحقیقاتی و پژوهشی ورزشی از قبیل تهیه شناسنامه سلامت جهانی، احداث مرکز حرکات اصلاحی و رفع ناهنجاری‌های موجود در بین دانشجویان از اقدامات در دست انجام است.

وی تصریح کرد: تقویت بنیه اعتقادی و دینی دانشجویان با برگزاری سخنرانی‌های دینی، فرهنگی و جلسات مناظره و کرسی آزاداندیشی با دعوت از اندیشمندان و فرهیختگان و نخبگان فرهنگی،  برگزاری کارگاه و همایش‌های روان‌شناختی و مشاوره برای بهبود وضعیت روحی و ایجاد نشاط، برگزاری جلسات مشاوره فردی و گروهی در خصوص مسائل اعتقادی در جهت سبک زندگی اسلامی ایرانی و برگزاری جلسات بررسی و نقد مکاتب فکری نوظهور و انحرافی، بخشی از این استراتژی و چشم‌انداز موجود در معاونت فرهنگی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بر تقویت باورهای دینی و ارتقای بینش و بصیرت دانشجویان و تربیت نیروی انسانی مؤمن و متعهد تأکید کرد و گفت: ارتقای سطح پوشش و آراستگی در بین دانشجویان با برگزاری کارگاه، نشست، همایش، ایجاد و حمایت از کانون‌های فرهنگی  و تشکل‌های دانشجویی در راستای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و نیز ایجاد امید و انگیزه در دانشجویان با حمایت از نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی، برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی بخشی دیگر از اهداف موردنظر معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات است. 

به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات، برگزاری دوره‌هایی در راستای گسترش و تقویت خودباوری، خلاقیت، ابتکار، کارآفرینی و مدیریت در دانشجویان، برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی،  مسابقات کتاب‌خوانی در موضوعات اعتقادی، فرهنگی، فن و هنر برای شکوفایی استعداد و رشد و تعالی، تشویق و پرداختن به مقوله ازدواج دانشجویی، توانمندسازی دانشجویان برای انتخاب درست و آگاهانه ، اکران فیلم‌های سینمایی و نقد و بررسی آن و ترویج و توسعه روحیه ایثار و شهادت با برگزاری کنگره شهدای دانشجو، از سوی این معاونت پیگیری و انجام خواهد شد.

انتهای پیام/4117/4062/

http://ana.ir/i/415528
4 عنصر موفقیت برای دانشجویان

4 عنصر موفقیت برای دانشجویان

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید

ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد برپا می‌شود

ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد برپا می‌شود

لزوم آمادگی دانشگاه برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید

لزوم آمادگی دانشگاه برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید

استقبال از دانشجویان ورودی جدید در دانشکده‌های واحد تبریز

استقبال از دانشجویان ورودی جدید در دانشکده‌های واحد تبریز

برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار برای دانشجویان جدیدالورود

برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار برای دانشجویان جدیدالورود