جمعه  16  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سردار جلالی:

مبانی و اصول انقلاب اسلامی ایران توسط دنیا دیده می‌شود

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 11:22
رئیس مرکز تحقیقات راهبردی سازمان پدافند غیرعامل گفت: انقلاب اسلامی تا عمق وجود مردم جهان نفوذ کرده است و مبانی و اصول این انقلاب توسط مردم دنیا دیده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرج، سردار رشید جلالی صبح امروز در مراسم گرامیداشت شهید عبدالعلی صادقی، فرمانده شهدای غدیر ناجا که در دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، به جمع‌بندی فضایل دنیوی شهدا پرداخت و گفت: آرمان‌های شهدا به هیچ وجه در معرض خدشه نیست؛ چراکه تأثیرگذاری آنان ادامه‌دار است.

وی ادامه داد: با بررسی تاریخ از سرآغاز انقلاب اسلامی ایران به این نتیجه می‌رسیم که هرگاه ما به‌طور کامل به دستورات اسلام عمل کرده‌ایم، پیروز شده‌ایم و هرگاه از ارزش‌های انقلابی خود دور شده‌ایم، برایمان ناکامی‌ها و شکست‌هایی را در پی داشته است.

 نماینده سابق مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان آیاتی از قرآن مجید به وجود دشمنان اسلام در سه گروه هجوگویان، منافقین و دشمن داخلی خاطرنشان کرد: جنگ رسانه‌ای علیه ایران و اخبار نادرستی که دشمنان در رسانه‌ها منتشر می‌کنند، همان هجوگویان است که در قرآن از آنها یاد شده و منافقین نیز در همه زمان‌ها در طول تاریخ وجود داشته‌اند و اغلب در کسوت دوستداران نظام هستند؛ اما آنچه مهم است دشمن داخلی است که باید در شناسایی و مبارزه با آن دقت کرد.

 جلالی با اشاره به وجود تحریم‌ها و تهدیدها علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: شهدا به ما یادآوری می‌کنند که می‌توان از این تحریم‌ها و تهدیدها عبور کرد؛ اما دوری از اصول و آرمان‌هایمان از مسائلی است که این عبور را سخت می‌کند که البته جنگ رسانه‌ای نیز در آن بی‌تأثیر نیست.

جلالی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران تا عمق وجود مردم جهان نفوذ کرده است و مبانی و اصول این انقلاب توسط مردم دنیا دیده می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج هم در این مراسم گفت: هدف‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، حفظ ارزش‌های الهی و خدمتگزاری در مسیر شهداست و هرچه داریم از برکت خون شهداست.

محمدحسن برهانی‌فر، این دانشگاه را منور به نور شهدا و مفتخر به خدمتگزاری در مسیر شهید و شهادت و حفظ ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران نامید که در سال‌های نخست تأسیس و در ایام دفاع مقدس دانشجویانی را به‌عنوان شهید تقدیم کرده است.

 وی با ذکر خاطراتی از شهدای دانشجو بر زنده‌بودن معنوی و اثرگذاری آنان در زندگی تأکید کرد و گفت: واحد کرج مجموعه عظیم تأثیرگذار در فضای فرهنگی و علمی استان البرز است و بی‌تردید حمایت و دخالت‌های معنوی ارواح طیبه شهدای عظیم الشأن حاوی پیشرفت‌هایی است که امروز در جامعه و کشور حاصل‌شده است.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج هدف‌گذاری این دانشگاه را خدمتگزاری در مسیر شهدا عنوان کرد و گفت: هرچه داریم از برکت خون شهداست و به خانواده‌های معزز شهدا اعلام می‌کنیم که ما همچنان سربازان مسیر شهادت و خداوند هستیم و تا نفس داریم به فضل الهی در حفظ ارزش‌های الهی و دینی خواهیم کوشید.

 به گزارش آنا، مراسم گرامیداشت شهید عبدالعلی صادقی فرمانده شهدای غدیر ناجا با حضور خانواده این شهید بزرگوار، سردار سیدجعفر حسینی، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز، سردار غلامرضا جلالی، رئیس مرکز تحقیقات راهبردی سازمان پدافند غیرعامل،  آیینی و جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان بسیجی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این مراسم از کتاب مجموعه مقالات علمی و تابلوفرش مزین به تصویر شهید صادقی نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/4062/خ

http://ana.ir/i/331631
آموزش و اطلاع‌رسانی مهم‌ترین محورهای پدافند غیرعامل است

آموزش و اطلاع‌رسانی مهم‌ترین محورهای پدافند غیرعامل است

شهدای دانشگاهی و اندیشهٔ آنان مهم و مقدس است

شهدای دانشگاهی و اندیشهٔ آنان مهم و مقدس است

خانواده شهدا بهترین الگوی صبر و بردباری هستند

خانواده شهدا بهترین الگوی صبر و بردباری هستند