پنجشنبه  14  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

حال و هوای ماه رمضان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

پنجشنبه 10 خرداد 1397 ساعت 13:35
محفل انس با قرآن کریم با حضور حافظان و قاریان منتخب کشوری، خبرنگاران و تصویر برداران شبکه قرآن و معارف سیما، شبکه رادیویی قرآن، صدای و سیمای شهرستان ری و جمع کثیری از استادان، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محفل انس با قرآن با قرائت آیاتی از سوره مبارکه انسان از سوی یعقوب سیفی قاری برجسته کشوری و از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری آغاز شد.

در ادامه این محفل نورانی که با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و تعمیق باورهای دینی برگزار شد، محمد رضا امیری سیاوشانی از حافظان ده جزء قرآن کریم و محمد زمانی قاری منتخب ، به تلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجید پرداختند.

اجرای برنامه از سوی گروه تواشیح طه، برگزاری مسابقه حضوری، قرعه کشی و اهدای کارت هدیه به تعدادی از حاضرین، از جمله برنامه هایی بود که در این مراسم روحانی و معنوی برگزار شد.

این مراسم به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری و همکاری دفتر روابط عمومی برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قشم از برگزاری کارگاه تفسیر سوره نور در دانشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام عبدالرضا شادکام با تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت :«این سوره را در حقیقت مى‏توان سوره پاکدامنى و عفت و مبارزه با آلودگی هاى اخلاقی دانست که در چند مرحله بیان شده است و با توجه به اینکه ماه رمضان فرصت مناسبی است برای پالایش جسم و روح تفسیر سوره نوردر این زمان تأثیر بسیار زیادی بر روح روزه داران خواهد گذاشت.»

مراسم جشن باشکوهی به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) با حضور استادان ، کارکنان ، خانواده ها و جمعی از دانشجویان در سالن اجتماعات واحد کازرون برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر جمال الدین الوانی سرپرست واحد کازرون با بیان اینکه امام حسن مجتبی (ع) در بین اهل بیت به کرامت و بخشندگی معروف بوده است گفت: مردم از آن زمان تا به امروز حضرت را با لقب کریم اهل بیت می شناسند و این شاخصه بخشندگی در تاریخ به نام ایشان ضبط و ثبت شده است.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد کازرون هم به عنوان سخنران این مراسم در خصوص تاریخچه زندگی حضرت امام حسن مجتبی( ع) و ویژگی های آن امام سخنانی را بیان کرد.

سید علی حسینی از مداحان اهل بیت اعزامی از شهر مقدس قم با اجرای مسابقات متنوع و جذاب و نیز با مولودی خوانی زیبا در وصف امام حسن مجتبی (ع) مجلس را شاد کرد.

http://ana.ir/i/284222
برگزاری محافل قرآنی باعث ترویج سبک زندگی اسلامی می‌شود

برگزاری محافل قرآنی باعث ترویج سبک زندگی اسلامی می‌شود