سه شنبه  19  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
استاندار بوشهر:

تسهیلات بانکی بر اساس ظرفیت‌های تولیدی استان بوشهر اختصاص یابد

شنبه 05 مرداد 1398 ساعت 16:29
استاندار بوشهر با تأکید بر نقش مهم بانک‌ها در سرعت‌بخشی به رونق تولید گفت: تسهیلات بانکی بر اساس ظرفیت‌های تولیدی استان بوشهر اختصاص یابد

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها با قدردانی از تلاش بانک‌ها در حل مشکلات واحدهای صنعتی، تولیدی و اشتغال‌زایی اظهار کرد: در جلسات چنینی علاوه بر شناخت مشکلات بانک‌ها، خواسته‌های مسئولان از بانک‌ها بیشتر در جریان قرار می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه نسبت منابع به مصارف بانکی 43 درصد است، افزود: این نسبت نشان می‌دهد برخی از بانک‌ها در حوزه مصارف سخت‌گیری‌های دارند که باید بانک‌ها در  تسریع پرداخت تسهیلات توجه ویژه کنند.

استاندار بوشهر با تأکید بر وصولی مطالبات بانک‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش منابع بانک‌های استان بوشهر، می‌طلبد در حل مشکلات طرح‌های تولیدی و عمرانی استان بوشهر بیشتر تلاش کنند.

گراوند به افتتاح حساب بانکی صنایع پتروشیمی منطقه پارس جنوبی در بانک‌های استان بوشهر اشاره کرد و گفت: با توجه به گردش منابع مالی مجتمع‌های پتروشیمی این واحدهای صنعتی برای افتتاح حساب بانکی در استان بوشهر اعلام آمادگی کرده‌اند که جا دارد مسئولان بانکی این مهم را پیگیری کنند.

وی بانک را واسطه‌ سـرمایه‌گذاری  و رونق تولید دانست و تأکید کرد: بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و صنعتی بانک‌محور هستند که در این راستا بانک‌ها نقش مهمی در توسعه سرمایه‌گذاری و رونق تولید دارند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بانک‌ها می‌توانند یک سرعت مضاعف به رونق تولید بدهند، تصریح کرد: ارائه طرح‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری باید دارای افق درازمدت برای تولید و بازاریابی باشد تا بر اساس طرح‌های تدوین‌شده روند عملیاتی آن ادامه یابد.

گراوند با تأکید بر همکاری بانک‌ها با واحدهای تولیدی و صنعتی که نیاز به همکاری برای احیا دارند، خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی و اقتصادی که نیاز به مشارکت بانک‌ها دارند، باید در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه 60 درصد پرداخت تسهیلات بانکی استان بوشهر در بخش خدمات و بازرگانی است، افزود: بانک‌ها باید بر اساس ظرفیت‌های بخش کشاورزی، شیلاتی، تولید محصولات خارج از فصل، گیاهان دارویی و زنجیره‌های تولید آن در استان بوشهر کمک کنند.

استاندار بوشهر افزود: برای تسریع در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی باید بانک‌ها امسال توجه ویژه‌ای کنند تا اهداف تدوین شده محقق شود.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/407208
راهکارهای دانشگاه آزاد اسلامی برای افزایش اشتغال جوانان

راهکارهای دانشگاه آزاد اسلامی برای افزایش اشتغال جوانان

بهره‌برداری از 40 طرح صنعتی در استان بوشهر تا پایان سال جاری

بهره‌برداری از 40 طرح صنعتی در استان بوشهر تا پایان سال جاری

اولویت پرداخت تسهیلات بانکی با تولیدات صنایع‌دستی است

اولویت پرداخت تسهیلات بانکی با تولیدات صنایع‌دستی است

مشکلات نظام بانکی؛ از تأخیر در بازپرداخت تسهیلات تا رکود اقتصادی

مشکلات نظام بانکی؛ از تأخیر در بازپرداخت تسهیلات تا رکود اقتصادی