چهارشنبه  09  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
قهرمان تکواندو در گفتگو آنا:

جوانان ورزش را جزء اولویت‌های زندگی خود قرار دهند

دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 21:15
قهرمان تکواندو و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از جوانان و دانشجویان دعوت کرد که ورزش را جزء اولویت‌های زندگی خود قرار دهند.

گروه استان‌های خبرگزاری آنا، امیرمهدی حشم‌فیروز قهرمان مسابقات جهانی تکواندو در کره جنوبی و جوانان آسیا در اندونزی است. حشم‌فیروز دانشجوی رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد بوده و تکواندو را از سن ۱۳ سالگی آغاز کرده است. 

او در کنار تکواندو به ورزش دو و میدانی هم علاقه‌مند است و شنا و موتورسواری را به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم، پدرش فوتبالیست است و مادرش دو و میدانی را به‌صورت حرفه‌ای کار می‌کند و خانواده‌ای ورزشی دارد.

دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد معتقد است که ورزش باعث آمادگی ذهن و یادگیری بهتر و بیشتر می‌‌شود و آن را به دانشجویان توصیه می‌کند.

حشم‌فیروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در هشتگرد درباره آغاز فعالیت خود در رشته ورزش تکواندو می‌گوید: «تکواندو را از سن ۱۳ سالگی آغاز کردم و در کنار آن به صورت حرفه‌ای دوومیدانی کار می‌کنم و قهرمان دو و میدانی هستم. شنا و موتورسواری را نیز به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم.»

وی با بیان اینکه ورزش باعث می‌شود آمادگی ذهن بالاتر رود و ذهن را آماده‌تر کند و یادگیری بهتر شود، می‌افزاید: «پدرم فوتبالیست بوده و مادرم دو و میدانی را به‌صورت حرفه‌ای کار می‌کند و در کل خانواده ورزشی هستیم.»

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد درباره چگونگی و مکان برگزاری اردوی مسابقات تکواندو اظهار می‌کند: «با توجه به امکانات زیادی که در فدراسیون فراهم است، اردوها در خود فدراسیون برگزار می‌شود. اردوها فوق‌العاده هستند و با اینکه نزدیک مسابقات خیلی کم برگزار می‌شود؛ ولی خیلی سطح اردو بالاست. تا سه ماه قبل از مسابقات، اردو آغاز می‌شود چون قبل از آن انتخاب کشوری داریم و بعد از آن برای اردو اعزام می‌شویم.»

حشم‌فیروز درباره امکانات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد بیان می‌کند: «با توجه به تجهیزات و امکانات خوبی که دانشگاه با اجاره سالن‌های مختلف در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد همه چیز فراهم بوده و استادان خوبی هم برای ما در نظر گرفته می‌شود. در کل دانشگاه می‌تواند تیم خوبی تشکیل دهد و حرف برای گفتن در کشور داشته باشد.»

دانشجویان ورزش حرفه‌ای را امتحان کنند

وی در مورد تأثیر ورزش در تحصیل عنوان می‌کند: «ورزش به سلامتی ما کمک زیادی می‌کند و باعث یادگیری بهتر می‌شود. ورزش طبیعتاً تأثیر مثبت دارد؛ اما تأثیر منفی آن این می‌تواند باشد که تمرین مسابقات بعضی‌اوقات با کلاس‌ها تداخل دارد و ممکن است از درس عقب بمانیم که کمی سخت بوده؛ اما به هرحال خود را به آنان می‌رسانیم.»

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد با توصیه به دانشجویایی که ورزش نمی‌کنند و فقط درس می‌خوانند به آنا می‌گوید:‌‌ «توصیه می‌کنم از آنجایی که زندگی تک‌بعدی نیست، دانشجویان باید بعدهای دیگر زندگی مثل ورزش کردن حرفه‌ای را هم امتحان کنند. زندگی چیزی نیست که آنها تجربه می‌کنند و در  ذهن خود پرورش می‌دهند. دعوت می‌کنم از جوانان و دانشجویان که ورزش را جزء اولویت‌های زندگی خود قرار دهند.»

حشم‌فیروز درباره درخواست خود از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد مطرح کرد: «تشکر می‌کنم از کادر دانشگاه که برای من خیلی زحمت کشیدند؛ چون امکانات برای من فراهم کرده و همه چیز  خوب پیش می‌رود.»

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/447782
بین النهرین دقیقا کجاست و نام فارسی آن چیست؟!

بین النهرین دقیقا کجاست و نام فارسی آن چیست؟!

راه‌اندازی مدرسه تخصصی فوتبال در دستور کار سمای کرج

راه‌اندازی مدرسه تخصصی فوتبال در دستور کار سمای کرج

راه‌اندازی پایگاه‌های تخصصی فوتبال و والیبال در دانشگاه آزاد کرج

راه‌اندازی پایگاه‌های تخصصی فوتبال و والیبال در دانشگاه آزاد کرج

تحقق بیانیه گام دوم از طریق اعتلای فرهنگ ورزش

تحقق بیانیه گام دوم از طریق اعتلای فرهنگ ورزش