دوشنبه  01  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام‌جمعه کرج:

دقت در عملکرد اجتماعی کاندیداها ضروری است/ مساجد محل رفت‌وآمد جوانان شود

جمعه 25 مرداد 1398 ساعت 19:12
امام‌جمعه کرج گفت: خیلی‌ها فکر می‌کنند می‌توانند بار نمایندگی را بکشند درحالی‌که مسئله قانون‌گذاری کار دشوار و دقت در احوالات و عملکرد اجتماعی کاندیداها ضروری است.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله سید‌محمد‌مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ولادت حضرت امام علی‌النقی‌الهادی علیه‌السلام در سال ۲۱۲ هجری قمری را یادآور شد و اظهار کرد: ایشان مبارزات و مجاهداتی در حفظ و نشر آثار اهل‌بیت (ع) داشتند، سبک و روش زندگی حضرت امام هادی (ع) تبیین و تثبیت ارزش‌های اسلامی بود.

وی افزود: مسئولان باید راه و روش این حضرت را الگو قرار داده و به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم باشند و از سبک زندگی غرب فاصله بگیرند، زیارت غدیریه امام هادی (ع) ازجمله زیارت‌های پرمعنی است که لازم است به این زیارت‌نامه توجه و اهتمام بیشتری شود.

خطبه وحدت‌بخش غدیر ارتباط مستقیم با مهدویت دارد

امام جمعه کرج روز عید سعید غدیر خم در سال ۱۰ هجری قمری را یادآور شد و اظهار کرد: گاهی بعضی از افراد خوف این رادارند که اگر به غدیر بپردازند برخلاف مسیر وحدت حرکت کرده‌اند، درحالی‌که قطعاً این‌طور نیست و اتفاقاً غدیر همان‌طور که قبلاً هم اشاره‌ای داشتم اگر درست به آن پرداخته بشود، منشأ وحدت است.

حسینی همدانی با تأکید بر اهمیت خواندن حدیث غدیر، گفت: متن این حدیث وقتی خوانده شود می‌بینیم که چه زیبا همه امت اسلامی را به وحدت و یکپارچگی دعوت می‌کند.

رئیس بنیاد غدیر استان البرز با بیان اینکه حدیث غدیر تنها حدیثی در اسلام است که بیش از ۱۲۰ هزار شاهد دارد، گفت: این حدیث دارای مضامین بلندی است.

حسینی همدانی یکی از نکته‌های مهم حدیث غدیر را رابطه غدیر با مهدویت دانست و گفت: رسول خدا قبل از ارتحال در آن روز چندین مرتبه با لقب و بی لقب از حضرت حجت -سلام‌الله‌علیه- نام‌برده‌اند و جامعه را متوجه مسئله مهدویت کرده‌اند و غدیر را در ادامه به مهدویت گره‌زده‌اند و این دو از هم جدا ندانسته‌اند چراکه این خطبه مربوط به اصل ولایت است لذا پیامبر دوازده امام را نام می‌برد.

وی با تأکید بر اینکه خطبه غدیر در مساجد خوانده شود، پیشنهاد داد: توصیه من به ائمه بزرگوار مساجد و هیئات این است که این خطبه را در مساجد ترجمه و ده قسمت بکند و ده شب بخوانند تا به گوش همه برسد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز بابیان اینکه خطبه غدیر دارای مضامین بلندی است، تصریح کرد: حضرت در خطبه غدیر بالصراحه نور را به‌غیراز علی -علیه‌السلام- بر اولاد او تا حضرت حجت جاری کرد؛ و نبوت را به امامت متصل کردند و روی دو نکته هم تأکید کرده‌اند که اولاً امامت در خاندان علی بن ابیطالب است که با حضرت شروع و به امام زمان ختم می‌شود؛ و ثانیاً به خصوصیت و ویژگی خاص امام عصر تأکید می‌کنند که حق خدا و حق اهل‌بیت را بازمی‌گیرند.

تحقق عدالت و مبارزه با فساد درگرو انتصاب مسئولین اهل مسجد است

حسینی همدانی روز جهانی مسجد را یادآور شد و  بیان کرد: ائمه مساجد و هیئات امنا باید فضا و فرصتی را ایجاد کنند که مساجد محل رفت‌وآمد جوانان و نوجوانان باشد.

وی افزود: اگر یکی از کارگزاران مسجد رفتار بدی داشته باشد که کسی آزرده شود و مسجد ترک کند مسئول انحراف و کژی آن شخص، همان کسی است که آزردگی ایجاد کرده است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه مسجد محل تربیت دینی، الهی، حقوق شهروندی و ده‌ها مطلب دیگر جامعه است، تصریح کرد: انسان‌های مقاوم درس مقاومت را در مسجد می‌آموزند.

حسینی همدانی خاطرنشان ساخت: انسان‌های پاک دست و پاک‌دامنی که مسئولیت‌های جامعه را بر عهده می‌گیرند باید در مساجد پرورش پیدا کنند.

وی بابیان اینکه نیروهای جهادی باید در مساجد تربیت شوند، با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به اعضای گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی، گفت: رهبری در بخشی از این پیام می‌فرمایند «شعار «خدمت‌رسانی برای تحقّق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید. منظومه‌ معرفتی اسلام دراین‌باره را که مشتمل بر صدها درس از لزوم انفاق و لزوم تعاون در بِرّ و تقوا و لزوم نفع رساندن به مردم و لزوم قیام به قسط و امثال این‌ها است، در برابر میلیون‌ها جوان کشور بگذارید.»

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه تعدادی از مسئولین اهل مسجد نیستند، اذعان داشت: کسانی که در مسجد تربیت شدند پیشگام در تحقق عدالت و مبارزه با فساد هستند.

حسینی همدانی بابیان اینکه در طول تاریخ انقلاب شخصیت‌های بزرگی که برای دین و مملکت افتخار آفریدند همه‌شان اهل مسجد هستند، تصریح کرد: مدافعان حرم و مدافعان حریم ملت، دانشمندان هسته‌ای و موشکی و عرصه‌های دیگر همگی مسجدی هستند.

وی یادآور شد: کسانی که در مقابل داعش ایستادند و امروز در یمن مبارزه می‌کنند و در کشمیر، میانمار، افغانستان و دیگر بلاد اسلامی در دنیا در مقابل ظلم و فساد مقاومت می‌کنند همه اهل مسجدند، حتی مبارزین غیرمسلمان هم بیشترشان اهل عبادت‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر اینکه کسانی که تا امروز در کشورهای اسلامی بینی مستکبرین را به خاک مالیده‌اند همه مسجدی بودند، اظهار کرد: استکبار و اذناب پلیدش آمریکا و اسرائیل و انگلیس بدانند تا مسجد و اهل مسجد هستند هرگز آسایش و راحتی نخواهند داشت.

«مسجد» محور فعالیت‌های فرهنگی محلّه است

حسینی همدانی در ادامه بایسته‌های یک امام جماعت مسجد را یادآور شد و عنوان کرد: امامی که دودستی به مسجد چسبیده‌ای و نه شبهه‌ای برطرف می‌کنی و نه برای مردم صحبت می‌کنی و نه فعالیت مؤثری داری که به درد مردم بخورد، بدان اگر براثر کم‌کاری شما کسی در آن محله از مسیر منحرف شود مقصری!

وی در ادامه بابیان اینکه مسجد قلب محله است، اظهار کرد: امام مسجد باید مانند ریه عمل کند و تصفیه و سالم‌سازی انجام دهد؛ اگر در محله‌ای منکرات وجود دارد مسجد و اهل آن خوب کارنکرده‌اند.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه مسجد باید مرکز خدمات اجتماعی در محل باشد، تأکید کرد: برگردید و مساجد را آباد کنید تا محله‌ها، شهرها، استان‌ها و کشور آباد شود؛ لازم است همه به مسجد برگردند و مساجد را از این حالتی که هست خارج کنند.

حسینی همدانی با اشاره به بیست و ششم مردادماه سالگرد آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ هجری شمسی، بیان داشت: تحمل سختی‌ها در اسارت بر کسی پوشیده نیست و همه قدردان تلاش‌ها و مقاومت سترگ شما که سفیر نظام اسلامی بودید، هستیم.

صنعت دفاعی نماد خودکفایی و توجه به ظرفیت‌های داخلی است

وی با یادآؤری سی و یکم مردادماه روز صنعت دفاعی، بیان کرد: صنعت دفاعی نماد اتکا به داخل و خودکفایی است؛ این صنعت باوجود تحریم‌های سنگین توانست دستاوردهای بزرگی را برای کشور رقم بزند و الگوی موفق پیشرفت کشور با استفاده از نیرو و تجربه داخلی باشد.

تفاوت جایگاه پیام مستضعفین و مستکبرین

رئیس بنیاد مهدویت استان البرز دیدار سخنگوی جنبش انصار‌الله یمن و هیئت همراه با رهبر انقلاب را یادآور شد و بیان کرد:  پیام جالب و درس این دیدار، رفتار امام المسلمین بود که « أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ » باید چگونه باشد.

حسینی همدانی تصریح کرد: ایشان در مقابل مستکبرین باعزت تمام و باصلابت حتی اجازه ندادند نامه را بیرون بیاورد و به حضرت آقا بدهد ولی در مقابل مستضعفین و نیروی خودی فی‌المجلس نامه را گرفتند و خواندند که این حرکت نماد است.

غدیر نباید تحت‌الشعاع آمادگی محرم قرار گیرد

وی با اشاره به اینکه در حال آماده شدن برای ماه محرم هستیم، اظهار کرد: بهتر است این مهم به بعد از عید غدیر موکول شود، زیرا روز غدیر باید شهر آذین‌بندی شود، درحالی‌که شهر پر از پرچم‌های سیاه می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی و گسترش فرهنگ قرآنی استان البرز با تأکید بر اینکه باید جشن غدیر را جشن بگیریم و شهر را چراغانی و نورافشانی کنیم، گفت: از فردای غدیر شروع به سیاه‌پوش کردن شهر کنیم.

دقت در احوالات و عملکرد اجتماعی کاندیداها ضروری است

حسینی همدانی در بخش دیگری به موضوع مهم انتخابات اشاره کرد و گفت: باید از انگیزه و توانایی فردی که خود را در معرض انتخاب شدن قرار داده است، مطلع باشیم.

وی اضافه کرد: خیلی‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند این بار را بکشند درحالی‌که مسئله قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای این مهم، کار دشواری است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه استان البرز بابیان اینکه باید در احوالات و عملکرد اجتماعی کاندیداها به‌خوبی دقت شود، گفت: باید این سؤال را از خود بپرسیم که آیا کاندیداها توانمندی لازم رادارند؟ زیرا نمایندگان مردم در این دوره مشکلات فراوانی را به کشور تحمیل کردند.

انتهای پیام/4117/

http://ana.ir/i/410733
سایت غنی‌سازی فردو وارد فاز صنعتی شود

سایت غنی‌سازی فردو وارد فاز صنعتی شود

آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه این هفته تهران است

آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه این هفته تهران است

گسترش فرهنگ استقامت با ثبت خاطرات آزادگان

گسترش فرهنگ استقامت با ثبت خاطرات آزادگان

امام هادی(ع) در زیارت جامعه کبیره به زیبایی به موضوع امام‌شناسی می‌پردازند

امام هادی(ع) در زیارت جامعه کبیره به زیبایی به موضوع امام‌شناسی می‌پردازند

نظریه مقاومت رهبری نظام سلطه را سردرگم کرده است

نظریه مقاومت رهبری نظام سلطه را سردرگم کرده است

صفرکردن صادرات نفت ایران جنگ روانی است

صفرکردن صادرات نفت ایران جنگ روانی است

رونق تولید فقط با شعاردادن درست نمی‌شود

رونق تولید فقط با شعاردادن درست نمی‌شود

مسئولان از اطلاعات حوزه کاری خود سوء‌استفاده نکنند

مسئولان از اطلاعات حوزه کاری خود سوء‌استفاده نکنند

هزینه زیادی برای رسیدن به استقلال همه‌جانبه داده‌ایم

هزینه زیادی برای رسیدن به استقلال همه‌جانبه داده‌ایم

دست‌فروشان از مصلی نماز جمعه برای فروش محصولات خود استفاده کنند

دست‌فروشان از مصلی نماز جمعه برای فروش محصولات خود استفاده کنند

قدرت در حکومت اسلامی ابزاری برای اقامه نماز است

قدرت در حکومت اسلامی ابزاری برای اقامه نماز است