پنجشنبه  02  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام جمعه کرج:

ای کدخداپرستان پیام رهبری را درک کنید

جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 16:26
امام جمعه کرج گفت: ای کدخداپرستان! پیام رهبری را درک کنید و بدانید آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه کرج، آیت‌الله سید‌محمد‌مهدی حسینی‌همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) کرج برگزار شد، اظهار کرد: سفر وزیر خارجه آلمان و نخست‌وزیر ژاپن به ایران در ظاهر برای حفظ برجام اما در باطن حاوی پیام زیاده‌خواهی است.

وی با طرح چند پرسش بیان کرد: چرا زمینه حضور در ایران را برای این افراد فراهم می‌کنید؟ چرا زندگی و اقتصاد مردم را معطل این سفرها می‌کنید؟ معیشت مردم را از بازی‌های سیاسی جدا کنید.

امام جمعه کرج در واکنش به سخنان وزیر خارجه آلمان در تهران که گفت «اروپا نمی‌تواند بدون خواست آمریکا برجام را اجرا کند اما از ایران نمی‌پذیریم که از برجام کم کند»، خاطرنشان کرد: این اظهارات وزیر خارجه آلمان تأکید می‌کند که دل‌خوش کردن به اروپا اشتباه است.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه اروپا منهای آمریکا معنایی ندارد، اظهار کرد: چرا به اروپایی که هم ناتوان و هم بدعهد است امیدوارید؟ چقدر می‌خواهید درس بگیرید؟

وی در ادامه اظهارات دیگری از وزیر خارجه آلمان پیش از سفر به تهران را بیان کرد و گفت: چرا وزیر خارجه آلمان که قبل از سفرش می‌گوید «می‌روم از ایران بخواهم که موشک‌ها و نفوذ منطقه‌ای خودش را کنار بگذارد» به کشور راه می‌دهید؟ 

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: ادامه دادن این مسیر به صلاح کشور نیست و از دست دادن فرصت‌هاست. به‌جای اینکه اقدامی داشته باشند دائم از ایران می‌خواهند که در مقابل بدعهدی آمریکایی‌ها اقدامی نداشته باشند؛ این سخنان بیهوده‌ای است و منطق درستی ندارد.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه به سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران پرداخت و اظهار کرد: آنچه برای ما در روابط خارجی مهم و معیار است نظر رهبر معظم انقلاب است و دیدید این سفر که می‌خواست مسیر خاصی را طی کند چگونه هدایت شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن افزود: همه دیدید و شنیدید که این فخر جهان اسلام چگونه عزتمندانه سخن گفت و هیمنه آمریکا را به هیچ گرفت؛ وقتی محور زندگی یک شخص خدا شد، خدا او را عزیز می‌کند، اگر از خدا ترسیدید همه از تو خواهند ترسید و اگر از خدا نترسیدید از همه خواهید ترسید، این متن معارف دینی ماست.

حسینی‌همدانی با تأکید بر اینکه خداترس را خود خدا عزیز می‌کند، یادآور شد: سخنان رهبر معظم انقلاب ملت را زنده کرد و روح امیدواری را در کشور و اقصی نقاط عالم که چشم به ما دارند منتشر کرد، ما نمازگزاران از این صدای ملت در مقابل آمریکای پلید و همه قدرت‌های استکباری تا پای جان حمایت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: همان‌‌طورکه رهبری فرمودند ما هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم و چون عاقلیم و آزاده‌ایم دوباره زیر بار مذاکره با شیطان نمی‌رویم.

خطیب نماز جمعه کرج خاطرنشان کرد: مسئولان مربوطه ندای رهبری و فریاد مردم را بشنوید که مذاکره با دشمن خطای استراتژیک است و ما هرگز در مقابل آمریکا عقب‌نشینی نکرده و تسلیم نخواهیم شد.

حسینی‌همدانی با تأکید بر اینکه آمریکا در حال عملیات فریب است، تصریح کرد: در سرشان تغییر رژیم را می‌پرورانند اما نمی‌دانند که خودشان از درون متلاشی شدند؛ اگر ایران بپذیرد که دوباره مذاکره کند خطای راهبری کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه آمریکا کدخدا نیست، تأکید کرد: ای کدخداپرستان! پیام رهبری را درک کنید، آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست.

انتهای پیام/4117/ن

http://ana.ir/i/398088
زمزمه‌های شروع یک مذاکره جدید

زمزمه‌های شروع یک مذاکره جدید

رونق تولید فقط با شعاردادن درست نمی‌شود

رونق تولید فقط با شعاردادن درست نمی‌شود

شیوه علوی، نیاز مدیریتی کشور/ دستگاه قضا دست فاسدان را کوتاه کند

شیوه علوی، نیاز مدیریتی کشور/ دستگاه قضا دست فاسدان را کوتاه کند

هزینه زیادی برای رسیدن به استقلال همه‌جانبه داده‌ایم

هزینه زیادی برای رسیدن به استقلال همه‌جانبه داده‌ایم

هسته‌های فناور به واحدهای فناور تبدیل شوند

هسته‌های فناور به واحدهای فناور تبدیل شوند

تقوا و چگونه فکرکردن باید در دانشگاه ها آموخته شود

تقوا و چگونه فکرکردن باید در دانشگاه ها آموخته شود

امام جمعه کرج: نباید با پیش‌فرض نظر دهیم و به مخالفان به چشم دشمن داخلی بنگریم

امام جمعه کرج: نباید با پیش‌فرض نظر دهیم و به مخالفان به چشم دشمن داخلی بنگریم