يكشنبه  04  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس واحد قزوین:

400 دستگاه خودرو برقی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین وارد بازار می‌شود

دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 ساعت 14:13
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین از اخذ مجوز شماره‌گذاری خودرو برقی 2 نفره این دانشگاه خبر داد و گفت: قرار است در پنج مرحله، 400 دستگاه از این خودرو وارد بازار شود.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر مرتضی موسی خانی در مراسم پاسداشت مقام معلم که در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، گفت: از افتخارات این دانشگاه استادان گرانقدر آن هستند که همه بهای آن را تشکیل داده اند؛ دانشجو با نگاه به استاد وارد دانشگاه می شود و زیرساخت های تحقیقاتی و فضاهای فیزیکی هم ابزارهای کار استادان هستند.

موسی خانی تصریح کرد: انسان های بسیاری با مقصود بنیادین و با اعتقاد به ارزش ها، کار معلمی را آغاز کرده اند، اما بعضی اوقات ممکن است تعلقات دنیوی ما را از این مهم غافل کند، برخی از دوستان که حتی جزء ایثاگران جبهه و جنگ هم بوده اند، گاهی از دل مشغولی های دنیا دلسرد می شوند، اما باید ارزش ها را یادآوری کرد و معلمی مسیر عشق است که استاد عاشقانه آن را انتخاب می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به مشکلات دانشگاه های کشور در جذب دانشجو و پذیرش بدون کنکور داوطلبان، خطاب به استادان گفت: اگر دانشگاه می خواهد موفق باشد، موفقیت آن مرهون تلاش شما عزیزان است و برای ادامه جذابیت این دانشگاه، لطف و همراهی استادان ضروری است تا بتوانیم در ادامه کار موفق باشیم.

وی افزود: طبق آمار منتشر شده، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با 162 هزار مراجعه به پایگاه های علمی، رتبه اول کشور را به دست آورد، در حالی که تعداد دانشجویان ما از برخی واحدها هم کمتر است، اما این آمار بالا جای تحسین دارد از استادانی که دانشجویان را به سمت تحقیق سوق می دهند.

موسی خانی با تاکید بر استفاده استادان از فضای به وجود آمده در بخش اقتصاد دانش بنیان، تصریح کرد: تحریم یک فرصت است که ما به خودمان بیاییم، به داشته هایمان اعتماد کنیم و آنها را رشد دهیم؛ باید سرمایه ها را به سمت اقتصاد دانش بنیان سوق دهیم تا بتوانیم روی پای خود بایستیم و به برکت همین تلاش ها، امروز خیلی دستاوردهای خوبی داشته ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از اخذ مجوز شماره‌گذاری خودروی برقی 2 نفره این دانشگاه خبر داد و افزود: قرار است در پنج مرحله، 400 دستگاه از این خودرو وارد بازار شود و به صورت جدی به دنبال جذب سرمایه گذار برای این محصول بومی و تولید شده توسط پژوهشگران خود هستیم و دولت و شخص رئیس جمهوری هم از آن حمایت می کنند.

وی با ابراز رضایت از رابطه نزدیک استادان دانشکده های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، خاطرنشان کرد: این مساله می تواند پتانسیل خوبی ایجاد کند و همان طور که امروزه بسیاری از محصولات به صورت بین رشته ای تولید می شوند، این صمیمیت باعث دستاوردهای خوب و تولید محصولات جدیدتر خواهد شد؛ بنابراین تقاضا دارم وارد میدان شوید و همت کنید و ما هم حمایت خواهیم کرد.

موسی خانی گفت: کار دانشگاه فقط آموزش محوری نیست، بلکه تحقیق و پژوهش است و امروز بیشتر دانشگاه های جهان به سوی استارتاپ ها و محصولات نوآورانه و تولید ثروت از محل دانش حرکت کرده اند. بنابراین از استادان گرامی تقاضا دارم برای تحقق شعار امسال که مقام معظم رهبری فرمودند حمایت از کالای ایرانی کمک کنند ؛ کالای ایرانی هم حمایت نمی شود مگر این که کیفیت داشته باشد، چون مردم حق انتخاب دارند، پس ما باید به تولیدکننده ها کمک کنیم و تولیدکننده ها هم به ما باور داشته باشند که قطعا اگر ببینند تولیدات دانشگاه ها برای مردم محبوبیت دارد، به سراغ دانشگاه ها خواهند آمد.

این مدیر موفق ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و فشارها و تحریم هایی که برای کشور ما وجود دارد، قطعا صنعت به سراغ ما خواهد آمد که نیازهایش را از داخل کشور تامین کند. به هر ترتیب امیدوار هستم به کمک شما عزیزان بتوانیم همچنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را سرآمد نگه داریم و این دانشگاه بتواند همانند دانشگاه صنعتی شریف یک اکوسیستم کارآفرینی ایجاد کند، همه ی شرایط این اکوسیستم فراهم می باشد و تنها یک مولفه ی آن کم است که آن هم نیروی انسانی خلاق، توانمند و ماهر است که باید بتواند از این امکانات، شرایط و منطقه صنعتی پیرامون استفاده کند و نقش استادان این است که باید در میدان حاضر شوند و در کنار دانشجویان باشند تا ما بتوانیم موفق باشیم.

موسی خانی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می تواند همواره برای کشور الگو باشد، تاکنون این مساله را ثابت کرده ایم و پس از این هم اگر همه بخواهیم، ان‌شااله ثابت خواهیم کرد که این دانشگاه الگوی خوبی از یک دانشگاه خوب و موفق باشد.

رئیس دانشکدهی مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در این مراسم با گرامیداشت روز معلم و تجلیل از زحمات دکتر موسی خانی، گفت: سخاوت و بخشندگی از صفات نیک است و برای معلمان نیز بهترین سخاوت، بخشندگی علم است؛ حتی اگر اندک بود، باید آن را با سخاوتمندی اعطا کنیم.

دکتر الوانی تصریح کرد: علم با مادیات متفاوت بوده و تنها سرمایه ای است که هرچقدر آن را خرج کنیم، افزون تر شده و کم نمی شود. بخشندگی، صفت خوبی است که امیدواریم خداوند به همه ی ما اعطا کند و شما هم آن را به دیگران منتقل کنید.

اجرای تواشیح، اجرای موسیقی زنده و قدردانی از مدیران و استادان برتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، از دیگر بخش های این مراسم بود.

استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با تشکیل جلسات و کارگروه های مختلف به بررسی مسایل و مشکلات مربوط به حوزه آموزش و پژوهش پرداختند.

http://ana.ir/i/278349
جزئیاتی از ورود خودرو برقی دانشگاه آزاد اسلامی به خیابان‌ها/ شماره‌گذاری 30 خودرو قطعی شد

جزئیاتی از ورود خودرو برقی دانشگاه آزاد اسلامی به خیابان‌ها/ شماره‌گذاری 30 خودرو قطعی شد