چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با آنا:

صیانت از دانشگاهیان از وظایف اصلی مرکز حراست است/ حراست به‌دنبال هم‌افزایی با دانشجویان و اساتید است

دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 12:42
مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: صیانت از دانشگاهیان به مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شده است و این موضوع یکی از وظایف اصلی آن به‌شمار می‌رود.

سیروس صابری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در نوع خودش بی‌نظیر است، اظهار کرد: وسعت کار در هر دانشگاه در یک شهر خلاصه می‌شود؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و حتی خارج از کشور، وسعت دارد.

وی افزود: این دانشگاه با وجود جغرافیای بزرگ و تعداد بالای دانشجو، استاد و کارمند قطعاً نیاز به مراقبت دارد؛ صیانت از دانشگاهیان به مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شده است و این موضوع یکی از وظایف اصلی آن به شمار می‌رود.

صابری ضمن ابراز خرسندی از خدمت در مجموعه‌ای که در آن فعالیت‌های علمی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی انتظارات بسیاری دارند که امیدواریم بتوانیم در راستای منویات ایشان گام برداریم.

مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فضای دانشگاه آزاد اسلامی مقدس است، گفت: مرکز حراست برای اینکه فضای دانشگاه، مقدس بماند از دانشگاهیان مراقبت و صیانت می‌کند؛ بسیاری از دانشجویان برای اینکه در جهاد علمی کشور سهمی داشته باشند، در دانشگاه تحصیل می‌کنند؛ اما برخی دانشجویان، محیط دانشگاه را با جای دیگر اشتباه گرفته‌اند و حراست دانشگاه وظیفه دارد که برای صیانت از این محیط علمی به آنان تذکر دهد.

صابری ادامه داد: اساتید نیز باید به راهنمایی و تربیت قشر دانشجو بپردازند و به جهاد علمی کمک کنند؛ دانشگاه آزاد اسلامی دارای اساتید خوبی است اما اگر استادی خطایی مرتکب شد، حراست باید با راهنمایی و تذکر، جلوی انحراف وی را بگیرد. در مورد کارمندان و مدیران دانشگاه نیز، صیانت از آنان در دستور کار مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز حراست به‌دنبال هم‌افزایی با دانشجویان، اساتید، کارکنان و مدیران دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور است و با کمک معاونت‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد امیدواریم به نتایج خوبی برسیم. همه باید با یک هدف روشن و برای پیشرفت جمهوری اسلامی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری کار کنیم و نباید بگوییم فقط پیشرفت سازمان خودمان مهم است. نیروهای انقلابی باید با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند.

بازدید رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از ساختمان فرهیختگان

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بسیج دانشجویی، بسیج اساتید، بسیج کارکنان، مرکز حراست، معاونت فرهنگی و نهاد رهبری دانشگاه از طریق هم‌افزایی با یکدیگر می‌توانند مأموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دهند.

صابری گفت: طبق صحبتی که با دکتر ولایتی، رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر طهرانچی، رئیس این دانشگاه داشتم، متوجه شدم که مشکلات دوران گذشته رفع شده، مسیر تغییر کرده و ریل‌گذاری دانشگاه در مسیر درستی قرار گرفته است. رهبر انقلاب با انتصاب دکتر ولایتی به ریاست هیئت مؤسس دانشگاه آزاد، انتخاب شایسته‌ای کردند و به شخص خوبی این مسئولیت را سپردند.

وی با اشاره به اینکه دکتر طهرانچی مانند یک جوان 30 ساله پرکار و زحمت‌کش است، خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه آزاد مثل یک شخصیتی که تجربه عمیقی دارد، مسیر دانشگاه آزاد را هدایت می‌کند و من خوشحالم که در این مجموعه مشغول به کار شده‌ام تا به کمک عزیزان بتوانیم وظایف خودمان را درست انجام دهیم.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در تلاشیم تا دانشجویان از طریق فضای مجازی بتوانند مشکلات خود را با حراست در میان بگذارند، گفت: در این زمینه کارهایی انجام شده است و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم. همچنین دانشجویان می‌توانند از طریق خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا) مشکلات خود را مطرح کنند و این خبرگزاری، مشکلات را به مرکز حراست دانشگاه منتقل کند.

صابری ادامه داد: گروه استان‌های خبرگزاری آنا، مشکلات واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور را پیگیری کند و به مرکز حراست دانشگاه آزاد اطلاع دهد. باید کاری کنیم که دانشگاهیان راحت‌تر ما را ببینند. قطعاً راه‌هایی را ایجاد می‌کنیم که ارتباط با نماینده‌های ما در شهرها و استان‌ها راحت‌تر شود.

وی خاطرنشان کرد: من در جمع کارکنان حراست گفته‌ام و اینجا نیز تأکید می‌کنم که سیاست‌مان این است نه‌تنها دانشجویان بلکه حتی کارمندان، اساتید و مدیران  بگویند اگر هیچ‌کس به فریاد ما نمی‌رسد، اما جایی به نام حراست وجود دارد که می‌توانیم مراجعه کرده و مشکلات خود را بگوییم. هر مشکلی که دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه در حوزه‌های مختلف داشته باشند، بررسی کرده و به مسئولان مربوطه انتقال می‌دهیم.

انتهای پیام/4118/پ

http://ana.ir/i/449218
برگزاری مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حراست دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

برگزاری مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حراست دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری واحدهای دانشگاهی در اولویت قرار گیرد

راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری واحدهای دانشگاهی در اولویت قرار گیرد

بازدید رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از ساختمان فرهیختگان

بازدید رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از ساختمان فرهیختگان

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از خبرگزاری آنا بازدید کرد

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از خبرگزاری آنا بازدید کرد

مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی

مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی

آیین افتتاح کانون بسیج فعالان رسانه‌ای امام جواد (ع) خبرگزاری آنا

آیین افتتاح کانون بسیج فعالان رسانه‌ای امام جواد (ع) خبرگزاری آنا