يكشنبه  24  شهریور  1398
جمعه , 25 مرداد 1398 ساعت 09:23

آنا گزارش می‌دهد؛

از تایید تا تکذیب آقای رئیس/ آیا فساد اخلاقی استاد دانشگاه تربیت مدرس نادیده گرفته می‌شود؟

باوجود اظهارات متناقض رئیس دانشگاه تربیت مدرس، اساتید و دانشجویان از دانشگاه برخورد قاطعانه را مطالبه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، موضوع مبارزه با فساد اخلاقی اساتید مسئله‌ای است که تا به کنون عکس‌العمل های متفاوتی داشته است، با این همه بسیاری از اعضای جنبش دانشجویی و حتی اساتید دانشگاه نسبت به این اقدام که از طرف برخی اساتید رخ می‌دهد واکنش نشان داده و خواستار مقابله با آن شدند که پیش از این خبرگزاری آنا به صورت تفصیلی به این مسئله پرداخته است است. علیرغم این پیگیری‌ها خبری در شبکه‌های مجازی دست به دست شد که طی آن فساد اخلاقی یک استاد دانشگاه تربیت مدرس افشا شده بود.

برخی از رسانه‌ها در اخبار خود اعلام کردند محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در نشست خبری خود که برگزار شد این مسئله را تایید کرده است.

وزارت اطلاعات به موضوع ورود کرده است

بنا به اذعان این رسانه‌ها احمدی اذعان کرده است: «وزارت اطلاعات و قوه قضاییه به این موضوع ورود کرده‌اند و در حال انجام تحقیقات هستند. متأسفانه این فیلم واقعیت دارد.»

احمدی افزوده است: «معتقد هستیم باید شأن هیئت علمی و دانشگاه به نحوی حفظ شود و امیدوار هستم مسئولان قضایی در این زمینه برخورد درستی داشته باشند.»

وی اضافه کرده «دانشگاه بازگشت» این استاد به محیط دانشگاه را صلاح نمی‌داند.

احمدی: تکذیب می‌کنم

با این حال پس از انتشار این خبر رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گفتگو با خبرنگار آنا این مسئله را تکذیب کرد و گفت: این موضوع را تکذیب می‌کنم و آنچه که در سایت‌ها نوشته شده است، صحیح نیست!

وی افزود: مشکلات اخلاقی به ندرت در دانشگاه تربیت مدرس وجود دارد و من در نشست خبری به مورد خاصی اشاره نکردم.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: مطالبی که در فضای مجازی نوشته شده و به من منتسب کردند که فلانی گفته استاد دانشگاه تربیت مدرس مشکل اخلاقی داشته و اخراج‌ شده را تکذیب می‌کنم، من چنین حرفی نزدم!

قویدل: باید با این اساتید برخورد شود

یوسف قویدل عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس نیز در واکنش به همین خبر به خبرنگار آنا گفت: مسائل اخلاقی معمولاً خیلی ایجاد سروصدا در دانشگاه نمی‌کند و با سکوت حل‌وفصل می‌شود؛ اما اکنون باوجود فضای مجازی این مسائل در سطح جامعه منتشر می‌شود و ظهور و بروز بیشتری پیدا می‌کند. همچنین منجر به جراحت احساسات عمومی جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: وجود مسائل و رسوایی‌های اخلاقی در دانشگاه تربیت مدرس مسلماً برای این دانشگاه که مولود انقلاب اسلامی است، عواقبی در پی دارد. اگر هیئت‌رئیسه دانشگاه نیز کوتاه بیاید؛ ما به‌عنوان بسیج اساتید این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

با این همه به نظر می رسد رئیس دانشگاه تربیت مدرس در اقدامی متناقض سعی در پوشاندن این ماجرا دارد. این در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از اساتید و دانشجویان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از دانشگاه برخورد قاطعانه را مطالبه کرده‌اند؛ باید منتظر ماند و دید که مسئولین چه تدبیری برای برخورد با این استاد بی اخلاق خواهند داشت.

انتهای پیام/4107/4116/

http://ana.ir/i/410660
از مجتمع ویژه رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی چه می‌دانیم؟/ اسماعیلی: فساد جزء خطوط قرمز دستگاه قضائی است

از مجتمع ویژه رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی چه می‌دانیم؟/ اسماعیلی: فساد جزء خطوط قرمز دستگاه قضائی است

دانشگاه جای استادی با فساد اخلاقی نیست

دانشگاه جای استادی با فساد اخلاقی نیست

مسئولان با فساد اخلاقی برخی از اساتید به طور قاطع برخورد کنند

مسئولان با فساد اخلاقی برخی از اساتید به طور قاطع برخورد کنند

مسئولان باید با بی‌اخلاقی اساتید برخورد کنند

مسئولان باید با بی‌اخلاقی اساتید برخورد کنند

02/06/1398 06:18:21 ب.ظ
من خودم استاد دانشگاه دولتی ام. حتی شنیدن این خبر شرم آور است. وای به حال نظامی که اینها شدند مسئولش. مفسدانی مثل این ها در دانشگاه ها هستند و این واقعیته. اما این ها مقصر نیستند. مقصر بسیج، نهاد و حراسته که به وظایفشون در دانشگاه ها عمل نمی کنند. وای به حال جامعه ای که افراد فاسدی رو به اسم استاد وارد دانشگاه ها کردند. نمی دونم چطوری و چرا؟ ارزشش رو داره؟؟
26/05/1398 02:51:39 ب.ظ
واقعا واحد کرج اسفبار
25/05/1398 08:03:35 ب.ظ
سلام برخی از این تهمتها برای گرفتن نمره از اساتیدی که خواهان استیفای حقوق دانشجو از قبیل حضور در کلاس انجام تکالیف حضور در ازمایشگاههای کاربردی شرکت در امتحان میان ترم و داشتن کمتر از ۱/۱۶غیبت غیر موجه در دانشگاهها رواج یافته که ضرورت برخورد با این پدیده خصوصا دانشگاه آزاد ضروری به نظر میرسد.
25/05/1398 02:15:29 ب.ظ
بیایید واحد کرج رو ببینید چه خبره
25/05/1398 02:14:57 ب.ظ
چرا به وضعیت نابسامان مشکلات اخلاقی مسوولین دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد کرج رسیدگی نمیشه؟مخصوصا در کلینیک نظرآباد. مشکل از معاون و رییس دانشکده است که خودشون مروج فساد و بی اخلاقی اند. به آقای دکتربرهانی فر و شوندی هم منتقل شده اما بدلیل حمایت های بیرونی ترتیب اثر ندادن