سه شنبه  19  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دکتر ولایتی:

فعالیت رسانه‌ای، مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری، جهاد بزرگی است

چهارشنبه 16 مرداد 1398 ساعت 22:04
رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این‌که فعالیت رسانه‌ای، مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری، جهاد بزرگی است، گفت: جنگ نرمی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، افسرانی دارد که عمدتاٌ اصحاب رسانه و اصحاب فکری هستند که نظراتشان در رسانه‌ها منعکس می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز به مناسبت روز خبرنگار با حضور در ساختمان مرکز رسانه و نشر علمی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تبریک این روز به همه فعالان رسانه‌ای و به‌ویژه مدیران، دست‌اندرکاران و خبرنگاران رسانه‌های این دانشگاه، از بخش‌های مختلف خبرگزاری آنا، ایسکانیوز و روزنامه فرهیختگان بازدید و با مدیران، سردبیران و خبرنگاران دیدار و گفتگو کرد.

دکتر ولایتی در نشستی با اعضای هیئت رئیسه و سردبیران رسانه‌های دانشگاه، با اشاره به روز خبرنگار و گرامیداشت این مناسبت که مزین به نام محمود صارمی است، گفت: بی‌تردید رسانه به‌عنوان رکن چهارم، نقشی مهم و اساسی برعهده دارد و مهم‌ترین وظیفه آن هم در جمهوری اسلامی ایران تبلیغ دین، ارزش‌های اسلامی، توجه به منافع ملی کشور و پیشبرد اهداف نظام است.

وی با اشاره به وضعیت رسانه‌ها و مطبوعات در قبل از انقلاب، به تحولات و شاخصه‌های این حوزه پس از انقلاب اسلامی پرداخت و تأکید کرد: روزنامه‌ها بعد از انقلاب دچار تحولات جدی شدند و باید توجه داشت با هجمه‌های سنگین و توطئه‌های دشمنان، وظیفه سنگین‌تری نسبت به گذشته برعهده رسانه‌ها در جهت پیشبرد اهداف و منافع نظام قرار دارد.

رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تحولات بنیادین در این دانشگاه، گفت: تحولات چشمگیری در دانشگاه و به تبع آن، رسانه‌های این دانشگاه رخ داده است و خوشبختانه جهت مشخصی دارند و باید ضمن پرهیز از هرگونه تندروی، نقد منصفانه و تبلیغ فعالیت‌های مثبت را در دستور کار خود قرار دهند.

دکتر ولایتی تأکید کرد: خوشبختانه رسانه‌های دانشگاه آزاد در زمینه مسائل اجتماعی و ارائه تحلیل‌های دقیق به خوبی عمل کرده و در مسیر انقلاب و مبتنی بر رویکردهای کلان دانشگاه گام‌های بلندی برخواهند داشت.

وی با بیان این‌که نظام، سعه‌صدر بسیار بالایی دارد، افزود: از افتخارات حکومت اسلامی، سعه‌صدر و تحمل نظرات مخالف است و باید انصاف و حق‌طلبی همراه یکدیگر در رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه و در جریان بازدید از خبرگزاری آنا گفت: برای ایجاد تمرکز و بهره‌مندی بیشتر از موضوعات تخصصی در جهت توسعه و پیشرفت ضروری است تقسیم بندی علمی و دقیقی در حوزه‌های مختلف در این خبرگزاری شکل بگیرد تا آنا به مرجعیت رسانه‌ای در زمینه علم تبدیل شود.

وی افزود: خبرنگارانی که در انتشار مطالب نو و پیشرفت‌های علمی فعالیت می‌کنند باید به موضوعات علمی نیز اشراف کافی داشته باشند تا بتوانند اصالت آثار علمی را تشخیص داده و منعکس کننده واقعیات باشند ضمن آن که تولید اخبار به زبان انگلیسی و عربی هم می‌تواند کمک موثری برای بهره‌مندی کشورهای دیگر و به‌ویژه کشورهای اسلامی از محتوای تولید شده در این مجموعه‌ها باشد.

رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی هم‌چنین از بخش‌های مختلف روزنامه فرهیختگان بازدید کرد و گفت: دقت در صحت اخبار و رویدادها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تا زمانی که نسبت به انتشار یک مطلب یقین حاصل نگردیده نباید منتشر گردد و ضروری است نقل درست، دقیق و منطبق با واقعیت داشته باشیم.

رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در رسانه‌های دانشگاه آزاد، جهت‌گیری اسلامی، انقلابی و ایرانی وجود دارد و باید هر روز بر ظرفیت‌های رسانه‌ای این مجموعه افزوده شود.

دکتر ولایتی با اشاره به این‌که فعالیت رسانه‌ای، مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری، جهاد بزرگی است، گفت: جنگ نرمی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و واقعیت دنیای امروز است، افسرانی دارد و افسران مدافع جمهوری اسلامی در این جنگ نرم، عمدتاً اصحاب رسانه و اصحاب فکری هستند که نظراتشان در رسانه‌ها منعکس می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تاریخ و توجه به وقایع تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران گفت: پیشنهاد می‌کنم در روزنامه فرهیختگان به این موضوع توجه شود تا در خصوص مبنا و واقعیت تمدن اسلامی آگاهی بخشی لازم صورت پذیرد و شخصیت‌های بزرگ اسلام و ایران معرفی شوند.

دکتر ولایتی، در این مراسم از چند تن از فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران تقدیر کرد.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/409479
بیماری سل پس از انقلاب و با مراقبت‌های ویژه به شدت کاهش یافت

بیماری سل پس از انقلاب و با مراقبت‌های ویژه به شدت کاهش یافت

اعتماد به جوانان در حوزه جنگ نرم دشمن همانند دفاع مقدس کشور را به پیروزی می‌رساند

اعتماد به جوانان در حوزه جنگ نرم دشمن همانند دفاع مقدس کشور را به پیروزی می‌رساند

با تلاش آیت‌الله محسنی، رسمیت دو فقه حنفی و جعفری محقق شد

با تلاش آیت‌الله محسنی، رسمیت دو فقه حنفی و جعفری محقق شد

بازدید دکتر ولایتی از مرکز رسانه و نشر علمی دانشگاه آزاد اسلامی

بازدید دکتر ولایتی از مرکز رسانه و نشر علمی دانشگاه آزاد اسلامی

روز خبرنگار نمادی از تلاش‌های ارزنده و خستگی‌ناپذیر است

روز خبرنگار نمادی از تلاش‌های ارزنده و خستگی‌ناپذیر است

دکتر ولایتی درگذشت مرجع تقلید شیعیان افغانستان را تسلیت گفت

دکتر ولایتی درگذشت مرجع تقلید شیعیان افغانستان را تسلیت گفت

عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام است

عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام است