چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی منادی وحدت در جهان بوده است

جمعه 11 مرداد 1398 ساعت 13:32
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع نخبگان فرهنگی مقدونیه در دیدار با رئیس و مفتی جامعه اسلامی مقدونیه گفت: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی منادی وحدت در جهان بوده و امام خمینی(ره) نیز همواره بر وحدت جهان اسلام تاکید داشت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای سخنرانی در جمع نخبگان فرهنگی مقدونیه که در سال 1991 استقلال‌یافته به این کشور سفر کرده است؛ وی با رجبی رئیس و مفتی جامعه اسلامی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار رجبی رئیس العلمای مقدونیه اظهار کرد: ما ایران را دوست داریم و در طول تاریخ هیچ زمان با کشور ایران مشکلی نداشته‌ایم.

هولوکاست مورد ادعای رژیم صهیونیستی؛ هیچ ارتباطی به جهان اسلام ندارد

رئیس جامعه اسلامی مقدونیه با بیان اینکه 750 مسجد این کشور و ده‌ها مرکز و مسجد در سایر نقاط اروپا زیر نظر جامعه اسلامی فعالیت دارند گفت: جامعه اسلامی مقدونیه همواره در مبارزه با افراط‌گرایی پیش‌قدم بوده و ما طرفدار صلح هستیم.

رجبی رئیس العلمای مقدونیه در ادامه با اشاره به دیدار خود با یکی از مقامات رژیم اشغالگر قدس گفت: هولوکاست که مدعی آن هستند هیچ ارتباطی به جهان اسلام ندارد و تاریخ گواه است که در تمام دوران تاریخ مسلمانان کمک به یهودیان کرده‌اند ولی رژیم صهیونیستی هرروز مردم فلسطین را می‌کشند و به مسلمانان ظلم می‌کنند.

عاملی: امام خمینی (ره) همواره بر وحدت جهان اسلام تأکید داشت/ جمهوری اسلامی ایران همواره طرفدار صلح بوده است

در ادامه جلسه دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از رئیس العلمای مقدونیه گفت: از شنیدن بانگ اذان در شهر اسکوپیه بسیار خوشحال شدم و برای شما به خاطر این فعالیت‌ها دعا کردم.

عاملی اضافه کرد: نگاه مهربان شما به جمهوری اسلامی و مردم ایران جای تشکر دارد و ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی منادی وحدت در جهان بوده و امام خمینی (ره) نیز همواره بر وحدت جهان اسلام تأکید داشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مسلمانان در شرایط کنونی قربانی نگاه منفی به اسلام که ناشی از تبلیغات دروغ است هستند گفت: این نگاه به اسلام جای تأسف دارد و امروز در جهان علاوه بر اسلام هراسی ایران هراسی نیز در دستور کار دستگاه‌های تبلیغاتی نظام سلطه قرار گرفته است.

عاملی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره طرفدار صلح بوده است، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره مقابل دشمنان و متجاوزان باصلابت رفتار کرده و پاسخ زورگویان را محکم داده است.

وی افزود: خدا را شاکریم که این تفکر در جهان اسلام نیز تحقق یافته است و مردم مظلوم فلسطین پاسخ رژیم اشغالگر صهیونیست را با تفنگ و موشک می‌دهد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در ادامه این دیدار آماری از پیشرفت‌های علمی و رشد نظام آموزش عالی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارائه داد و اظهار داشت: 90 هزار پزشک متخصص در ایران فعالیت دارد سالانه 5500 پزشک تربیت می‌شوند و همچنین 95 درصد داروهای مصرفی در داخل کشور تولید می‌شود.

در انتهای این دیدار رئیس العلمای مقدونیه بیان کرد: دست دوستی ما به سوی ایران دراز است و آماده همکاری در زمینه‌های دینی و قرآنی با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/408353
رسانه‌ها ملعبه دست نظام سلطه شده‌اند/ چگونه با سیطره نفوذ استعمارگران بر جهان اسلام مقابله کنیم؟

رسانه‌ها ملعبه دست نظام سلطه شده‌اند/ چگونه با سیطره نفوذ استعمارگران بر جهان اسلام مقابله کنیم؟

ضرورت تدوین مقررات جدید برای رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات شبکه‌ای

ضرورت تدوین مقررات جدید برای رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات شبکه‌ای

اهدای کتاب «استثناگرایی آمریکایی» به وزیر فرهنگ مقدونیه 

اهدای کتاب «استثناگرایی آمریکایی» به وزیر فرهنگ مقدونیه 

حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل در راستای خودخواهی قدرت‌های بزرگ است

حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل در راستای خودخواهی قدرت‌های بزرگ است

دانشگاهیان برای روزآمدسازی سند نقشه مهندسی فرهنگی پیشنهاد دهند

دانشگاهیان برای روزآمدسازی سند نقشه مهندسی فرهنگی پیشنهاد دهند