پنجشنبه  21  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بیگی در گفتگو با آنا:

اصرار رئیس‌جمهور به حفظ پوری‌حسینی/تخلفات خصوصی‌سازی محرز است

دوشنبه 31 تیر 1398 ساعت 07:30
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری بعضی از شرکت‌های دولتی محرز بوده و مستنداتی نیز وجود دارد.

احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به تجمع روز گذشته دانشجویان در اعتراض به روند خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی و عملکرد سازمان خصوصی‌سازی گفت: دانشجویان متعهد بودن خودشان و دارا بودن مسئولیت را به شایسته‌ترین شکل ممکن ایفا کردند؛ با دست خالی در تجمع‌های مختلف در نشست‌های مختلف در خصوص تخلفاتی که در سازمان خصوصی‌سازی صورت گرفته و سبب به تارج رفتن مال ملت ایران شده، حضور پیدا کردند.

وی افزود: نقطه بارز این موفقیت توجهی بود که مقام معظم رهبری داشتند؛ رهبری حرکت دانشجویان را به عنوان یک نقطه قابل توجه و اعتنا که توانست حرکت بزرگی را سبب شود و جلوی بسیاری از تخلفاتی سازمان خصوصی‌سازی را بگیرد، یاد کردند این اقدامات دانشجویان تخلفاتی را که آشکار کردن و رهبری نیز آن ررا نشانه‌ای تلقی کردند که مسئولیت پذیری دانشجویان می‌تواند سبب حرکت‌های بزرگ شود. از جمله این حرکت‌ها همین حرکت علیه تخلفات سازمان خصوصی‌سازی هست که صورت گرفته و مورد توجه رهبری قرار گرفته است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع مورد تایید و تصدیق رهبری قرار گرفته، رهبری، حرکت دانشجویی در خصوص خصوصی‌سازی را به عنوان یک نشانه بارز قدرت نمایی و داشتن توانایی دانشجویانی که به ظاهر دستشان خالی بوده و ابزار دیگری نداشتند ولی این‌ها توانستند حرکت به این بزرگی را سازمان بدهند.

بیگی بیان کرد: با توجه به همه مدارک و مستندات و دلایلی که در اختیار رئیس جمهور و سازمان بازرسی و دستگاه قضایی گرفته و تحقیق و تفحص‌های متعددی که در مجلس شورای اسلامی برای آشکارشدن هرچه بیشتر موارد خلاف و فساد صورت گرفته همچنین گزارش تفریق بودجه دیوان محاسبات در ارتباط با بودجه سال 96 که حکایت از تخلفات آشکار در واگذاری ماشین‌‌سازی تبریز و هپکو اراک و پالایشگاه کرمانشاه می‌کند اما با تمام این ادله روشن، امروز می‌بینیم که کمترین واکنش از جانب دولت برای رسیدگی به این موضوع صورت نمی‌پذیرد.

وی تصریح کرد: اصرار بر این است که از باب ایجاد امنیت شغلی برای مدیران، رئیس جمهور تاکید دارد که آقای پوری‌حسینی با وجود همه تخلفات آشکاری که وجود دارد در منصب ریاست سازمان خصوصی‌سازی بماند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اکنون نوبت قوه‌قضائیه است که وارد میدان شود و مقابل این تخلفات بایستد، از ریاست قوه قضائیه انتظار وجود دارد که به مستندات موجود توجه کافی را بکند.

لازم به ذکر است بیگی دیروز با حضور در جمع دانشجویان تجمع کننده در پاستور دغدغه‌های دانشجویان و کارگران تعدادی از شرکت‌های واگذار شده را برای انعکاس به مجلس دریافت کرد.

گفتنی است پیش از این بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز با توجه به اعلام آمادگی بیگی، از پوری‌حسینی برای حضور در مناظره‌ای جهت بررسی عملکرد سازمان خصوصی‌سازی دعوت کرده بود.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/406038
نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی هفته آینده رونمایی می‌شود

نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی هفته آینده رونمایی می‌شود

تعدادی از دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند

تعدادی از دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند

رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی بازداشت شد

رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی بازداشت شد

سازمان خصوصی‌سازی به‌جای منافع ملی به فکر جیب آقازاده‌ها است

سازمان خصوصی‌سازی به‌جای منافع ملی به فکر جیب آقازاده‌ها است

تجمع دانشجویان در اعتراض به خصوصی‌سازی مقابل پاستور+ عکس

تجمع دانشجویان در اعتراض به خصوصی‌سازی مقابل پاستور+ عکس

دانشجویان در پاستور علیه خصوصی‌سازی تجمع می‌کنند

دانشجویان در پاستور علیه خصوصی‌سازی تجمع می‌کنند