پنجشنبه  25  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
زمانی خبر داد:

تحصیل بیش از ۳ هزار دانشجو در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور

سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 16:16
رئیس دانشگاه پیام نور از فعالیت مجدد نمایندگی‌های بین‌الملل غیرفعال دانشگاه و تحصیل بیش از سه هزار دانشجو در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی از افزایش تعداد مراکز و نمایندگی‌های بین‌الملل دانشگاه پیام نور در دیگر کشورها خبر داد و گفت: با افزایش تعداد مراکز و نمایندگی‌های دانشگاه پیام نور اکنون این دانشگاه در بیش از ۴۰ مرکز و نمایندگی مستقر در دیگر کشورها مشغول ارائه خدمات آموزشی به بیش از ۳ هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی افزود: فعالیت مراکز برون‌مرزی در راستای تحقق وظایف تعریف‌شده در اساسنامه دانشگاه و نیز تکالیف مندرج در برنامه ششم توسعه مبنی بر تبدیل دانشگاه پیام نور به هاب بین‌الملل آموزش از دور، صورت می‌گیرد. در این راستا در دو سال گذشته، علاوه بر نمایندگی‌های قبلی دانشگاه در خارج از کشور، نمایندگی‌های جدیدی در کشورهای انگلستان، چین، اوکراین، لبنان، سوریه، کره جنوبی، اتریش، ژاپن، اقلیم کردستان عراق، کانادا، جمهوری خودمختار نخجوان، گرجستان (باتومی)، قبرس و اسلوانی نیز راه‌اندازی شده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به فعالیت دوباره برخی نمایندگی‌های غیرفعال این دانشگاه افزود: فعالیت نمایندگی‌های دانشگاه پیام نور در جمهوری آذربایجان (باکو)، عمان، هندوستان و ترکیه نیز که مدتی با رکود مواجه شده بود، مجدداً آغازشده و اقدام به ارائه خدمات آموزشی به علاقه‌مندان تحصیل در این کشورها کرده‌اند.

زمانی، گسترش روزافزون فعالیت دانشگاه پیام نور در حوزه بین‌الملل را مأموریت ویژه این دانشگاه در راستای مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و هیئت‌امنا دانست و گفت: با توجه به تعیین دانشگاه پیام نور به‌عنوان متولی آموزش از دور، تلاش می‌شود خدمات متنوع و جذاب منطبق با استانداردهای آموزشی، با بهره‌گیری از آموزش‌های ترکیبی، اساتید برجسته، محتوای آموزشی نوشتاری، دیداری و شنیداری و آزمون‌های آنلاین، به دانشجویان در اقصی نقاط دنیا ارائه شود.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر لزوم گسترش دیپلماسی علمی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، از مصوبه آخرین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر ایجاد مراکز و نمایندگی‌های جدید دانشگاه در کشور ارمنستان (ایروان)، واحد اقلیم کردستان عراق (در دو شهر اربیل و سلیمانیه) و کشور افغانستان (شهرهای هرات و مزارشریف) خبر داد.

رئیس دانشگاه پیام نور، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی و کوتاه‌مدت را از دیگر برنامه‌های دانشگاه پیام نور در حوزه بین‌الملل عنوان کرد و افزود: در این راستا، مذاکراتی به‌منظور برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی با برخی دانشگاه‌های معتبر خارجی انجام‌شده است. همچنین تفاهم‌نامه‌های اولیه به امضای طرفین رسیده که مطابق آن، در حال اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی هستیم.

زمانی ادامه داد: برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت در حوزه برون‌مرزی نیز موردتوجه جدی قرارگرفته و در حال برنامه‌ریزی به‌منظور برگزاری برخی دوره‌ها در حوزه امور حقوقی برای ایرانیان خارج از کشور هستیم.

وی از موافقت وزارت علوم برای صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین‌الملل (غیرایرانی) شهریه‌پرداز در برخی مراکز دانشگاه در داخل کشور خبر داد و اظهار کرد: این مجوز در حال حاضر برای دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب صادرشده و این مرکز از ابتدای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در تمامی رشته‌های دایر در دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجوی بین‌الملل شهریه‌پرداز جذب خواهد کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور تصریح کرد: رایزنی با مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت متبوع به‌منظور اخذ مجوز پذیرش این‌گونه دانشجویان در سایر مراکز دانشگاهی داخل کشور که امکانات آموزشی و پژوهشی استاندارد را داشته و امکان ارائه خوابگاه و تسهیلات رفاهی مناسب به دانشجوی بین‌المللی را دارند، در دست انجام است.

انتهای پیام/4115/4118/پ

http://ana.ir/i/400663
 استقبال دانشجویان از وام شهریه صندوق رفاه بیشتر است

استقبال دانشجویان از وام شهریه صندوق رفاه بیشتر است

ثبت‌نام در ترم تابستان دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

ثبت‌نام در ترم تابستان دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

احساس مسئولیت و تعلق سازمانی عامل رشد و بالندگی است

احساس مسئولیت و تعلق سازمانی عامل رشد و بالندگی است

آغاز ثبت‌نام ترم تابستان دانشجویان پیام‌نور از ۱۶ تیرماه

آغاز ثبت‌نام ترم تابستان دانشجویان پیام‌نور از ۱۶ تیرماه

سند همکاری مشترک دانشگاه پیام نور و سازمان نظام پرستاری امضا شد

سند همکاری مشترک دانشگاه پیام نور و سازمان نظام پرستاری امضا شد

رئیس دانشگاه پیام نور از مردم برای شرکت در راهپیمایی دعوت کرد

رئیس دانشگاه پیام نور از مردم برای شرکت در راهپیمایی دعوت کرد

هدف دانشگاه پیام‌نور ارتقای سطح علمی جامعه است

هدف دانشگاه پیام‌نور ارتقای سطح علمی جامعه است