جمعه  26  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
هاشمی:

برای اجرای گام دوم انقلاب باید چمران‌ها را در دولت مسئول کرد

جمعه 31 خرداد 1398 ساعت 12:58
رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: چمران غرب‌زده نبود و گرین‌کارت نداشت؛ باید برای اجرای گام دوم انقلاب چمران‌ها را بر سر مسئولیت‌های دولتی آورد.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سید محمود هاشمی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه شهرری که ظهر امروز در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد با اشاره به سالگرد وفات حضرت حمزه(ع) و حضرت عبدالعظیم(ع) و سالروز شهادت شهید مصطفی چمران و گرامیداشت روز بسیج اساتید، اظهار کرد: عمر با برکت شهید چمران سرشار از عشق و فداکاری بود. چمران به‌واسطه فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه خارجی چمران نشد، چمران به این خاطر ماندگار شد که در کنار عالم بودن، عامل نیز بود.

وی افزود: شهید چمران عارف‌مسلکی بود که خدا را در همه لحظات زندگی در نظر داشت. دستگیر محرومان بود، بی‌اعتنا به دنیا و جاذبه‌های دنیای مادی بود. برخی‌ به اشتباه با بعد نظامی او را می‌شناسند در حالی که شخصیت وی دارای ابعاد مختلفی است که یکی از آن ابعاد نظامی است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: چمران غرب‌زده نبود، گرین‌کارت نداشت، همیشه پیرو امام بود. باید برای اجرای گام دوم انقلاب چمران‌ها را بر سر مسئولیت‌های دولتی آورد.

هاشمی تصریح کرد: اولویت کارگزاران نظام در شرایط فعلی باید اجرای گام دوم انقلاب باشد، مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج اساتید برنامه‌های مختلفی برای تبیین و اجرای بیانیه مقام معظم رهبری تدارک دیده‌اند.

وی با اشاره به حاکم شدن مدیریت انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر، خاطرنشان کرد: پس از تحولات انقلابی در این دانشگاه، عده‌ای که با نظام زاویه داشتند از این تغییر مدیریتی ناراحت شدند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: پس از فرمان نایب امام زمان (عج)‌ در ابتدای سال جاری در خصوص سیل ویرانگر به نیروهای مسلح، دانشگاهیان آزاد اسلامی با تمام ظرفیت خود به صورت جهادی در مناطق سیل‌زده حضور پیدا کردند و به یاری مردم عزیز شتافتند.

هاشمی با بیان اینکه حضور بسیج اساتید و دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده تا بازسازی منازل مردم ادامه خواهد داشت، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی وعده داده است که یک هزار و 200 مسکن شهری و روستایی را در مناطق سیل‌زده ساخته و بازسازی کند. هزینه ساخت منازل از طریق خیرین، اساتید و کارکنان این دانشگاه که به صورت دلخواه کمک کرده‌اند، تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با دولت پیر و غرب‌گرا نمی‌توان به تمام ابعاد گام دوم انقلاب دست پیدا کرد، گفت: موتور محرک پیش‌رونده برای اجرای بیانیه نایب امام زمان(عج)، جوانان هستند که باید به صورت ویژه بر روی این بیانیه کار کنند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مردم باید بصیرت به خرج داده و دولت جوانی را بر سرکار بیاورند که زمینه‌ساز تحقق کامل گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

هاشمی با بیان اینکه اقتدار موشکی فعلی کشور را مدیون تلاش‌های شهید طهرانی‌مقدم می‌دانیم، افزود: روز گذشته یکی از پیشرفته‌ترین پهپادهای جاسوسی آمریکا توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منهدم شد که این موفقیت، نشان‌دهنده اعتماد به جوانان است که در سپاه تبلور دارد.

وی عنوان کرد: برخی افراد در گوشه و کنار می‌گویند که آمدن پهپاد آمریکایی به خاک ایران، مقدمه جنگ آمریکا و ایران است اما بدانند که این سخن نادرستی است، حکیم انقلاب اسلامی فرموده‌اند که جنگ نخواهد شد، فلذا این فرضیه بلاشک مردود است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مبارزه با فساد یکی از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب است. اساتید بسیجی تا آخرین نفس پای کار هستند که با ‌فساد به طور ویژه مبارزه کنند؛ قابل قبول نیست که مدیری، به فساد روی بیاورد اما تا پایان دوره مسئولیتی خود بر سرکار باشد، هر مدیری که به فساد آلوده شد حتی اگر وابسته به فلان مقام ارشد دولتی باشد، باید با او برخورد جدی شود.

هاشمی بیان کرد: در مبارزه با فساد بزرگ‌ترین جفا این است که ملاحظه اشخاص را بکنیم اما ملاحظه نظام، ولایت و شهدا را نکنیم.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه در دوره جنگ اقتصادی زندگی می‌کنیم و مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما در برخی از مجموعه‌های دولتی هیچ اثری از جنگ اقتصادی نیست و ریخت‌وپاش‌های بسیاری وجود دارد که مسئولان باید با این تجملات برخورد کنند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه تحقق گام دوم انقلاب نیازمند حرکت تشکیلاتی است، خاطرنشان کرد: الگوی ما دانشگاهیان، امام صادق(ع) است که به کار تشکیلاتی در زمان حیات خود پرداخت. همچنین در منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی حرکت تشکیلاتی وجود دارد و اینکه امام خمینی(ره) در سال ۴۲ ‌فرمود سربازان من در گهواره هستند، نشان‌دهنده افق دید تشکیلاتی ایشان بود.

هاشمی بیان کرد: حرکت‌های تشکیلاتی به مؤلفه‌های مختلفی احتیاج دارد که یکی از آن‌ها نظم است. در نظام تشکیلاتی جمهوری اسلامی به طور منظم اولویت‌های کشور توسط نایب امام زمان(عج) مطرح می‌شود و مردم و مسئولان در راستای مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی‌دارند.

وی عنوان کرد: از دیگر مؤلفه‌های کار تشکیلاتی، دغدغه است. مردم‌ درد معیشت داشته و دغدغه تأمین مخارج زندگی خود را دارند در حالی که برخی از مسئولان دغدغه تأمین غذای سگ و گربه را دارند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار جامعه دانشگاهی از کارگزاران این است که به نیازهای مردم توجه و مشکلات اقتصادی آنان را حل کنند. در زمینه حل مسائل اقتصادی کشور، اساتید انقلابی به دولت راهکارهای عبور از موانع رونق اقتصادی را ارائه دادند اما توسط دولت با جدیت پیگیری نمی‌شود. افرادی که می‌گویند اختیارات قوه مجریه کافی نیست بدانند‌ که حرف آنان نادرست بوده و فردای قیامت باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/۴۱۱۸/پ

http://ana.ir/i/399638
دوره تحول دانشگاه و بسیج با پیروی از مشی شهید چمران تداوم می‌یابد

دوره تحول دانشگاه و بسیج با پیروی از مشی شهید چمران تداوم می‌یابد

مسئله‌محوری، تحقق و تبیین گام دوم از محورهای اصلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد است

مسئله‌محوری، تحقق و تبیین گام دوم از محورهای اصلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد است

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رفتار سیاسی را برنمی‌تابد

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رفتار سیاسی را برنمی‌تابد

توجه جدی نخبگان دانشگاهی برای تحقق گام دوم انقلاب

توجه جدی نخبگان دانشگاهی برای تحقق گام دوم انقلاب

آغاز برگزاری اردوی راهیان نور اساتید دانشگاه آزاد از 24 اسفند

آغاز برگزاری اردوی راهیان نور اساتید دانشگاه آزاد از 24 اسفند

برگزاری نشست شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه آزاد استان تهران

برگزاری نشست شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه آزاد استان تهران

اگر از رسالت شهدا فاصله بگیریم، انقلاب صدمه خواهد دید/ بانک نرم‌افزاری اساتید انقلابی در حال تدوین است

اگر از رسالت شهدا فاصله بگیریم، انقلاب صدمه خواهد دید/ بانک نرم‌افزاری اساتید انقلابی در حال تدوین است

31/03/1398 04:14:37 ب.ظ
باعرض سلام و آرزوی توفیق روزافزون برای دست اندرکاران دانشگاه آزاداسلامی و دیگردانشگاه های کشور علی الخصوص دانشگاه شهیدچمران که این حقیر دکترای حرفه ای دامپزشکی را ازآنجا دریافت نموده ام و دانشگاه تهران که مدتی در آنجا در دوره دکترای تخصصی را طی نموده و به اتمام نرساندم‌به دلبل بیماری هایی که از شرکت در مناطق جنگی درزمان جنگ تحمیلی عراق برایم حادث گردیده بود از برنامه ریزی شما قدردانی مینمایم و امیدوارم همیشه گام هاوبرنامه های اینچنین را برای پیشرفت درممکلت برداشته و از نتایج زحمات دانشجویان در همین کشور بهره برداری گردد.
31/03/1398 02:28:21 ب.ظ
از سخنرانی خوب دکتر هاشمی به نوبه خود متشکرم