يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در بیانیه پایانی اجلاس روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شد؛

گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با جهاد علمی و پژوهشی تحقق می‌یابد

پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 18:17
در بیانیه پایانی اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید شد: این دانشگاه گام دوم خود را همگام با برنامه‌های انقلاب تدوین کرده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با قرائت بیانیه، به کار خود پایان داد.

در متن این بیانیه که توسط سعید قاضی‌مغربی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) قرائت شد، آمده است: اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «دانشگاه آزاد اسلامی، گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد؛ امروز در حالی سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه را گرامی می‌داریم که دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان مفتخر است با بیش از 400 واحد و مرکز دانشگاهی، 700 مدرسه سما، 6 میلیون فارغ‌التحصیل؛ یک میلیون و 200 هزار دانشجو؛ 3 میلیون و 600 هزار مترمربع فضای آموزشی؛ یک میلیون و 600 هزار مترمربع فضای پژوهشی؛ 32 هزار عضو هیئت‌علمی و 33 هزار و 800 کارمند؛ در زمینه برقراری عدالت آموزش عالی در سراسر کشور رویکردی اجتماعی داشته باشد.

شرکت‌کنندگان در این اجلاس، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی، بیعت مجدد خود را با مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند.

در ادامه و در بند اول این بیانیه عنوان شده است: مدیریت علمی تحوّل‌گرا و مبتنی بر روحیه انقلابی و جهادی برگرفته از اعتقاد به اصل «ما می‌توانیم» که امام بزرگوار به همگان آموختند و پیوسته مورد تأکید و توصیه مقام معظّم رهبری بوده را سرلوحه برنامه‌های مدیریتی، کاری و حرفه‌ای خود قرار می‌دهیم.

در بند دوم این بیانیه که به گام دوم انقلاب اشاره دارد، آمده است: اکنون که انقلاب اسلامی، پس از چهل سال بالندگی و سرافرازی وارد گام دوم انقلاب شده و الگوی موفق آن مبتنی بر امامت، مردم‌سالاری دینی، عدالت‌خواهی و ایستادگی برابر مستکبران جهان را به مردم مستضعف عالم ارائه کرده است؛ دانشگاه آزاد اسلامی گام دوم خود را همگام با برنامه‌های انقلاب و با توجه به خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی آغاز کرده است.

رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در بیانیه پایانی اجلاس خود تأکید کردند: پیشرفت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از مراجع مهم علمی کشور که مبتنی بر چشم‌انداز دانشگاه در افق 1404 و گام دوم دانشگاه تدوین شده است را بر اساس رویکردهای «آموزش‌محور»، «پژوهش‌محور»، «مهارت‌محور» و «فناوری‌محور» ضروری می‌دانیم.

در بند چهارم این بیانیه ذکر شده است: از رویکرد جدید هیئت‌امنا، هیئت‌رئیسه و مدیران ارشد دانشگاه مبنی بر اولویت دادن به تقویت فضای فرهنگی، توجه به حفظ و تقویت کرامت کارکنان، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان، الگوسازی از چهره‌های موفق علمی و فرهنگی، تأسیس و تقویت مدارس مهارتی در دانشگاه حمایت می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی به‌مثابه مولود علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی، خود را مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب می‌داند و می‌کوشد در این راستا گام دوم دانشگاه با جهاد علمی و پژوهشی، گسترش معنویت و اخلاق، ارائه راهکار برای اصلاح مشکلات اقتصادی کشور، گسترش عدالت و آزادی اجتماعی و ارائه سبک زندگی ایرانی _اسلامی تحقق پیدا کند و از ارتقای عیار علم، فرهنگ جامعه و دستیابی به دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی حمایت می‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه مطرح شده است: از آنجا که دانشگاه، موتور پیشران در عرصه علم، فناوری و توسعه کشور است، سهم دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش و پژوهش از طریق جذب نیروهای متخصص و متعهد، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، تقویت دانش فناوری، صنعتی و کشاورزی، بومی‌سازی دستاوردهای علمی و تقویت علوم انسانی اسلامی را ارتقا خواهیم داد.

در بند هفتم بیانیه رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح شده است: در این برهه حساس تاریخی بر وحدت و همفکری نیروهای انقلاب، هوشیاری مردم و مسئولان، حمایت از نهادهای اصیل انقلاب اسلامی، اهتمام به مقاوم‌سازی فرهنگی و اقتصاد مقاومتی، رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم، نقش دانشگاه در حل مسائل اجتماعی و اقتصادی، افزایش نقش ایران در تولید علم جهان و تحقق شعار سال یعنی رونق تولید تأکید می‌ورزیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور را نیروی انسانی مستعدّ و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی دانسته و جوانان محقّق و دانشمند را بزرگ‌ترین سرمایه ملی به شمار می‌آوریم و در جهت تربیت نیروهای جوان مؤمن، انقلابی، متعهد، کارآفرین، خلاق و برخوردار از نشاط و سلامت جسم و جان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

در بند دیگر این بیانیه اشاره شده است: مشارکت اقشار مختلف دانشگاهی از قبیل بسیج، انجمن‌ها و کانون‌های علمی و فرهنگی، هیئت‌های مذهبی، تشکل‌های دانشگاهی، هیئت‌های اندیشه‌ورز، فعالیت‌های صنفی و تقویت فرهنگ تقریب بین مذاهب اسلامی را مورد تأکید قرار داده و از تعاملات علمی و آموزشی، استفاده از فضای مجازی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی، نشست‌ها و همایش‌های علمی فرهنگی، حمایت از نشریات و آثار مکتوب دانشجومحور که زمینه نقش‌آفرینی دانشگاهیان در اداره بهتر دانشگاه را فراهم می‌آورد حمایت می‌کنیم.

در بند پایانی این بیانیه آمده است: در پایان ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، حمایت خود را از بیانات قاطع و عزت‌آفرین مقام معظم رهبری در پاسخ به پیام‌ها و مواضع رئیس‌جمهور بی‌خرد آمریکا و همچنین سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی، بر چیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه غرب آسیا، مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی، محکومیت توافق سران مرتجع منطقه با استکبارگران جهانی در اجرای طرح به‌اصطلاح معامله قرن و پشتیبانی از مبارزات مجاهدان فی‌سبیل‌الله، حمایت از ملت‌های ستمدیده و برافروختن چراغ پرفروغ بیداری اسلامی را اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/4115/پ

http://ana.ir/i/398022
عموم فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد جذب می‌شوند

عموم فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد جذب می‌شوند

دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حل مشکلات قدم برمی‌دارد

دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حل مشکلات قدم برمی‌دارد

طرح پایش استان مرکزی روی علوم انسانی و اجتماعی متمرکز است

طرح پایش استان مرکزی روی علوم انسانی و اجتماعی متمرکز است

رؤسای نمونه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل شدند

رؤسای نمونه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل شدند

بازسازی خانه‌های سیل‌زده فازدوم فعالیت قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد

بازسازی خانه‌های سیل‌زده فازدوم فعالیت قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد

ثمره اعتماد به جوانان را در رسانه‌های دانشگاه آزاد می‎بینیم

ثمره اعتماد به جوانان را در رسانه‌های دانشگاه آزاد می‎بینیم

رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد در عملیاتی کردن سیاست‌ها کوشا باشند

رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد در عملیاتی کردن سیاست‌ها کوشا باشند

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نسل اول به نسل سوم حرکت کند

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نسل اول به نسل سوم حرکت کند

رفتن به سمت دانشگاه کارآفرین یک ضرورت است

رفتن به سمت دانشگاه کارآفرین یک ضرورت است