جمعه  29  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دانشکارآراسته:

دانشگاه علمی- کاربردی راهگشای بسیاری از مشکلات البرز است

سه شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 15:06
رئیس دانشگاه علمی- کاربردی استان البرز گفت: دانشگاه جامع علمی- کاربردی کرج، راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات استان البرز است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان البرز، با حضور خسرو ارتقایی معاون عمرانی استاندار البرز و سرپرست فرمانداری کرج، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی -کاربردی و هیئت همراه و جمعی از مسئولان استانی در مراسمی، کلنگ ساختمان جدید دانشگاه علمی- کاربردی استان البرز به زمین زده شد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی راهگشای بسیاری از مسائل استان البرز است

رئیس دانشگاه علمی-کاربردی استان البرز در این مراسم با ابراز خشنودی از تقارن این رویداد مهم با جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این امر را به فال نیک گرفت و اظهار کرد: با توجه به وظیفه‌ای که بر دوش مسئولان این دانشگاه برای توسعه و ارتقای زیرساخت‌های آموزشی البرز وجود دارد، تلاش شد با حذف توسعه مهارت‌های آموزشی، کلنگ احداث این دانشگاه به زمین زده شود.

پیمان دانشکارآراسته بیان کرد: بیش از ربع قرن از عمر دانشگاه جامع علمی- کاربردی در استان البرز می‌گذرد و در این مدت شاهد دستاوردهای قابل‌عرضه و بی‌شمار این دانشگاه هستیم و تاکنون حدود 20 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و در مهروموم‌های آتی نیز 30 هزار فارغ‌التحصیل از این دانشگاه خواهیم داشت.

دانشکار آراسته جایگاه دانشگاه جامع علمی-کاربردی در استان البرز را بسیار ارزنده خواند و گفت: این دانشگاه راهگشای بسیاری از مسائل مهم استان است و امیدوارم مسئولان این دانشگاه سهم خویش را در اجرای آن ادا کنند.

رئیس دانشگاه علمی-کاربردی استان البرز افزود: زمین اختصاص‌یافته برای این مجموعه 6 هزار مترمربع است که دو هزار مترمربع آن به فضای اداری و آموزشی اختصاص خواهد یافت؛ همچنین اعتبار در نظر گرفته‌شده برای ساخت این دانشگاه 5 میلیارد تومان است که تا پایان سال 98 مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

تقویت ارتباط بین علم، اقتصاد و جامعه با مهارت‌آموزی از وظایف دانشگاه جامع علمی- کاربردی است

در این مراسم معاون عمرانی استاندار البرز و سرپرست فرمانداری کرج ضمن تقدیر از زحمات مسئولان دانشگاه جامع علمی- کاربردی که با همت خویش، زمینه توسعه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های آموزشی استان البرز را فراهم کرده‌اند، گفت: تقویت حلقه ارتباطی بین تولید علم، رونق اقتصادی و تغییر رویکرد جامعه به‌ سوی مهارت‌آموزی از جمله وظایف مهم دانشگاه جامع علمی- کاربردی است.

وی افزود: خوشبختانه مسئولان این دانشگاه توانسته‌اند رسالت خویش در افزایش مهارت‌آموزی را به نحو موفقیت‌آمیزی به انجام برسانند.

ارتقایی ابراز امیدواری کرد مسئولان استان البرز از جمله استاندار و شهردار در حد توان خود بتوانند فضای بیشتری را برای رونق و افزایش زیرساخت‌های آموزشی استان فراهم کنند.

در ادامه مراسم امید، ضمن ابراز خوشحالی از تقارن این مراسم با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی- کاربردی که 26 سال پیش در کشور با هدف بهره‌گیری از ظرفیت نیروی کار ایجاد شد، در نوع خود بی‌نظیر است و اکنون در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در حال‌ توسعه ظرفیت‌های این دانشگاه هستیم.

وی ضمن قدردانی از زحمات مسئولان واحد استانی البرز و دست‌اندرکاران مربوط برای احداث ساختمان جدید این دانشگاه گفت: خوشبختانه اعتبار لازم برای این پروژه تأمین‌ شده و شاید احداث آن 6 ماه بیشتر زمان نبرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی از مسئولان عمرانی و شهری خواست ضمن اهتمام برای تسریع در صدور مجوزهای لازم، هزینه جانبی دیگری را برای صدور مجوزها ایجاد نکنند.

وی ابراز امیدواری کرد: این پروژه ظرف 9 ماه آینده تکمیل و در پاییز سال 98 مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

امید، ضمن بیان ظرفیت‌های مناسب استان البرز، خاطرنشان کرد: این استان در زمینه‌های مختلف گردشگری، صنعتی و کشاورزی قطب مهمی محسوب می‌شود و طبق تفاهم‌نامه‌ای که با استانداری‌ها داشته‌ایم، آمادگی لازم برای گسترش و توسعه مهارت‌های آموزشی را داریم.

وی افزود: توسعه کمی مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در شرح وظایف ما نیست و خط‌مشی این دانشگاه این است که بر اساس ظرفیت و توسعه‌ای که در هر استان رخ می‌دهد، به افزایش توسعه مهارت‌های آموزشی بپردازیم؛ البته استان البرز نیز از این ویژگی برخوردار است و ما نیز آمادگی افزایش ظرفیت‌های آموزشی آن را داریم.

گفتنی است در این مراسم زمانی مشاور استاندار البرز، عیسی قبادی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز و فانی مشاور استاندار حضور داشتند.

انتهای پیام/4123/4118/خ

http://ana.ir/i/360051
افتتاح مرکز نوآوری نوور در مرکز دانشگاه جامع  علمی کاربردی ساری

افتتاح مرکز نوآوری نوور در مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی ساری

اولین جشن دانش‌آموختگان برتر دانشگاه علمی کاربردی استان البرز

اولین جشن دانش‌آموختگان برتر دانشگاه علمی کاربردی استان البرز

دانشگاه علمی کاربردی یک میلیون و۷۰۰ هزار دانش‌آموخته دارد

دانشگاه علمی کاربردی یک میلیون و۷۰۰ هزار دانش‌آموخته دارد

جذب حدود نیم میلیون دانشجو با یک‌دهم کارایی دانشگاهی

جذب حدود نیم میلیون دانشجو با یک‌دهم کارایی دانشگاهی

بهترین دستاورد دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروهای مهارتی است

بهترین دستاورد دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروهای مهارتی است

اولین دوره مسابقات کشوری سه‌گانه دانشگاه علمی-کاربردی برگزار شد

اولین دوره مسابقات کشوری سه‌گانه دانشگاه علمی-کاربردی برگزار شد

موافقت با پذیرش بهمن‌ماه داوطلبان دانشگاه علمی-کاربردی

موافقت با پذیرش بهمن‌ماه داوطلبان دانشگاه علمی-کاربردی