جمعه  22  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
میثاق‌نامه جامعه دانشگاهی؛

جامعه دانشگاهی هم‌سو با ملت از آرمان‌های انقلاب صیانت می‌کند

يكشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 12:30
جامعه دانشگاهی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام، ضمن قرائت میثاق‌نامه‌ای اعلام کردند: از هیچ کوششی برای بی‌ثمر کردن توطئه‌های دشمنان، دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمدحسین امید رئیس دانشگاه علمی و کاربردی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام راحل(ره) میثاق‌نامه‌ای را به نمایندگی از جامعه دانشگاهی قرائت کرد.

در ابتدای این میثاق‌نامه آمده است: در آستانه چهلمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در ایام شهادت جانسوز دخت گرامی نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، ما دانشگاهیان ایران اسلامی، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به همه ملت شریف ایران اسلامی و مسلمانان و مستضعفان جهان تبریک می‌گوییم.

در ادامه آورده شده است: در این حرم مطهر و ایام باشکوه که یادآور روزهای بزرگی از تاریخ زرین انقلاب اسلامی است، به روح بلند و ملکوتی امام راحل (رحمةالله علیه) و شهیدان همیشه حاضر انقلاب، به‌ویژه استادان و دانشجویان شهید درود می‌فرستیم و با آرمان‌های انقلاب اسلامی و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرده و با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام وفاداری می‌کنیم.

تجدید میثاق اعضای تحریریه خبرگزاری آنا با آرمان های امام (ره)در بخش دیگری از این میثاق‌نامه عنوان شده است: ما دانشگاهیان بر این باوریم که دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، جشن خیزش عظیم ملتی است که از ظلم و وابستگی و تبعیض به ستوه آمده و با اتکال به خداوند تبارک و تعالی و رهبری حضرت امام خمینی (ره)، بساط مستبدان و مستکبران را از این کشور برچید و استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد و آنان را از وابستگی سیاسی به شرق وغرب نجات داد.  

در ادامه ذکر شده است:  توطئه‌های نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، از جنگ تحمیلی هشت ساله گرفته  تا تلاش برای تضعیف جایگاه رفیع ولایت فقیه و ستون خیمه انقلاب، و نیز فتنه‌های پی در پی سال‌های اخیر، نشان می‌دهد که تلاش‌های جبهه باطل علیه امت نستوه ایران پایان ندارد؛ لذا جامعه دانشگاهیان هم‌سو با ملت وفادار و قدرشناس، ضمن صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و حاکمیت آموزه‌های قرآن و عترت، هوشمندانه و با بصیرت کامل تا رسیدن به قله‌های عزت و افتخار در تمامی عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتدار علمی حضور فعال داشته و از هیچ کوششی، برای بی‌ثمر کردن این توطئه‌ها دریغ نخواهد کرد. 

در میثاق‌نامه دانشگاهیان عنوان شده است: دولت آمریکا به دنبال شکست‌های پی در پی در رویارویی با جبهه مقاومت اسلامی، ضمن نقض تعهدات بین‌المللی خود و اجرای تحریم‌های ظالمانه، با ارائه تحلیل‌های نادرست از مسائل اقتصادی کشور، در حال القای باور غلط در ناتوانی نظام مقتدر اسلامی در حل مشکلات معیشتی مردم بوده و با تبلیغات وسیع رسانه‌ای، به دنبال ایجاد ناامیدی در میان امت عزیز و قدرشناس و به‌ویژه دانشگاهیان ایران اسلامی هستند و در تحقق این نیت پلید خود، با اعلام تحریم‌های فلج کننده، طرح تغییر نظام یا تسلیم دولتمردان و ملت هوشیار ایران اسلامی را در مقابل خواسته‌های ظالمانه خود در سر می‌پرورانند.

در متن این میثاق‌نامه، جامعه دانشگاهی، ضمن محکوم کردن رفتار ظالمانه نظام سلطه، عنوان کرده است:  با الهام از آیات قرآن کریم و تکیه بر نیروهای توانمند دانشگاهی تأکید می‌نماید که به استناد رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری، تنها راه خنثی کردن توطئه‌های اقتصادی دشمنان کوردل انقلاب، اصرار بر اجرایی شدن سازوکار اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی متکی بر توانمندی نخبگان کشور است، لذا جامعه دانشگاهی تا تحقق کامل اقتصاد مقاومتی، آماده هرگونه همکاری با دولتمردان و مدیران عرصه اقتصادی است. 

در ادامه ذکر شده است: ما باور داریم دانشگاه نسبت به تحولات پیرامونی خود مسئول است. به عبارت دیگر دانشگاه علاوه بر مسئولیت در زمینه‌های علمی، پژوهشی و فناوری دارای مسئولیت اجتماعی است. براساس مسئولیت اجتماعی دانشگاه، رصد مسائل و چالش‌های موجود کشور در همه زمینه‌ها و ارائه راه حل علمی برای آنها بر عهده دانشگاهیان و نخبگان کشور است. ما دانشگاهیان باور داریم که راه‌حل همه مسائل و مشکلات جامعه ما با اتکا به خداوند، پیروی از رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری و تکیه بر ظرفیت‌های علمی بومی دانشگاهیان ونخبگان کشور میسر است. در این راستا اعلام می‌داریم تمام توان و ظرفیت علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی خود را مصروف حل مسائل و چالش‌های داخلی و خارجی کشور می‌نماییم. 

در بخش دیگری از میثاق‌نامه دانشگاهیان عنوان شده است: یقین داریم که دانشگاه‌های ما ظرفیت آن را دارد که تربیت انسان‌های الهی همچون چمران‌ها را به عنوان انسان دانشمند طراز انقلاب اسلامی را به عنوان آرمان امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای برعهده گیرد. از این رو با خدای خود پیمان می‌بندیم که ضمن افتخار به گذشته چهل ساله پرافتخار انقلاب اسلامی و امید به آینده‌ای روشن و متعالی، تمام همت خویش را صرف پرورش و بالندگی دانشجویان و نخبگان جوان مؤمن، باسواد، مسئولیت‌پذیر، رشدیافته و آگاه به مسائل و دغدغه‌مند نسبت به انقلاب اسلامی نماییم.  

در پایان، جامعه دانشگاهی اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های سراسر کشور دوشادوش امت بصیر، هوشمند و قدرشناس، ضمن اعلام آمادگی برای حضور باشکوه خود در راهیپمایی ۲۲ بهمن، از آحاد ملت سرافراز و آگاه درخواست می‌نماید، تا با حضور در این همایش غرورآفرین در چهل سالگی انقلاب اسلامی، چون سال‌های گذشته با حمایت همه جانبه خود از انقلاب اسلامی و رهبری، مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان کوبیده و بار دیگر آمریکای خبیث، صهیونیست جنایتکار و مرتجعان خودفروخته منطقه را در تارهای خدعه و فریب خود گرفتار نمایند. 

انتهای پیام/۴۱۱۳/ 4007/خ

http://ana.ir/i/357712
برگزاری شورای تخصصی سنجش و پذیرش دانشگاه علمی کاربردی

برگزاری شورای تخصصی سنجش و پذیرش دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی علمی ایران نقش ویژه‌ای دارد

دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی علمی ایران نقش ویژه‌ای دارد

انقلاب اسلامی ایران نماد مقاومت و استکبارستیزی در جهان است

انقلاب اسلامی ایران نماد مقاومت و استکبارستیزی در جهان است

دانشگاهیان کشور با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

دانشگاهیان کشور با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی

تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی

تجدید میثاق دانشگاهیان شهید بهشتی با آرمان‌های انقلاب اسلامی

تجدید میثاق دانشگاهیان شهید بهشتی با آرمان‌های انقلاب اسلامی

تجدید میثاق دانشگاهیان علم و صنعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی

تجدید میثاق دانشگاهیان علم و صنعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی

تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

14/11/1397 02:56:00 ب.ظ
سلام.لطفاً آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ بفرمایید.