چهارشنبه  14  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پیام نور و سازمان مدارس غیر دولتی تفاهم‌نامه امضا کردند

چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 13:35
تفاهم‌نامه همکاری سازمان مدارس غیردولتی و دانشگاه پیام نور امضا شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با هدف توسعه مشارکت دانشگاه در برگزاری آموزش‌های آزاد کوتاه‌مدت داوطلبان و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش به‌ویژه مدارس غیردولتی امضا شد.

محمدرضا زمانی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به اینکه راه‌های مشارکت که این دو مجموعه می‌توانند باهم داشته باشند احصا شده است، گفت: آموزش‌وپرورش با توجه به نقش حساس تعلیم و تربیتی که در گستره جغرافیایی کشور دارد، یکی از نهادهای بسیار مهم کشور به شمار می‌رود و دانشگاه پیام نور نیز با توجه به برخورداری‌اش از گستره ملی و بین‌المللی می‌تواند در کنار آموزش‌وپرورش قرار بگیرد تا از پتانسیل هم به‌خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در داخل کشور افزود: دانشگاه پیام نور با ۵۰۰ مرکز و واحد در سراسر کشور، 40 مرکز بین‌المللی و حدود 4 هزار عضو علمی خدمات بسیار مطلوبی را به ۴۳۰ هزار دانشجوی فعال تقریباً در تمامی رشته‌ها ارائه می‌دهد.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به ویژگی‌های این دانشگاه گفت: این دانشگاه از بستر و زیرساخت‌های الکترونیک بسیار خوبی برخوردار است و علاوه بر تولید محتوای الکترونیک مطلوب، آزمون‌های الکترونیکی با دقت و امنیت بالا را در هر ترم برگزار می‌کند.

وی با اشاره به تعداد آزمون‌های الکترونیکی در هر ترم دانشگاه پیام نور و حساسیت فوق‌العاده بالای این آزمون‌ها افزود: این دانشگاه در سال جاری توانست نزدیک به 140 هزار آزمون نفر الکترونیکی را به تعداد آزمون‌های قبلی بیفزاید و در حال حاضر در هر ترم  حدود 3 میلیون آزمون نفر در این دانشگاه برگزار می‌شود.

وی دانشگاه پیام نور را از آن‌همه دانست و ضمن اعلام آمادگی دانشگاه پیام نور برای در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات این دانشگاه به کارمندان و دانش آموزان ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان آینده‌ساز میهن اسلامی با حضور در دانشگاه پیام نور ضمن استفاده از تجهیزات و امکانات این دانشگاه، گامی مؤثر در جهت ارتقای دانش خود برداشته و با کسب انگیزه از این دانشگاه برای ارتقا و اعتلای هر چه بیشتر ایران اسلامی اهتمام ورزند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی نیز با قدردانی از همراهی و همکاری دانشگاه پیام نور، گفت: در حوزه مدیریت آموزش از راه دور ۱۷۵۰ مدرسه آموزش از راه دور داریم که انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه پیام نور در بخش استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی برای حل مشکلات دانش‌آموزانی که محروم از تحصیل هستند بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

زینی وند بابیان اینکه هدف سازمان جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است، گفت: آموزش‌وپرورش نهاد بسیار گسترده‌ای است که مشارکت نهادهای دیگر می‌تواند در دست‌یابی به اهداف نظام تعلیم و تربیت بسیار کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: معلمان به‌عنوان الگوی کاملاً امین در عرصه تعلیم و تربیت و مؤثرترین عنصر در تحقق اهداف آموزش‌وپرورش هستند و توانمندسازی و تقویت شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان مخصوصاً در مدارس غیردولتی بسیار مدنظر است و در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده است.

وی در ادامه گفت: در مدارس غیردولتی بیش از ۲۰۵ هزار نیروی آزاد گزینش‌شده مشغول به کار هستند و دانشگاه پیام نور با توجه به ظرفیتی که از لحاظ دانش، امکانات و تجهیزات دارد، می‌تواند در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت معلمان سازمان را همراهی نماید.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی تأکید کرد: امضای تفاهم‌نامه بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و دانشگاه پیام نور باعث می‌شود که عدم همبستگی و پیوستگی بین آموزش‌وپرورش و آموزش عالی از بین برود و به اهداف عالیه نظام آموزشی دست پیدا کرد.

گفتنی است، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه پیام نور و سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی به امضای محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور و مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی رسید و به موجب این تفاهم‌نامه، دانشگاه پیام نور و سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، در زمینه‌های مرتبط با اهداف و برنامه‌های طرفین، همکاری‌های مشترک آموزشی و پژوهشی خواهند داشت.

انتهای پیام/4118/

http://ana.ir/i/350946
هیچ دانش‌آموزی در ۲ سال گذشته به اردوی خارج از کشور نرفته‌ است

هیچ دانش‌آموزی در ۲ سال گذشته به اردوی خارج از کشور نرفته‌ است

رشد 36 درصدی کمک‌های مردمی به مدارس

رشد 36 درصدی کمک‌های مردمی به مدارس

تحصیل هم‌زمان در 2 رشته در دانشگاه پیام‌نور

تحصیل هم‌زمان در 2 رشته در دانشگاه پیام‌نور

آغاز ثبت‌نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام‌نور

آغاز ثبت‌نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام‌نور

ثبت‌نام در آزمون زبان دوره دکتری دانشگاه پیام‌نور

ثبت‌نام در آزمون زبان دوره دکتری دانشگاه پیام‌نور

دانشگاه پیام نور میزبان همایش توان‌افزایی مروجین فناوری نانو

دانشگاه پیام نور میزبان همایش توان‌افزایی مروجین فناوری نانو

انتصاب عضو هیئت ممیزه دانشگاه پیام نور

انتصاب عضو هیئت ممیزه دانشگاه پیام نور

نمره نهایی دانشجویان پیام‌نور چگونه محاسبه می‌شود

نمره نهایی دانشجویان پیام‌نور چگونه محاسبه می‌شود