دوشنبه  25  شهریور  1398
پنجشنبه , 15 آذر 1397 ساعت 09:47

دکتر طهرانچی:

دانشگاه آزاد می‌تواند بستر توسعه نظام مسئولیت مدنی را فراهم کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌دلیل ارتباط گسترده در سطح عمومی جامعه، می‌تواند بسترهای لازم برای توسعه نظام مسئولیت مدنی را فراهم کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همایش ملی «ارتقای نظام مسئولیت مدنی در حقوق ایران ـ چالش‌ها و راهکارها» که صبح امروز در واحد دامغان برگزار شد، توسط نعمت‌الله نعمتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان قرائت شد.

در متن پیام دکتر طهرانچی آمده است: با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل‌بیت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشریت‌‏اند. همایش ملی «ارتقاء نظام مسئولیت مدنی در حقوق ایران» که با همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار می‏‌شود، اقدامی شایسته و ارزنده‌‏‏ در عرصه دانش حقوق و توسعه آگاهی‌های حقوق مدنی به شمار می‌آید. بی‌تردید توجه به توسعه‌ اصولی حقوق مدنی و بررسی چالش‌های پیش روی این حوزه و تبیین راهکارهای منطقی مبتنی بر دانش حقوقی منبعث از خاستگاه‌های دینی و علمی موجب تقویت زیرساخت‌های مسئولیت مدنی خواهد شد و این رویکرد در هدایت پژوهش‌‏ها و تحقیقات علمی جهت رفع مشکلات این حوزه مؤثر است.

در ادامه این پیام نوشته شده است: «همایش ملی ارتقاء نظام مسئولیت مدنی در حقوق ایران – چالش‌ها و راهکارها» فرصت مناسبی را فراهم می‏‌کند تا اهالی صاحب‌نظر در این عرصه، آخرین رهیافت‌های علمی و تحقیقاتی را به سمع و نظر دانش‌پژوهان، محققان و فعالان این حوزه برسانند تا راهکارهای مناسب جهت تأمین و توسعه عدالت مبتنی بر اصول اسلامی احصاء و برای همه قابل استفاده شود. دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی از ظرفیت و توانمندی‏‌های ارزنده‌ای اعم از نیروهای متخصص و متبحر، امکانات و تجهیزات به‌روز برخوردار است که می‌تواند به توسعه مرزهای دانش کمک کند و به دلیل ارتباط گسترده این دانشگاه در سطح عمومی جامعه، بسترهای لازم برای توسعه نظام مسئولیت مدنی را فراهم کند.

در پایان این پیام آمده است: امیدوارم نتیجه دستاوردهای علمی و پژوهشی این همایش به ارتقای اصولی نظام مسئولیت مدنی در ایران کمک کند و مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و حوزه قضائی جمهوری اسلامی با تعامل بیشتر زمینه تحول این حوزه را ایجاد کنند. اینجانب با قدردانی از عوامل و دست‌اندرکاران این همایش در واحد دامغان، تأکید می‏‌کنم که مقارن با چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و چهارمین دهه از حیات دانش‌گستر، تلاش جدی خواهیم داشت تا همواره در خدمت تعالی و رشد روزافزون علمی و پژوهشی جامعه باشیم. دوام توفیقات الهی، سلامتی و توفیق روزافزون شما را از خداوند منان خواستارم.

انتهای پیام/4107/پ

http://ana.ir/i/331903
نقش محوری دانشگاه آزاد اسلامی در حل مشکلات کشور

نقش محوری دانشگاه آزاد اسلامی در حل مشکلات کشور

همایش «تبیین دکترین مقاومت» در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

همایش «تبیین دکترین مقاومت» در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

حمایت همه‌جانبه دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت‌های نوآورانه

حمایت همه‌جانبه دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت‌های نوآورانه

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد منصوب شد

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد منصوب شد