جمعه  01  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دکتر طهرانچی در مراسم آغاز سال تحصیلی:

لزوم نقش‌آفرینی بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه منطقه‌ای

پنجشنبه 19 مهر 1397 ساعت 15:13
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شعار افق 1404 دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید برای تحقق این شعار، قدرت حل مسئله را به دانشگاه برگردانیم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی در مراسم آغاز سال تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در واحد کاشان برگزار شد، با اشاره به اینکه منابع انسانی این دانشگاه بهترین سرمایه‌های آن هستند، گفت: در این مراسم نکاتی از نمایندگان دانشجویان و اساتید شنیدم که به منابع انسانی دانشگاه بیش از پیش واقف شدم.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران رشد اعجاب برانگیزی داشته است، اظهار کرد: دنیا به این موضوع اعتراف کرده که جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم، پژوهش و آموزش رشد و جهش چشمگیری داشته است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هر رشد و پیشرفتی نکات قابل ملاحظه‌ای دارد که اگر به آنها توجه نشود، تهدیدی برای توسعه به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: مردم کشورمان بسیار تیزهوش هستند و برای هر مسأله راه حل خلق می‌کنند، بنابراین نظامی که برای آموزش عالی طراحی می‌کنیم نباید دچار صورت‌گرایی شود.

طهرانچی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره پیشرفت علمی کشور، تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که پیشرفت علمی در کشور دشمن دارد و برخی افراد به این موضوع شک دارند، اما این دشمن بیرون از مرزهاست و برای اینکه پیشرفت علمی و مظهر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کنند، برخی موارد را به مردم القا می‌کند.

وی افزود: نمی‌پذیریم جریانی که مانند آفت به جان حرکت صحیح تولید علم افتاده، صرفاً یک سوء استفاده اقتصادی باشد، بلکه معتقدیم بخشی از این جریان طراحی دشمنان است تا حرکت علمی کشور را تضعیف کنند و در مقابل آن باید دقت داشته باشیم که مسیر درست پیشرفت را انتخاب کنیم.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقاله مجله نیچر که به احیای مرجعیت علمی در ایران می‌پردازد، گفت: این مجله که سرآمدترین مجله علمی جهان است، به این موضوع اشاره می‌کند که مرجعیت علمی در حال ظهور دوباره در ایران است و تنها با دو مانع اختلال سیاسی یا تحریم می‌توان مقابل آن ایستاد.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه نیازمند کارآمدسازی علم هستیم، بر توجه به کارآمدسازی آموزش عالی و توسعه هوشمند منطقه‌ای تأکید کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به‌دلیل آنکه در متن جامعه خلق شده، در متن توسعه منطقه نیز نقش دارد و اکنون باید بیش از گذشته در این مسیر نقش‌آفرینی کند، چرا که یک دانشگاه اجتماعی هستیم و برای بقای خود نمی‌توانیم از جامعه فاصله بگیریم، پس زمانی موضوع کمبود دانشجو تبدیل به چالش می‌شود که از جامعه فاصله بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید با توجه به الزامات انقلاب اسلامی به توسعه هوشمند شهرها توجه داشته باشد، گفت: در این مسیر باید به منابع خود تکیه کنیم، چرا که دانشگاه آزاد اسلامی دارای سرمایه بی‌نظیر نیروی انسانی متخصص، دوره‌های تحصیلات تکمیلی و یک میلیون و 500 هزار دانشجوست که می‌تواند منشا تحول و توسعه باشد.

طهرانچی با اشاره به شعار افق 1404 دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: امسال سال اول از هفت مرحله برای تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان است، بنابراین باید برای تحقق این شعار قدرت حل مسئله را به دانشگاه برگردانیم.

انتهای پیام/4007/

http://ana.ir/i/317325
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد

دکتر طهرانچی از مرکز تحقیقات و رشد دانشگاه آزاد کاشان بازدید کرد

دکتر طهرانچی از مرکز تحقیقات و رشد دانشگاه آزاد کاشان بازدید کرد

حضور دکتر طهرانچی در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فن‌آوری مجلس شورای اسلامی

حضور دکتر طهرانچی در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فن‌آوری مجلس شورای اسلامی